Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Pieczeń rzymska z jajkiem wielu ludziom kojarzy się bardzo mocno z wielkanocą, więc pomyślałam że to dobry czas w końcu się za nią zabrać. Wyszła świetnie, choć moim zdaniem najlepszą konsystencję osiąga na zimno, kiedy cała galaretka, która powstała podczas pieczenia się zetnie.

600g mielonej łopatki wieprzowej
100g boczku wędzonego w cieniutkich plastrach
100g cebuli
50g masła
4 jajka
15g łuski babki jajowatej
100ml wody
1 łyżka sosu Worcestershire
2 łyżki koperku
Pieprz
Po łyżeczce: soli, papryki słodkiej, pieprzu ziołowego

3 jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać.
Keksówkę o wymiarach 11x21cm wyłożyć plastrami boczku.
Cebulę posiekać i usmażyć na maśle.
Wymieszać z pozostałymi składnikami.
1/2 masy wyłożyć do keksówki, uformować zagłębienie w którym ułożyć jajka. Przykryć pozostałą masą.

Piec 50 minut w 190°C.

Wystudzić.

Można jeść też na ciepło, jednak moim zdaniem na zimno smakuje lepiej :)

MAKRO:
1911kcal 168B 130T 10W
Porcja [1/4] :
477kcal 42B 32T 2W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw

Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Pieczeń rzymska z jajkiem wielu ludziom kojarzy się b...

źródło: comment_WSiOMFWHycas0vP2OWsWTfzO2BPbPkDS.jpg

Pobierz
  • 24
@kris_me: ja bym zastąpiła siemieniem lnianym, bo babki nie mam i nie kupuję, nie na keto bułką tartą, ale w sumie można kombinować, bo podejrzewam, że jakaś inna mąka, nawet niekoniecznie pszenna też będzie ok (może poza kokosową ( ) ).
@chixi
Urodziłem się na mazowszu
Mieszkałem na pomorzu i mazurach.
Teraz mieszkam na kujawach

Nigdzie normalni ludzie nie wsadzają jajek na twardo do mięsa. Zwłaszcza do łopatki
@wojtoon nie wiem gdzie kupujesz mięso ale jeśli tak wygląda u Ciebie to sugerowałabym zmienić sklep :) u mnie to tylko mięso plus tłuszcz, fakt sporo, ale na diecie wysokotłuszczowej w końcu o to chodzi
@chixi Nie kupuję mięsa bo jednak nie przepadam za modyfikowaną śrutą sojową i antybiotykami.
Mam w rodzinie jednego rolnika który karmi zwierzęta tym co daje natura, a nie tucz przemysłowy.

Nawet zbożem i ziemniakami nie zmienisz anatomii i nie odczepisz wszystkich mięśni przednich nóg świni od łopatki. Wszystkie te zaczepy są ścięgnami i chrząstkami. Tak jak u człowieka.

Jeśli więc kupujesz mięso opisane jako łopatka i nie ma tam grama ścięgna czy
@wojtoon jak żyję nie znalazłam chrząstki w kupionym mięsie z łopatki, za wykład z anatomii dziękuję bo miałam to juz na pierwszym roku kilka lat temu.
Mięso z chowu gospodarczego jak najbardziej zawsze na propsie i sama również takie kupuje jak mam okazję ale nie jestem w stanie pokryć 100% zapotrzebowania mojej kuchni w ten sposób i też nie ma w tym niczego do czego można się #!$%@?ć XD