•  

VAR w Lidze Mistrzów to zabawka.
    Mecz United - Barcelona to dobitnie pokazuje.
    Ręka Busquetsa, której nikt nie sprawdził.
    Żółta dla Vidala za faul na Fredzie - bez kontaktu.
    Rożny na koniec dla United.
    To są małe rzeczy, ale jednak VAR powinien to sprawdzać i pomagać sędziemu.

#mecz #pilkanozna #ligamistrzow

+: P..........8
    •  

To są małe rzeczy, ale jednak VAR powinien to sprawdzać i pomagać sędziemu.

@awdgb11: Nie nie powinien, bo mecz będzie trwał 3 godziny. VAR jest od sytuacji kluczowych. Takie było zawsze jego założenie i tak jest.

•  

@awdgb11 Gdyby VAR miał się zajmować każdą taką rzeczą, to mecz trwałby 3 godziny, dlatego stosuje się go w określonych wypadkach, różny i faul w środku boiska na żółtą to nie są takie wypadki.

•  

@awdgb11 na korzyść United też kilka baboli było, ale nie zmienia to faktu, że sędziowanie było bardzo słabe

+: awdgb11
    •  

@wiktorek_pl O, nie widziałem twojej odpowiedzi i napisałem to samo xd

•  

@awdgb11: zabawka to by było jakby sprawdzali to co napisałeś.

•  

@wiktorek_pl:
      Ale wiesz, że VAR to też sędziowie w pokoju, którzy to sprawdzają i podają sędziemu informację przez słuchawkę. O taki VAR w takich przypadkach chodzi, a nie oglądanie powtórek po byle faulu. Wystarczy info czy była ręka lub faul.

•  

@awdgb11: gdyby barca strzeliła po akcji z ręką busquetsa to sędziowie pewnie wróciliby do tego xDD

•  

@PeterFile:
      Na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie dali wolnego na 25-30 m dla United, a po bramce dla Barcy by wrócili. XD

•  

@awdgb11: bo tak nie działa var że każdą sytuację Ci podpowiedzą.. tutaj kluczowe zagranie = do sprawdzenia, podobnie było w jakimś meczu gdzie wrócili do faulu na zawodniku w środku pola.. roma - inter czy coś takiego

+: STL9
    •  

@PeterFile: Ja rozumiem jakiś faul, ale tutaj była ręka blisko pola karnego. Poza tym jak mają wrócić do jakiejś akcji to muszą wiedzieć, że coś mogło tam być. Wczoraj Barca poszła z kontrą i miała wolnego w okolicach środka boiska. Nikt nie sprawdził ręki zaraz. Dlatego uważam, że to zabawka. Siedzą sędziowie i oglądają ten mecz, skoro my w telewizji mamy powtórkę to oni tym bardziej. VAR miał wyeliminować ewidentne zagrania i ewentualnie przy mniej oczywistych pokazać to sędziemu głównemu, a tutaj wygląda to tak, że VAR się nie wychyla, a sędzia przyjmuje ewentualne błędy na siebie.

•  

@awdgb11: no przecież właśnie o to chodzi, że główny dalej jest najważniejszy. VAR ma korygować ewidentne i kluczowe błędy, a nie każdą pierdółke

•  

@Rodjer: Czyli ewidentna ręka na 25-30 m i ewidentny brak faul (dodatkowy błąd to żółta kartka) to wydaje mi się duże błędy. Ten rożny faktycznie może być "za mały" na obecny system VAR.

•  

@awdgb11 zapoznaj się z tym najpierw jak działa var a potem się wypowiadaj

•  

@wiktorek_pl: XD
      Z Wikipedii: W trakcie meczu jeden lub kilku asystentów VAR znajduje się w specjalnym multimedialnym pojeździe (VOR), oglądając tam sygnał telewizyjny z rozgrywanego spotkania i mając dostęp do powtórek (zapewniają go operatorzy powtórek – RO). Arbiter główny posiada stałą łączność z asystentami wideo za pośrednictwem zestawu słuchawkowego. W przypadku wystąpienia kontrowersyjnej sytuacji, sędziowie VAR sprawdzają ją i przekazują sędziemu informacje do podjęcia ostatecznej decyzji. Sędzia główny ma dwie możliwości: może zaakceptować sugestię asystentów wideo lub obejrzeć przygotowany przez nich materiał filmowy w punkcie usytuowanym obok boiska i podjąć własną decyzję.

Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@awdgb11 a teraz nałóż tona swoje komentarze i zastanów się dobrze gdzie popełniasz błąd myślowy. Masz dużo czasu, poradzisz sobie.

•  

@awdgb11: no niestety, nie są to ważne sytuacje. Ty chyba nie rozumiesz, jak to ma działać. Dalej to GŁÓWNY ma podejmować decyzję. Oznaczałoby to, że przy każdej takiej ręce/żółtej kartce musiałby biegać to oglądać

•  

@Rodjer: Czyli jak jest ewidentna ręka, której nie widział arbiter i dostał info z wozu o ręce to ma iść to oglądać ? Myślałem, że skoro dostaje informację o pewnej ręce to po prostu, albo gwiżdże, albo idzie konsultować jak nie dają mu jasnej odpowiedzi. Trzecia opcja to jak dostaje sugestie, że nie są pewni to może to olać, bo on jest i gramy dalej.

@wiktorek_pl

Sędzia główny ma dwie możliwości: może zaakceptować sugestię asystentów wideo lub obejrzeć przygotowany przez nich materiał filmowy.
      Jeżeli nie dostał informacji o ewidentnej ręce lub braku faulu Vidala to sędziowie z wozu są ślepi, albo on wolał to zignorować.

•  

@awdgb11 czego nie rozumiesz? VAR ma tylko określone sytuacje do sprawdzania i nic więcej. Oni mogli widzieć faul, powiedzieć sędziemu a ten nie miał prawa zastosować się do tego bo sam nie widział i koniec tematu. Tak określają przepisy VAR i wiadomo, ty byś chciał teraz to sprawdzać ale jakby to tak miało działać to musieliby sprawdzać wszystko

+: zino
    •  

@Tasde: @Rodjer Nie wiedziałem, że nie może podjąć decyzji, jeżeli np. nie widział, mimo że było to ewidentne. W takim razie jeszcze długa droga do przeprowadzania spotkań bez ewidentnych błędów niezależnie od ich wagi. Panowie, dzięki za informację. :)