•  

Nadal trwają pracę nad Yerba Mate Tycoon (PC)
    #donislawdev <-- obserwuj
    Hejka, troszkę dawno nic nie pisałem, więc pora się poprawić( ͡° ͜ʖ ͡°), ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu na gamedev, jednakże dodałem do gry #donislawyerbamatetycoon panel zapisu/wczytywania gry, system wskazówek, przerobiłem parę rzeczy + dodałem wybór kraju startu (jest ich kilkanaście, każdy kraj jest unikalny, każdy kraj ma % podatków, poziom edukacji, poziom pensji, popularność yerby + tendencje wzrostowe(szybko/wolno), tendencje spadkowe co do danych statystyk. Do panelu startu została dodana możliwość wyboru poziomu trudności (łatwy,średni,ciężki, legendarny) + został dodany tryb "oszustwa". Oprócz tego pracowałem też nad czasem w tycoonie + upływem czasu. Moje dalsze plany zakładają dodanie systemu tworzenia yerb (to jest taki mój priorytet, jednakże sam system będzie wymagał masy pracy, chce też tutaj uniknąć sytuacji znanej z wielu tycoonów, iż ludzie robią tylko jeden typ rzeczy i unikają robienia innego typu, nie będzie można ciągle produkować jednej i tej samej yerby, kraje będą miały własne zachcianki + zależnie od pory roku też będą zmineiać się tendencje. Oprócz tego skupiam się nad systemem czasu w grze i innymi poprawkami. Pada też często pytanie, czy będzie można tworzyć materia i inne rzeczy, wydaje mi się, iż tak, ale to już dojdzie w takim późniejszym czasie :-} Co do daty premiery to wciąż gra jest w bardzo, bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Ludzi zainteresowanych grą i yerbą zapraszam na Discord

Pełna lista zmian:

pokaż spoiler Dodano tryb "oszustwa"
    Dodano zapis ustawień gry (wcześniej były już pewne kroki poczynione w tym kierunku)
    Dodano zapis + wczytywanie gry (sloty + jest data zapisu), dodatkowo można zapisywać grę za pomocą f1,f2,f3,f4, jest też auto zapis (co x minut + przy wychodzeniu z gry).
    Dodano wyświetlanie czasu w grze (wirtualny czas Tycoon + przyciski do pauzowania czasu + przyśpieszenia czasu), dodatkowo za pomocą 1,2,3,4 można zmieniać szybkość gry.
    Dodano wybór poziomu trudności.
    Dodano trendy dodatków do yerby (jeden dodatek, będą się zmieniać co jakiś czas, bez powtórzeń), jak będzie już system tworzenia yerb to za tworzenie yerb z popularnym dodatkiem, będzie mały profit.
    Dodano nowe firmy yerba mate.
    Przerobiłem system zamykania paneli poprzez klik obok (poprzedni czasami zamykał błędnie).
    Dodano opcję wybory kraju (każdy kraj ma nazwę, % podatkowy (są dwie wersje, rośnie/spada), poziom edukacji (rośnie wolno albo szybko), poziom pensji pracowników (rośnie wolno albo szybko), popularność yerba mate.
    Dodano system wskazówek (po najechaniu + po kliknięciu jako osobne okno).

Czym jest Yerba Mate + O czym jest gra?

pokaż spoiler Yerba Mate jest to taki "zamiennik" kawy w krajach Ameryki Południowej (napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego), yerba może być suszona dymem (ma dymny posmak), może też być suszona gorącym powietrzem (susz ma wtedy zielony kolor, nie ma dymnego posmaku), są też różne mieszanki yerbowy (z owocami i nie tylko). Przy picu yerby pomocna jest Bombilla ("rurka filtrująca"). Yerba często jest pijana z różnych rodzajów matero (ceramiczne, calabazy z owoców, matera z palo santo). Sama gra będzie polegać na tworzeniu nowych mieszanek yerby, zarządzaniu swoim biznesem + wielu innych rzeczach.

--------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWEUJ----------------------------------------------
    Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
    Lista<--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
    Facebook <--- sprawdź
    Twitter
    Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
    Discord O grze i yerba mate
    *W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

*Grafika przedstawiona w grze + jej położenie to tylko placeholdery ("rozwiązanie chwilowe"), rzeczywista grafika w grze będzie inna. Jeszcze minie troszkę czasu, nim pojawi się w grze "normalna" grafika.

#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #gamedev #tycoon #gry

GIF

źródło: TenTen.gif (666KB)