Wpis z mikrobloga

Cytat z FB

Jak zacząłem się bać że zabiorą mi dzieci:
[Aktualizacje w komentarzach]

Pracuję w Szwecji już 7 lat, jestem szczęśliwym tatą Franka l5 i Janki l3. Nie pamiętam kiedy zaczęły do mnie docierać pierwsze "newsy" o dzieciach odbieranych przez skandynawskie instytucje opieki.
Było to już raczej po moim przyjeździe do Szwecji, informacje były głównie dotyczące Norwegii umieszczane na prawych polskich portalach znanych z rozpowszechniania kłamstw na temat szkodliwości szczepień, siejących strach i panikę wobec fali uchodźców itd. Potem kopiowane, rozrzucane po szemranych portalach również anglojęzycznych czy nawet szwedzkich ( powiązanych z partią SD wywodzącej się bezpośrednio od partii nazistowskiej wspierającej państwa osi podczas II wojny światowej ). Potem była ciotka co spędziła niemal dekadę na emigracji w USA "a Ty się nie boisz (że zabiorą dzieci)? bo ja znam takich co uciekli z Norwegii bo się bali"
Przez kilka lat budował się zalążek strachu, małe obawy, krótkie myśli, czy to prawda? czy naprawdę mogą to zrobić? czy wg. systemu jestem dobrym tatą?
Na tym etapie wiele rodzin zaczęłoby się poważnie zastanawiać na wyjazdem/powrotem, stresować, martwić, drżeć o dobro swoich dzieci. Jeszcze nie daj bóg trafiłyby do jakieś emigranckiej rodziny!? (tak, te portale utrzymują że dzieci oddawane są muzułmanom by islamizować Europę)

Tego wieczora ja też zacząłem mieć wątpliwości

Przeglądając media społecznościowe, będąc z dala od populistycznej bańki rozpowszechniającej nieprawdziwe informacji nacechowane emocjonalnie ( fronda, niezależna, nczas, TVP Info ) natrafiłem na news polsatu

Ojciec zabrał córki ze Szwecji, bo trafiły do muzułmańskiej rodziny zastępczej. "Zostają w Polsce"

zacząłem szukać
Russian, who took his three children from Swedish foster family, is detained in Poland

Polish court rules kids taken by Russian dad from Sweden’s child removal to stay with him

Zbiegła rosyjska rodzina ze Szwecji zostaje w Polsce

Socialtjänsten tvångsplacerade tre kristna barn hos muslimsk familj – pappan tog barnen och flydde till Polen
Rysk kristen familj som bott i Sverige i sju år söker flyktingstatus i Polen
Zabrał córki ze szwedzkiej rodziny zastępczej i wywiózł do Polski. Jest wyrok

Flucht mit den Kindern aus Schweden, die Russen baten um Asyl in Polen
Polskie państwo stanęło w obronie uciekiniera ze Szwecji! Jego córki miały trafić do muzułmanów.Odzyskać rodzinę ( p3 polskie radio )
Zabrali mu córki i oddali muzułmańskim imigrantom. Polska stanęła na wysokości zadania. Obroniła rosyjską rodzinę przed szwedzkimi urzędasami

I wiele wiele innych... zaczynasz już się bać o swoje dzieci, wnuki za granicą? Już uważasz ze Szwecja to chore upadłe państwo w którym na dodatek obowiązuje prawo szariatu? Do tego polski minister chwali się w mediach ratowaniem dzieci przez Szwecją!

No dobra, tata głupi nie jest - poza polskimi mediami rządowymi, cała reszta to portale szczujnie lub zwykłe klik-baity - ale zajrzyjmy do treści.

Co było podstawą do umieszczenia dzieci w rodzinie zastępczej, gdzie był ojciec i co robił przez 1,5 roku po umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej.
*
zero informacji

Dzieci się nie odbiera nikomu bez powodu, tym bardziej w obliczu choroby jednego z rodziców.
Gdzie jest matka dzieci (poza informacją że zachorowała w 2014 roku nie ma nic)
Można się doszukać że ojciec dzieci nie miał stałego źródła dochodów.

Jeżeli opieka społeczna stawia takie wymagania przed rodzicami to jakie wymagania stawia przed rodziną zastępczą?
*
no właśnie rodzina zastępcza przechodzi szkolenia, ostrą weryfikację, musi dysponować dobrymi warunkami (pokojami) oraz mieć pracę pozwalającą na dodatkową pomoc przy dzieciach.

Oddali muzułmanom! - co najwyżej rodzinie która od lat jest w Szwecji a pochodzi z Libanu.

Polskie media napiszą jeszcze że Rosjanin dostał pomoc, ofertę pracy i chce by dzieci poszły do szkoły w Polsce. Rosyjskie piszą powołując się na rosyjską ambasadę w Polsce że dzieci były 24 godziny w więzieniu bez jedzenia i że cała rodzina od początku planowała dostać się do Rosji.

Co wiemy

2012
Rodzina przyjechała do szwecji - Tatjana jest w 2giej ciąży

2014
Poważna choroba Tatyany - matki dzieci - Ojciec twierdzi że schizofrenia paranoidalna, cieżki stan zdrowia potwierdza siostra Tatjany

2015
Tatjana rodzi trzecią córkę

2017
Dzieci umieszczone w rodzinie zastępczej

2019
Porwanie i ucieczka do polski

Tatjana (matka) nie widziała się z siostrą przez 7 lat
Denij (ojciec) nie ma stałego prawa pobytu w Szwecji, nie ma też stałej pracy.

Wg. szwedzkiego prawa dzieci mogą zostać umieszczone w rodzinie zastępczej tylko gdy

Stwierdzony jest brak opieki ze strony (obojga!) rodziców, na przykład w związku z chorobą psychiczną, nadużyciami(alkohol, narkotyki) i przestępczością lub gdy rodzice umarli lub są uważani za zaginionych.
Zdecydowana większość dzieci wraca do domów rodzinnych lub się usamodzielnia.

Nie wiem kto chce żebyśmy się bali ale to działa. Straciłem pół dnia by dotrzeć do źródeł, powtarzających się komentarzy trolli na portalach w 3 językach. Większość stron zawierała ostrzeżenia przed wirusami, wyskakujące reklamy, czyste afiliacje polityczne, napastliwy język odbiegający od tematu. Większość komentujących skupiła się na wyznaniu rodziny zastępczej wróżąc upadek cywilizacji, zalew lewackiej ideologii i Szwecja dla Szwedów (polacy i rosjanie won) Polska dla Polaków (won won won) i brexit dla brexitowców
Mało kogo interesowało dlaczego dzieci zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Czekam na rozwój wydarzeń.
Teraz jestem wkurzony że straciłem na to czas, zamiast zrobić pranie - czy za to też odbiorą mi dzieci?

P.S wg. liberałów Szwecja upada od 50 lat więc nacjonaliści są trochę opóźnieni ;)

https://www.facebook.com/szmytkowskimichal/photos/a.517903075045386/1270868503082169/?type=3&theater

Wszystkie strony powielają klik-baitowy artykuł z Polsat News za wyjątkiem Russia Today i jej kopii gdzie dodano że dzieci były głodzone w Polsce przez 24h oraz nawiązano kontakt z siostrą matki dziewczynek. Portal wPolityce podał też informacje że sprawa o pozwolenie na pobyt w szwecji Ojca dzieci jest dopiero procedowana a on sam nie potrafił wykazać źródła dochodów. Wszystko jednak owinięte w "oddali muzułmanom"

Denis Lisov nie ma pozwolenia na pobyt w Szwecji, utrzymywał się z pracy na czarno. Nie miał środków aby utrzymać rodzinę. Matka dziewczynek ze względu na ciężką chorobę psychiczną nie mogła się nimi zajmować - nie dostała też pozwolenia na widzenia ( jej stan prawdopodobnie zagrażal jej dzieciom ). Nie wiadomo gdzie przebywa kobieta, media na przemian podają zakład psychiatryczny bądź inne ośrodki, lub też miejsce nieznane. Dziewczynki mimo iż ich rodzice nie mają uregulowanej sytuacji prawnej dostały pełne prawo dostępu do nauki - szkoły, co nie jest możliwe w wielu innych krajach UE. Kłamstwem są natomiast informacje portalu sputnik o odebraniu dzieci na stałe. Denis Lisov złożył dokumenty i swój paszport aby dostać pozwolenie na pobyt - musiał tylko znaleźć legalną pracę co mu się nie udało przez 7 lat - choroba partnerki na pewno nie pomogła. Urząd przekazał dzieci rodzinie zastępczej ponieważ Lisov nie miał uregulowanej sytuacji prawnej w Szwecji (brak srodkow do zycia) a dziewczynki nie uczęszczały do przedszkola/szkoły. Prawdopodobnie Matka dzieci nie mogła dłużej przebywać z dziećmi a nawet być przy dzieciach i opieka nad nią też należała częściowo do Lisova. Wg. Mojej opinii Lisov dostał szansę by szukać pracy a przy tym mógł się widzieć i komunikować z dziećmi. Dostał szansę na pobyt w obcym kraju mimo że nie pracował legalnie, jego dzieci dostały dostęp do edukacji w obcym kraju mimo iż rodzice nie mieli uregulowanej sytuacji prawnej. Matka dzieci była/jest leczona w obcym państwie mimo że nie ma uregulowanej sytuacji prawnej. Dzieci dostały opiekę społeczną/medyczna mimo iż nie są obywatelami tego kraju ani kraju UE. Taka ta Szwecja podła.

#bekazpodludzi #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #szwecja #whitegenocide #islam #bekazpodludzi
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@MrocznaKapibara: dzięki za zajebistą robotę. Kolejny raz okazuje się że informacje o upadającej Szwecji to wyłącznie fejki powielane przez prawicowo-propagandowe portale oraz przez rosyjską propagandę próbującą pokazać domniemaną zgnilizne i upadek UE. Ciekawym jest fakt że akurat te media tak wspólnie kolportują te fejki.
A barany wierzą.
@MrocznaKapibara:

Doceniam "felieton", ale dobrze, gdyby autor podał źródła tych informacji. W większości, to też są jego spekulacje w tej sprawie.

Rosyjskie piszą powołując się na rosyjską ambasadę w Polsce że dzieci były 24 godziny w więzieniu bez jedzenia


Czytałem kilka artykułów z topowych rosyjskich portali, nigdzie nie znalazłem informacji, o tym, że były głodzone. Prawdą jest, że w tych artykułach nie uważają Polski za bohatera tej sytuacji, ale głównie
@MrocznaKapibara szanuje bardzo Twój wpis, zastanawiałem się nad tym tematem, ale nie miałem czasu szukać wiarygodnych źródeł (chciałem to zostawić na później) uważam Szwecje za bardzo spokojny naród, w którym się dobrze żyje kiedyś chciałbym tam wyjechać z rodziną, a jeśli nie to napewno w celach turystycznych. Uczę się szwedzkiego chciałbym pracować w zawodzie, długo tam mieszkasz? Hej do!

Edit teraz widzę że to cytat wybacz :p