Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Jakie są fajne modele aut do polecenia za ok. 100-110 tys. zł? Interesuje mnie raczej segment C lub ew. D (fajnie, żeby było to trochę większe niż mały hatchback - w tym momencie jeżdżę Oplem Vectrą C w kombi i lubię przestrzeń, ale nie musi być jej koniecznie tak dużo jak teraz :D). Silnik - dynamiczna benzyna - fajnie, żeby dobrze się zbierała. Chętnie dowiem się o ciekawych modelach nowych, jak i 2-3-4 letnich modelach klasy premium. Na co warto zwrócić uwagę, a co omijać z daleka? Nie wyobrażam sobie też kupna auta, w którym nie będzie np. czujników martwego pola, czy Android Auto. Samochód chciałbym wziąć w leasing lub wynajem długoterminowy, ale to już będę myślał, jak już się na coś zdecyduję.

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się #kia Proceed GT, zarówno pod względem wizualnym, jak i po jeździe próbnej, ale po doposażeniu wychodzi już ok 120-125 tys. - troszeczkę za dużo. Jestem też ciekaw, jakie rabaty dają na nieźle wyposażone #skoda octavia - wie ktoś?

#samochody #motoryzacja #kupautozmikro #leasing
  • 20
@ludi_anderson: wpisami tego Lorenzo nawet nie zawracaj sobie głowy, chyba że lubisz niewysublimowany trolling ¯\_(ツ)_/¯

Aż dziw bierze, że nie masz go jeszcze na czarnej liście :d
@ludi_anderson: serio chcesz wydawać ponad 100k i jeździć #!$%@? autem?
Kia to podróba prosiaka i #!$%@? jakość, kiepskie osiągi. Skoda to gorsze vw i naprawdę nudne auto.
Tak jak ludzie rzucili się #!$%@? wie po co na nowego jimnyego tak teraz jarają się tą kią. 20% ceny panamery a wygląda prawie tak samo. Tylko nadal to kia z ich badziewnym wykonaniem, kiepskimi osiągami i brakiem osiągów i przyjemności z jazdy.
W
@Lorenzo_von_Matterhorn: Ale nie przeczytałeś całego posta. Pytam też jakie są fajne modele używane w takim zakresie cenowym, bo w tym się całkiem nie orientuję. Rocznie 20-30kkm.

Ale to, co mówisz o Kii to całkiem nieprawda - wykonanie i spasowanie świetne, zbiera też się super. To mówię po jeździe testowej, a nie oglądaniu filmików na youtubie.

Skoro masz takie zdanie o kii, suzuki, czy skodzie, to czekam na propozycje, co jest ciekawego
@ludi_anderson: jakie zdanie? Koreańskie marki poszły we wzornictwo, dokładnie w kopiowanie wszystkich dookoła, szczególnie marek niemieckich. Stąd proceed to panamera z zew. W środku sporo mercedesa i audi.
Dla mnie to odpust jakich mało. Tak jakby kupować tanie podróby ajfona. W sumie nie aż tak tanie xD
Skoda a tym bardziej suzuki to dobre marki, tylko octavia naprawdę nie jest jakoś świetnie wykończona i nudna. Jimny to auto dla wąskiego grona
@Lorenzo_von_Matterhorn: Ja o zupie, Ty o dupie. Czepiłeś się tego Suzuki. Ani mnie on chłodzi ani mnie ziębi. Wciąż pytam o polecane modele do kupienia, a Ty piszesz jakie Ci się nie podobają, bo zerżnięte czy coś. Zero czegoś, co byś polecił, a jedynie jakieś dziwne uwagi.

Co do Proceeda to dalej się nie zgadzam. To, że wzornictwo jest wzorowane na innej marce, tym bardziej premium? Co z tego? Kto teraz
@jempierozki: ale pewnie na papierze to świetne auto czy coś xD
przecież tutaj ludzie polecają/odradzają auta, którymi nawet nie jeździli. Co ja mówię- nie siedzieli w nich...
@ludi_anderson: ford już wypuścił nowego focusa st? To było fajne autko. Używany RS? Po ile teraz mustangi stoją używki? Taki mustang będzie więcej palić, ale i tak paliwko sobie odliczasz, więc nie boli aż tak dupka. Za to frajdy w #!$%@?. Żadne fwd
@Zwykly_Czlowiek: ale nissan to coś osiągnął- 200 sx,240. 300zx, 350z,370,z gtry. Nawet mięli takie śmieszne sunny gti-r a kia? Po długich latach w końcu zastosowali sprężarkę w silniku, wow xD
No i oczywiście legenda offroadu czyli nissan patrol.
Tak memicznie- nissan osiągnął sukcesy gdzie chciał. Kia- największy sukces ukraść bryłę od porsche xD
I ja nikogo nie bronię, ale takie są fakty.