•  

Już pisałem pod jakimś postem i napiszę jeszcze raz:

- brak miejsca do wypoczynku - pokój nauczycielski ?

- dopełnianie etatu - sorry, że ma się takie starostwo a nie inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- niska pensja - moja profesor od polaka wyciska prawie 3k ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

- układanie i poprawianie sprawdzianów - no to albo niech uczy tak aby jedynek nie było albo niech zrobi tylko 3 na semestr bo tyle jest potrzebnych ocen aby wystawić ocenę cząstkową i końcową

- przeludnione klasy - to nie zależy od nauczyciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- brak urlopu na żądanie - kodeks pracy nauczyciela się nie tyczy ? od kiedy ? xDDDDDDDDDDDDDD

- dyżury między lekcjami - przynajmniej nogi rozprostują, my też łazimy po korytarzach i problemu nie ma

- odpowiedzialność za zdrowie - tu się zgodzę ale bywa niestety ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

- brak sprzęty/telefonu służbowego - ten kto chce mieć sobie załatwi zamiast "dej dej dej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nie ma czasu na wc - wyjść podczas lekcji/końca przerwy xDDDDDD

- nauczanie indywidualne nieodpłatne dojazdy - pff, żeby każdemu uczniowi płacili za to że chce się edukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- brak pomocy naukowych - jakie dofinansowanie od starostwa taka pomoc naukowa

- telefony od rodziców do 22 - no jak ktoś ma takie podejście że wychowawcą jest się do tej 14/15... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

- zebrania i konferencje - bywa ¯\_(ツ)_/¯

- szkolenia po godzinach i weeekendach (podciągnę jeszcze przygotowywanie do konkursów uczniów) - uczniowie też siedzą "po godzinach" nawet więcej od nauczycieli i co ? ¯\_(ツ)_/¯

- nie ma czasu na posiłek - pokój nauczycielski albo na lekcji, nie dajmy się zwariować

- lekceważenie przez uczniów - bo szacunku nie bierze się z strzelenia palcami "bo tak" tylko trzeba sobie na niego zapracować, sam mam takich nauczycieli z gimnazjum (jak chodziłem oczywiście, teraz za miesiąc kończę te bagno o nazwie "szkoła" dzienna) że normalnie ze sobą gadamy jak się gdzieś spotkamy jak dobrzy znajomi bo są spoko i są po prostu ludzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- hałas - to się tyczy obu stron

ogólnie mem w większości z dupy (bo albo to zależy od dofinansowania przez starostwo albo przez zorganizowanie sobie czasu), napisała go jakaś frustratka która nie umie przekazywać wiedzy albo robi to w nieudolny sposób i nie umie sobie zorganizować czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#strajknauczycieli #nauczyciele #szkola #gownowpis #niepopularnaopinia #opinia

źródło: wykop.pl

•  

@MrPawlo112: po stwierdzeniu, że 3 tysiące złotych to dużo przestałem czytać

•  

kodeks pracy nauczyciela się nie tyczy ? od kiedy ?

@MrPawlo112: Od wtedy, gdy pracuje na podstawie Karty Nauczyciela.

•  

niech zrobi tylko 3 na semestr bo tyle jest potrzebnych ocen aby wystawić ocenę cząstkową i końcową

@MrPawlo112: Nieprawda.

•  

@F0rT3hW1n: Dla innych sufit jest podłogą, ona nie chce strajkować bo tyle jej styka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Okex
    •  

@MrPawlo112: tylko 3k ??? Przeciez wg. TVP nauczyciel z podstawowki zarabia min 6k. To wedlug ich ,,danych" profesor zarabia pewnie cos kolo 20k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@giovan-a: Jak nieprawda, może inaczej, tak jest w mojej szkole że tyle uczeń musi mieć minimum aby wystawić mu ocenę

•  

@MrPawlo112 też słyszałem legendy, że profesorowie uczą w szkołach ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

tak jest w mojej szkole że tyle uczeń musi mieć minimum aby wystawić mu ocenę

@MrPawlo112: W Twojej. W mojej liczba niezbędnych ocen zależy od liczby godzin danego przedmiotu.

•  

nauczanie indywidualne nieodpłatne dojazdy - pff, żeby każdemu uczniowi płacili za to że chce się edukować

@MrPawlo112: Nauczanie indywidualne to jest dojazd do ucznia do domu, dzbanie.

•  

@giovan-a: Każda szkoła ma trochę inne podejście, nic na to nie poradzimy ¯\_(ツ)_/¯

•  

@giovan-a: > Nauczanie indywidualne to jest dojazd do ucznia do domu

No wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

nie ma czasu na posiłek - pokój nauczycielski albo na lekcji, nie dajmy się zwariować

@MrPawlo112: Ehe, a potem wrzaski uczniów, że nauczyciel może jeść, a oni nie.

•  

brak sprzęty/telefonu służbowego - ten kto chce mieć sobie załatwi zamiast "dej dej dej"

@MrPawlo112: To powinien załatwić pracodawca, a nie każdy sobie. W prywatnej firmie szef nie mówi, że masz se sam kupić komputer do biura.

•  

potem wrzaski uczniów, że nauczyciel może jeść, a oni nie

@giovan-a: Jak ktoś jest niedojebany to nawet tego nie zrozumie że ktoś jest głodny (i nie jest to atak na Ciebie, jakby co)

•  

W prywatnej firmie szef nie mówi, że masz se sam kupić komputer do biura.

@giovan-a oczywiście że masz rację, ale szef pieniądze ma a szkoła nie ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

•  

oczywiście że masz rację, ale szef pieniądze ma a szkoła nie

@MrPawlo112: Aha. To nie będę omawiać następnych punktów, bo Twoja argumentacja jest z kosmosu.

•  

Twoja argumentacja jest z kosmosu

@giovan-a: No chyba mi nie powiesz że pomoce naukowe pamiętające głęboką komunę + naszych rodziców są z dobrobytu i zajebistego dofinansowania ? xD
      U nas jedyne co było kupione do kilka telewizorów (starych oczywiście) i rzutnik na tabilce, jak chce nam profesor coś włączyć to bierze swojego laptopa z domu i jest git.

•  

@MrPawlo112: > - brak miejsca do wypoczynku - pokój nauczycielski ?

Super miejsce do odpoczynku :D Gdy chodziłem do podstawówki w szkole było ok. 40 nauczycieli. Ich pokój nauczycielski był taki, że stół na 10 osób i pomieszczenie 25 m^2. Bardzo dobre warunki do odsapnięcia na przerwach :)

niska pensja - moja profesor od polaka wyciska prawie 3k ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

to bardzo dużo jak na kogoś po studiach xD

układanie i poprawianie sprawdzianów - no to albo niech uczy tak aby jedynek nie było albo niech zrobi tylko 3 na semestr bo tyle jest potrzebnych ocen aby wystawić ocenę cząstkową i końcową

Ale bzdury, wtedy pierwszy będziesz krzyczał, że co to za nie wymagający pedagodzy. Ci nauczyciele, którzy robili najwięcej sprawdzianów/kartkówek, byli wymagający tych po latach nauki wspominam najlepiej i największą mam z tych przedmiotów wiedzę.

przeludnione klasy - to nie zależy od nauczyciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No nie zależy wyobraź sobie :D

brak urlopu na żądanie - kodeks pracy nauczyciela się nie tyczy ? od kiedy ? xDDDDDDDDDDDDDD

Brak płatnego urlopu na żądanie tak jak w prywatnych firmach 21 dni w roku - tak wiem są wakacje.

dyżury między lekcjami - przynajmniej nogi rozprostują, my też łazimy po korytarzach i problemu nie ma

tylko nie bierzesz odpowiedzialności za bandę rozwydrzonych dzieci

brak sprzęty/telefonu służbowego - ten kto chce mieć sobie załatwi zamiast "dej dej dej" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

XD powrót do czasów komuny, ten ma kto sobie załatwi hehehe

nauczanie indywidualne nieodpłatne dojazdy - pff, żeby każdemu uczniowi płacili za to że chce się edukować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nieodpłatne dojazdy do ucznia na nauczanie indywidualne, nie do miejsca pracy

brak pomocy naukowych - jakie dofinansowanie od starostwa taka pomoc naukowa

No ale to jest kontrargument na argument o braku ciekawych lekcji

telefony od rodziców do 22 - no jak ktoś ma takie podejście że wychowawcą jest się do tej 14/15... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Może lubisz dostawać telefony dotyczące pracy o 22 w niedzielę, niestety obawiam się, że jesteś w mniejszości ze swoją fanaberią :)

zebrania i konferencje - bywa ¯_(ツ)_/¯

+ użeranie się na nich z rodzicami, którzy mają pretensję o to, że ich Oskarek nie dostał szóstki a tak bardzo się starał

szkolenia po godzinach i weeekendach (podciągne jeszcze przygotowywanie do konkursów uczniów) - uczniowie też siedzą "po godzinach" nawet więcej od nauczycieli i co ? ¯_(ツ)_/¯

Jeśli stawiasz równość między nauczycielem a uczniem to mówiąc łagodnie nie jesteś zbyt mądry.

nie ma czasu na posiłek - pokój nauczycielski albo na lekcji, nie dajmy się zwariować

lekceważenie przez uczniów - bo szacunku nie bierze się z strzelenia palcami "bo tak" tylko trzeba sobie na niego zapracować, sam mam takich nauczycieli z gimnazjum że normalnie ze sobą gadamy jak się gdzieś spotkamy jak dobrzy znajomi bo są spoko i są po prostu ludzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szacunek powinno się mieć do każdej osoby nie zależnie czy ktoś jest nauczycielem, programistą, bezdomnym, sprzątaczką czy prezesem banku. To powinno wynieść się z domu ale rozumiem, że dzisiaj szanuję się kombinatorów :)

hałas - to się tyczy obu stron

Inaczej odczuwa hałas 12 letnie dziecko, inaczej 50 letnia kobieta.

•  

@Krooth: > niska pensja - moja profesor od polaka wyciska prawie 3k ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
      to bardzo dużo jak na kogoś po studiach xD

Jak pisałem, dla niej jest to wystarczające, po co ją uszczęśliwiać na siłę ? Rozumiem jakby żyła sama i byłoby jej ciężko zaoszczędzić to rozumiem.

układanie i poprawianie sprawdzianów - no to albo niech uczy tak aby jedynek nie było albo niech zrobi tylko 3 na semestr bo tyle jest potrzebnych ocen aby wystawić ocenę cząstkową i końcową
      Ale bzdury, wtedy pierwszy będziesz krzyczał, że co to za nie wymagający pedagodzy. Ci nauczyciele, którzy robili najwięcej sprawdzianów/kartkówek, byli wymagający tych po latach nauki wspominam najlepiej i największą mam z tych przedmiotów wiedzę.

No super, wiedzę która Ci się albo nie przyda, albo jak Ci się przyda to ją zapomnisz, po co uczymy się głupot ? Logarytmy i tak dalej, jasne, mają jakieś tam zastosowanie, ale na tyle nieznaczące dla ogółu że bez problemu można je wrzucić tam gdzie są potrzebne do zawodu.

brak pomocy naukowych - jakie dofinansowanie od starostwa taka pomoc naukowa
      No ale to jest kontrargument na argument o braku ciekawych lekcji

No jest argumentem bo jak starostwo nie ma wyjebane to potrafią wmontować nawet dotykowe tablice, ale najpierw trzeba skruszyć beton w ich łbach.

telefony od rodziców do 22 - no jak ktoś ma takie podejście że wychowawcą jest się do tej 14/15... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Może lubisz dostawać telefony dotyczące pracy o 22 w niedzielę, niestety obawiam się, że jesteś w mniejszości ze swoją fanaberią :)

Nie, nie przepadam, ale myślenie że każdy nauczyciel jest bombardowany telefonami po/do 22 jest błędne, to już kwestia wychowania a nie bycia nauczycielem. Są i tacy co już nie odbierają po 15 to po co komu taki wychowawca ? Jaka jest według Ciebie rola wychowawcy w klasie ? Jeżeli tylko usprawiedliwienie godzin i zajrzenie do dziennika aby sprawdzić oceny to chyba rozumiem

szacunek powinno się mieć do każdej osoby nie zależnie czy ktoś jest nauczycielem, programistą, bezdomnym, sprzątaczką czy prezesem banku.To powinno wynieść się z domu ale rozumiem, że dzisiaj szanuję się kombinatorów :)

Nie rozumiem tutaj słowa "kombinatorów" z mojego punku widzenia szacunek się zdobywa a nie posiada. Jeżeli jesteś nauczycielem tępym który nie rozumie że się go obraża w sposób inteligentny bądź nie przeszkadza mu to (moja pani kochana wychowawczyni która przez 4 lata nie ogarnia że jej pizda się przebija przez spodnie) to o jakim szacunku my rozmawiamy ? To nie jest podstawówka że dziecko szacunek okazuje "bo tak". Z dorosłym człowiekiem trzeba się dogadać, stworzyć relację partnerską czyli. powiedzieć w klasie na przykład "no słuchajcie, mam propozycję, bądźcie tacy i tacy a w zamian coś tam" - każdy jest interesantem i da się to idealnie wykorzystać zwłaszcza w szkole, u nas w gimbazie nie było ani jednej skargi na nas a jak nam się coś działo to wychowawca nas w zębach nosił aby wszystko pozaliczać. Ona miała spokój bo nie robiliśmy problemów i my bo w razie czego wychowawca nam pomoże. Niestety beton wychowany na komunie uważa że mu się należy bo siedzi po drugiej stronie klasy w kręcącym się krześle. I nie, nie piszę tego aby coś usprawiedliwić albo wychwalić, ale zastanów się nad tym.

Hałas - też go nie lubię, mam 20 lat i już przez szkołę mam niedosłuch na jedno ucho, ale nauczyciela 50lat jest już jedną nogą na emeryturze więc powinna przenieść się do biblioteki albo coś, na wszystko jest sposób.

•  

@Krooth: I tak 3/4 tej gównoburzy się kręci o dofinansowanie ze starostwa, nie oszukujmy ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

•  

No dobra zwykły szaraczek z firmy x na etacie przy ośmiu godzinach pracy ma 15 minut przerwy... w tym na posiłek, więc niech oni już je robią bólu dupy że w swoim dniu "pracy" nie mają czasu na jedzenie bo sorry ale nie na każdej przerwie ma się dyżur.
      Co do hałasu to już na pierwszym roku studiów mówi się o tym że hałas w szkole jest większy niż na lotnisku, jak się komuś to nie podoba to możemoż jeszcze w trakcie nauki, z kariery nauczyciela zrezygnować.

•  

Żadna publiczna instytucja nie działa i nigdy nie będzie działać tak sprawnie jak prywatna firma

•  

@MrPawlo112: większości z dupy to jest twój wpis

•  

@MrPawlo112: nie zapomnij o tym tagu #60groszyzawpis no ale juz pewnie wpadło do kiermany co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MrPawlo112: też chciałem dziś odpowiedzieć na ten obrazek w podobny sposób co Ty ale ktoś kto zapostowal go potem go usunął jak odpisywałem :<

Dodam że z tym nauczaniem dodatkowym (chodzi chyba o indywidualne nauczanie niektórych osob) jest tak że za dojazd powinien płacić dyrektor albo wyznaczyć samochód slozbowy, no ale lepiej winić innych niż samemu się postarać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A z tym urlopem na żądanie niby nie ma, ale jakoś jak coś wypadało nauczycielom to z dnia na dzień potrafiło ich kilka dni nie być więc pewnie zależy od stosunków miedzynauczycielskich.

Ogólnie obrazek gówno wart

•  

@MrPawlo112: argumentacja typu „no sory hehe bywa” jest kompletnie z chuja

A o propozycjach typu „przecież możesz iść na łatwiznę” nawet nie wspomnę

+: dlugi87
    •  

@MrPawlo112: prawie 3k ( ͡€ ͜ʖ ͡€) Co ona robi z tymi pieniędzmi? Chłopie, 3k to jest życie studenta.

•  

@MrPawlo112: @Krooth Ci już ładnie odpowiedział, więc od siebie dodam tylko komentarz obrazkowy, taki łatwy do zrozumienia. I może jeszcze tyle, że jesteś jednym z powodów, dla których nigdy nie chciałabym uczyć w szkole, niezależnie od wysokości zarobków.

źródło: facepalmfacepalm.jpg

•  

@MrPawlo112: Same argumenty w stylu "no cóż bywa..., życie..., no co zrobisz jak nic niue zrobisz" świadczą tylko o poziomie twojego niedorozwoju.

•  

@MrPawlo112: ty serio typie nawet nie wiesz co piszesz.

•  

ty serio typie nawet nie wiesz co piszesz.

@Shatter: No serio, bez kitu, nawet 12 lat nie chodziłem do szkoły i nie miałem styczności z różnymi nauczycielami ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Spaniard: (jak i kilka osób powyżej) serio żyjecie w takiej bańce, że myślicie, że 3k to życie studenta (xD, z takim czymś spotykałem się tylko wśród bananowych dzieci, które de facto nic sobą nie reprezentowały) i każdy na start może sobie na coś takiego pozwolić :D? Chyba w Polsce nie mieszkacie, no ale w sumie zapomniałem, że na wykopie są sami programiści, kierownicy itp.

Co do strajku: rzygam już nim, bo wszędzie o tym trąbią. Ja, patrząc na przebieg edukacji i pamiętając co się działo, jednym przyznałbym te podwyżki z miłą chęcią. Ale niestety byli tacy nauczyciele, co złamanego grosza z tego tysiąca zobaczyć nie powinni. EOT

•  

@RafalLygrys > Niestety byli tacy nauczyciele, co złamanego grosza z tego tysiąca zobaczyć nie powinni.

Mirek, według wykopu to największe szambiary powinny dostać i 2k aby "poziom" był wyższy. Bo wiadomo że jak ktoś jest chujowy i slabo uczy to wystarczy da 1k do pensji i z automatu staje sie tak dobry ze uczniowie biją się o lekcje z nim/nią xDDD

•  

@Jagoda- ja to robię charytatywnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@MrPawlo112 tacy odpowiedzialni za życie że mnie baba od polskiego na lekcji 2 LO do automatu po snickersy wysyłała.

Reszta aż śmiech ogarnia jacy Ci nauczyciele upośledzeni.

•  

Z kim wy tutaj dyskutuje jak OP ma z 17 lat i uważa że 3k to dużo xD

•  

@RafalLygrys: Ja pochodzę z bardzo przeciętnej, pod względem finansowym, rodziny. Wszystko co do tej pory ogarnalem to dzięki pomocy rodziny i własnemu uporowi. I nadal pozostaje przy zdaniu, ze 3k to życie studenta. Czy osoba po kilkunastu latach pracy, szkoleniach, kolejnych szczeblach w uprawnieniach/karierze serio powinna być zadowolona z „prawie 3k”?

•  

nie wiem gdzie wy żyjecie ale ludzie pracują za 1800zl i żyją a jak ktoś ma 2500 to jest już b. Dobrze a tu piszecie że 3k to życie studenta .. fajnie pofantazjowac

•  

@Spaniard: no nie powinna, bo wiadomo, że z wiekiem raczej to powinno iść w górę, tym bardziej przy robieniu kursów/uprawnień. Niemniej studiowałem we Wrocławiu, gdzie naprawdę nie miałem do czynienia z ludźmi ubogimi, ale dla nich 3k na miesiąc na studiach to naprawdę było coś i na moim roku na takim poziomie żyło może 5 osób? (w tym dwie panny modelki, które już po LO były hostessami, a jednak nawet obstawiała walki bokserskie itp.).

•  

@RafalLygrys: Mój budżet na studiach to było 2k miesięcznie. 1000 zł sam zarobiłem 1000 zł od rodziców. W tych 2k było wszystko mieszkanie, rachunki, jedzenie, książki, wyjścia, treningi, ciuchy itd. Mając 3k można mieć zamiast pokoju kawalerkę, ale poziom życia taki sam. O to mi chodzi.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Po tylu latach przyjmowania w poradni nadal rozbrajają mnie małżenstwa w wieku ok 60 r.ż., które przychodzą wspólnie do poradni (pacjent - mąż, często pierwszy okres częstszych wizyt u lekarza).
    Absolutnie nic w tym zabawnego, że ktoś potrzebuje duchowego wsparcia podczas wizyty.
    Ale czesto wygląda to jak w poradni pediatrycznej. Rodzic z małym dzieckiem, zaciagnietym siłą do lekarza:

- Kiedy ostatni raz był PAN w poradni?
    - Paani on nie chodził nigdzie.
    - Przyjmuje PAN leki z karty?
    - Jak mu przypomnę to bierze.
    - Pali Pan papierosy?
    - Po operacji nie palił, ale teraz znowu po kryjomu.
    (Tu zazwyczaj po raz pierwszy słyszę głos pacjenta-męża, wyrażający oburzenie).
    - A jak się PAN dziś czuje?
    - No dzisiaj od rana jakiś taki słabszy jest.

Wczoraj dzień w poradni, 4 takie pary pod rząd.

#medycyna #lekarz #zdrowie #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #pracbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (87)

plus jeśli pamiętasz taki typ odkurzacza #gimbynieznajo

odpowiedzi (73)

Ten kto wpadł na pomysł aby w kiblach montować czujki ruchu sterujące oświetleniem jest kurwa kretynem (╯°□°)╯︵ ┻━┻

odpowiedzi (61)