Wpis z mikrobloga

A najgłośniej krzyczą Ci, który edukację zakończyli na zawodowce/technikum/liceum, a uczelnie wyższe to widzieli na filmach lub przejazdem. Ktokolwiek kiedyś studiował (nie mówiąc już nawet o matematyce, fizyce, biologi czy chemii) nawet taki "łatwy i przyjemny" kierunek jak polonistka czy jakiekolwiek kierunki wymagające więcej niż turystyka, ten wie o czym mówię. Magister nie powinien zarabiać 2k.
#strajknauczycieli
  • 21
@YOUNG_BAD_WHITE: xDDDDDDDDD Poleciałeś chłopie, papier uczelni wyższej nie czyni Cię lepszym. A tym bardziej teraz kiedy uczelnie może skończyć każdy debil ( nieważne czy w ciągu 5 lat czy 10 lat, i tak w końcu kiedyś skończy) I wypowiadam się jako mgr inż. więc widziałem uczelnie wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Damiax wiadomo w jakim kontekście rozmawiamy. Trochę źle mnie odebrałeś przyjacielu. Poprostu zarobki są nieproporcjonalne do wymagań nauczyciela. To w wielu innych zawodach, pracując (jak to podają sceptycy podwyżek) 16h tygodniowo, przy wyższym wykrztalceniu, zarabia się troszkę więcej niż Ci nieszczęśni nauczyciele.
I wypowiem się już na temat mojego ulubionego argumentu: NIECH ZMIENIO ROBOTĘ JAK SIĘ NIE PODOBA... Idąc tym tokiem myślenia, robotę powinno zmienić pół Polski zarabiajacej <3k. Nauczyciele byli, będą
@YOUNG_BAD_WHITE: Jeśli miałby takie same kompetencje to czemu nie? W moim przypadku w pracy na morzu biorą i po studiach i po kursach więc kadetem może zostać mgr inż. i człowiek z ledwo skończoną maturą byle ogarnął kursy. Oczywiście później taka osoba może mieć problem z awansowaniem na wyższe stanowisko ale tak czy inaczej start jest ten sam.
@YOUNG_BAD_WHITE: ciezko sie nie zgodzic z faktami że jednak nauczyciele mało czasu spedzaja z uczniami, nie wnikam co robia przez reszte czasu,
Moim zdaniem problem nie polega na nauczycielach tylko na systemie ktory nie faworyzuje tych ktorzy robia to z pasją poświecajac czesto duzo wiecej niż ustawowe 40 godzin w tygodniu. Plus ta "pedagogika" na studiach też jest nienajnowsza( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pavlo92 niestety nie wiem czym się zajmujesz. Pozwól że przytoczę Ci przykład wojska. Po zawodowce nie zostaniesz oficerem, bo nie posiadasz odpowiedniej wiedzy. I oficera zastąpi tylko inny oficer. Natomiast jeżeli szeregowy chce, a co ważniejsze, jest na tyle inteligentny aby zostać oficerem, jest również na tyle inteligentny aby zdobyć tytuł.
@YOUNG_BAD_WHITE: A jeśli taki szeregowy nie wykazuje inicjatywy to mają go w dupie nieprawdaż? To z jakiej racji ktoś kto ma tytuł mgr i podczas pracy w szkole "odbębnia" co musi i na tym kończy się jego praca ma zarabiać więcej? Z jakiej racji?
Niech już nauczyciele dostaną podwyżki, ale w jakiś sposób trzeba to regulować a nie stosować zasadę "czy się stoi, czy się leży.."
@YOUNG_BAD_WHITE strajkując? Ja widzę bardzo dobrze jak wykorzystują. Załatwiając po znajomości posadę nauczyciela rodzinie. Mam taką sytuację nawet we własnej dalszej rodzinie. Chronienie dupy innym nauczycielkom w ramach jakiejś solidarności, nawet jeśli jest najgorszą nauczycielką po tej stronie Europy i nawet nie wie jakiego przedmiotu uczy też jest genialnym sposobem żeby zmniejszyć konkurencję i zwiększyć płace. Gówno się nauczycielkom należy, premie za zasługi które na zmianę dostaje jedna albo druga połowa nauczycielek
@Cauchemar7 skończyłem liceum niedawno, również jestem na studiach więc jesteśmy w podobnym wieku. I przyznaję Ci rację, co do zachowań NIEKTÓRYCH nauczycieli - rzeczywiście tak to wygląda. Ale taka jest specyfika tego zawodu. Czy zabronione jest napisanie smsa, kiedy klasa pisze wypracowanie? Kiedy liczy pochodne? Nikogo nie obchodzi co ten nauczyciel tam robi. I też miałem taką polonistke. Nigdy nam to nie przeszkadzało, my robiliśmy swoje. A kiedy czegoś potrzebowaliśmy, poprostu się
@YOUNG_BAD_WHITE: widocznie miałeś szczęście bo ja proporcje widzę dokładnie odwrotnie. Nie mam problem ze sprawdzeniem telefonu. Mam problem z odbieraniem połączeń na które schodzi 10 minut każdej lekcji, to gimnazjum, bo jednocześnie startuje się na samorządowca.
Opiszę ci moją nauczycielkę od angielskiego w liceum. Pół lekcji spędzała na instagramie, cały czas pytała tylko 1 osobę która wszystko umiała. Chodziła na wagary, raz nie przyszła na 2 lekcje w środku dnia a