Wpis z mikrobloga

#programowanie #python #mirkokoksy #przepisy
Witam mireczków i mirkokoksów,
Chcę się pochwalić projektem nad którym pracowałem ostatnie 2 miesiące z którego może ktoś skorzysta.

TLDR: Stworzyłem aplikację pozwalającą automatycznie obliczyć wartości odżywcze przepisów z różnych stron. Tutaj można wypróbować. Na ten moment obsługiwane strony to kwestiasmaku.com i yummly.com

Generalnie aplikacja stara się pokonywać trzy kluczowe problemy:
- Analizowanie składników (tekstu) z przepisów. Sporo stron posiada zwięzły i stały schemat, ale na niektórych (np. na kwestii smaku) panuje totalna samowolka i ciężko prostymi sposobami wyciągnąć dobre informacje. Np.

tłuszcz do smażenia (np. 3 łyżki masła klarowanego, oleju kokosowego, oliwy).

Na razie składniki parsowane są za pomocą prostych manipulacji tekstu i warunków logicznych. W przyszłości chciałbym zaimplementować CRF.
- Dopasowanie odpowiednich produktów żywnościowych w bazie do sparsowanego tekstu. (A także przygotowanie takiej bazy..).
- Obliczenie wartości odżywczych dla podanych ilości/wag/pomiarów składników i wyplucie tego w jakimś ładnym formacie.

Każdy z tych problemów można traktować jako osobny moduł zatem zakres zastosowania jest dosyć szeroki.

Na razie aplikacja jest w wersji motzno alpha i czasem wypluwa fajne wyniki (przy łatwo opisanych i konkretnych składnikach) a czasem bardzo dziwne. W każdym razie zachęcam do korzystania i testowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Github dla zainteresowanych
  • 4