Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#rozowepaski jak dbacie o włosy? Ostatnio oglądałem coś w tv 'babka mówiła że szampony w kostce spoko butelki złe itp' odniosłem wrażenie że jakiś sklep swój reklamowała albo kosmetyki bo niby w kostce lepsze. Kiedyś coś czytałem że w Ameryce jest jakaś moda na nie mycie włosów czy coś takiego. #niebieskiepaski w sumie też pytam #higiena #wlosy #mydlo #kiciochpyta #pytanie

Otwieram dyskusję
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masieg: hmm, myję (zazwyczaj) delikatnymi szamponami, po myciu zawsze odżywka albo maska, czasem jakiś olej przed myciem, raz na jakiś czas henna.

Plus ograniczenie niszczenia włosów, stylizacji na gorąco i dwie rzeczy, które miały duży wpływ na kondycję włosów - zmiana szczotki i wiązanie włosów na noc
@masieg: szampon w kostce polski ma np. firma 4szpaki - jest faktycznie zero/less waste i co najważniejsze, NIE JEST mydłem, tylko szamponem. Bo wiele firm sprzedaje mydło jako szampon, a to jest niekoniecznie dobre dla skóry głowy (zbyt wysokie pH). Co do nieużywania szamponu, tzw. no-poo, jest spoko chociaż nie dla każdego. Rozsądnie przy no-poo raz na miesiąc i tak umyć szamponem. No-poo można robić za pomocą mąki żytniej, orzechów piorących