Wpis z mikrobloga

Chcę się poradzić w kwestii instalacji wentylatorów. Dokupiłem 3 - z oczywistych powodów, ponieważ przy temperaturach wiosenno-letnich, przepływ powietrza jest obecnie niewystarczający. I teraz: Jak powinienem zamontować wentylatory, gdzie powinny wciągać, a gdzie wyciągać powietrze?

Jak widać, mam obecnie jeden wciągający na przedzie i jeden wyciągający. Pozostały mi trzy sloty - dwa górne i jeden na bocznej obudowie. Podejrzewam, że górne 1 i 2 będą raczej wyciągające.

Pewności nie mam co do wentylatora z boku (nr. 3) - ma zasysać, czy wyciągać? Co myślicie?

#pcmasterrace #wentylacja #komputery #kciochpyta
Cedrik - Chcę się poradzić w kwestii instalacji wentylatorów. Dokupiłem 3 - z oczywis...

źródło: comment_BhP5LEtO4OXCfn2lRE7QhmOAC8BA1hW9.jpg

Pobierz
  • 10
@Cedrik: wentylatory z przodu na dole powinny zasysać chłodniejsze powietrze do wnętrza obudowy, wentylatory na górze/tyle obudowy, powinny ciepłe powietrze wydmuchiwać na zewnątrz. dobrym rozwiązaniem jest również to, żeby ilość wdmuchiwanego powietrza byłą większa niż wyciąganego. Chodzi o to żeby w obudowie było lekkie nadciśnienie (mniej kurzu dostaje się do obudowy)
@Cedrik: wentylatory mają różne wydajności. najlepiej gdybyś miał też możliwość regulacji obrotów. Ten z przodu skoro jest jeden to możliwie najwydajniejszy, a te na górze/tyle pracujące na minimalnych obrotach.
@Cedrik: Wentylatory boczne są strasznie lipne, bo pogarszają cyrkulację powietrza w obudowie, ale chyba dałbym tak, żeby wentylator boczny wtłaczał powietrze, bo w przeciwnym przypadku będziesz miał aż 4 wyciągające a tylko 1 wtłaczający powietrze. Te na górze i z tyłu na pewno muszą wyciągać powietrze.