Wpis z mikrobloga

Miruny, jako że paliwko podrożało, a ja nie mam daleko do pracy (12 km w jedną stronę) to pomyślałem o kupnie rowerka. Maksymalny budżet jaki chcę przeznaczyć to 1000 zł. W necie wyczytałem, że do tysiaka to ten model będzie okej.
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-100-275-id_8400335.html#sXL%20-%20185-200CM

Co myślicie? Rower głównie do myknięcia przez miasto do pracy i może jakieś wycieczki gdzieś poza miasto.

#rower #kolarstwo #kiciochpyta
  • 20
@micelangeloB: właśnie w FAQ znalazłem link do stronki na której został podany ten model. Chciałem tylko zapytać czy jest okej, czy coś się nie zmieniło i aktualnie nie ma czegoś lepszego w tej cenie.
@sztoosik: w ogóle jak masz w mieście Wavelo to polecam ci nim jeździć zamiast kupować. Mam ze znajomym jedno konto (masz w nim dwa wypożyczenia równocześnie). Bardzo wygodnie się jeździ. Co do MTB to rozwinę temat. Jest to rower zdecydowanie na bezdroża, las. Zobacz jakie ma opony. Jego pozycja jest też bardziej sportowa przez co będziesz cały czas pochylony do przodu. Nie jest to wygodne do codziennej jazdy. Takie jest moje
@sztoosik: Cross to też bardziej sportowy rower. To jest taki mieszaniec bo można na nim jeździć zarówno dobrze po asfalcie jak i po bezdrożach. Do głębokiego lasu raczej ciężko. Jego opony mają mniejszy bieżnik niż w MTB dzięki czemu dobrze się jeździ po drogach.

Popatrz na taki miejski rowerek. Możesz sobie zmienić kierownicę na inną jak ci się nie podoba. Masz wygodne, miękkie siedzenie i duże koła z błotnikami. Idealny do
Pobierz
źródło: comment_gfMKtza4raOgwNbUm5RMkmKONKBwBx4c.jpg
@panato: @sztoosik:

ciekawa opcja to triban 100, jest też wersji bez baranka. Zalety ma 2 - w miarę szybkie opony i brak zbędnego złomu w stylu pseudo amortyzatorów.


Tak. Szosówka z normalną kierownicą to też niezła opcja. Lekki rower i mały bieżnik