Wpis z mikrobloga

Co za załamka dzisiaj. Od jakiegoś czasu upatrzyłem sobie upatrzyłem sobie laptopa Lenovo Legion Y530 z GXT 1060:
https://www.ceneo.pl/76826600
wówczas w cenie 3899zł i rozmyślałem czy nie wybrać wersji z 16GB i dodatkowym dyskiem HDD 1TB - wówczas kosztowałoby to 4199zł. Dowiedziałem się, że sprzedaż rusza dopiero w piątek a ponieważ chciałem kupić i zapłacić w salonie to po prostu nie dodałem do koszyka produktu. Dzisiaj niemiła niespodzianka i cena rośnie o 600zł :(
https://www.x-kom.pl/p/481151-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i7-8750h-8gb-256-gtx1060.html
Laptop niedostępny u innych sprzedawców...
#xkom
  • 22
@Myrcin-:
A z jaka grafiką? Chciałbym sobie w wota pograć.
Teraz tak żałuję, że nie dodałem tego do koszyka bo i tak płatność nastąpiłaby później. A 4500 zł to cena mało interesująca jak się pomyśli o tym, ze za mniejsze pieniądze można było kupić lepszego kompa.
Poszukam jeszcze w sferisie, komputroniku i innych elektromarketach modele z i7 i gtx 1060.
@hieronimgieroslawski:
Widziałem kiedyś tego laptopa, ale cena ponad 5000 zł jest zaporowa (planowałem coś w granicach 4000 - 4500 zł). Skuszę się chyba na lapka z komputronika, ale wcześniej napiszę czy nie będą mieli wersji z 16GB RAMu.
@hetman64: Ceny zmieniają się dynamicznie i są uzależnione od wielu czynników. Prosimy jednak o wiadomość prywatną, sprawdzimy co będziemy w stanie zrobić
@pijanypowietrzem:
To jeszcze bardziej dołująca rzecz. Na przyszłość wiem, że trzeba brać do koszyka i wybierać odbiór osobisty w salonie i płatność gotówką. Najwyżej jak znajdzie się lepszą ofertę to się sprzętu nie odbierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podwyżka o 700 zł sprawiają, że zakup jest bardzo wątpliwy, tym bardziej przy ofercie z komputronika.
Swoją drogą jestem ciekaw czy cenę by zaktualizowali w koszyku gdyby ta spadła.
@hetman64: Czytałem, że aktualizowali ludziom gdy cena spadała dzień po złożeniu zamówienia. Teraz sobie w brodę pluję, że nie zamówiłem wczoraj, a to wszystko przez ich opieszałość bo zapytałem o nośnik przywracania i odpisali dzień później... (do laptopa bez napędu dają płytę z windowsem ()) Teraz niestety wypada poczekać bo 700zł to jest kupa kasy jakby nie patrzył.
@pijanypowietrzem:
Jestem mega wkurzony bo czekałem na wypłatę a ponieważ premiera dopiero 12 kwietnia to przecież zakup może poczekać do dziesiątego () Tym bardziej, że cenę ostatnio obniżyli i nic nie zapowiadało takiej podwyżki (aktualna cena jest o 200 zł większa od tej sprzed obniżki). Nie miałem całej kwoty i przez chwilę zastanawiałem się nad zapłatą w salonie, ale nie chciało mi się jechać po to specjalnie
@pijanypowietrzem:
Co do nośnika systemu operacyjnego na płycie to także zwróciłem na to uwagę (ʘʘ) i dlatego wybrałem wersje laptopa bez systemu. Można później kupić pendrive z systemem (w z-komie za 549 zł) lub nawet jechać na piracie ((oo))
Ile zamierzasz czekać? Planuję zakupić laptop do końca kwietnia i obecnie sam nie wiem co wybrać.
@pijanypowietrzem:
To powodzenia Mirku, ale obawiam się że długo sobie poczekasz bo x-kom ma praktycznie monopol na serię Y530 z gtx 1060 więc nie będą mieli specjalnie powodu do obniżki. Pogodziłem się że taka okazja przeszła mi koło nosa i zaczynam się poszukiwania laptopa od nowa. Jedyny model Y530 z gtx 1060 spoza x-komu ma tylko 1 dysk ssd (wolałbym ssd+hdd) i 8gb ram (brak opcji 16gb). Znowu sporo czasu zejdzie