Wpis z mikrobloga

Będzie mała aktaulizacja #chilizgobim a przy okazji także drobna informacja.

Najpierw informacja: zacząłem zapisy chętnych na sadzonki - mam już sporą część papryczek w kubeczkach 0,6 litra i powoli określam czego mam nadmiar. Jak co roku będzie można zakupić te nadmiarowe sadzonki ;) Jednakże, w celu usprawniania procesu zdecydowałem, że wprowadzę listę chętnych. Kto się zapisze dostanie potem informację o tym co jest dostępne. Kolejność też będzie według listy ;) Więc jeżeli ktoś będzie zainteresowany to zapraszam na PW.

Co do aktualizacji to tak jak mówiłem sporą część mam już w kubeczkach. Odmiany gatunku annuum dorosły już gdzieniegdzie do solidnych 25 cm. Rozważam przycinanie ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem
Pobierz gobi12 - Będzie mała aktaulizacja #chilizgobim a przy okazji także drobna informacja....
źródło: comment_IA2BOnXUNVrkg8cMJA0RksMSAOWsanBp.jpg
  • 15
@piotr-antyn: Jeszcze nie wiem. To zależy od wielkości danej sadzonki, odmiany i tego ile sadzonek danej odmiany mam. Będę miał gotową listę to wtedy będę wyceniał. W zeszłym roku to było od 10 zł za małą sadzonkę (3 pary liści właściwych, czyli i tak większa od tego co jest standardem na allegro) do 25 za sadzonkę (wielki krzak ponad 40 cm wysokości). No i plus koszt wysyłki, bo robię też wysyłki.
@cotosietutajstanelo: Znaczy pleśń od osadu łatwo odróżnić, bo ja przestanie się podlewać od góry, a zacznie od dołu to wtedy ten osad nie przyrasta, a pleśń jak najbardziej. No jeżeli pojawią się grzyby to zdecydowanie to działa niekorzystnie na roślinę. Potem mogą się pojawić choroby grzybowe także na owocach, o ile roślina dożyje tego momentu. Na pleśń najlepsza jest wymiana gruntu w całej doniczce, użycie nowego PLUS spśikanie nowej fungicydem co