Wpis z mikrobloga

Czy są osoby/firmy takie "ogarniacze" od budowy domu? W sensie chce zbudować dom, ale wiem że w ciul czasu idzie na wszystko (sprawdzanie, pozwolenia, ekipy, materiały itp itd). I czy istnieją takie osoby, które to wszystko by za mnie robiły?

Wystąpiły o pozwolenia, sprawdziły co może zostać zbudowane, wyszukały ekipy, zaproponowały materiały itd. Ja bym się ograniczał do podejmowanie jakiś najważniejszych decyzji.
#dom #budownictwo #budowadomu
Pobierz
źródło: comment_aYE8a8NuGwm6DW1NQJ2kh2nKTRZ2fTsf.jpg
  • 23
@leftfinger: @fizzly: niby tak, ale wiem ile czasu jako singiel poświeciłem na generalny remont mieszkania 50m2, mimo że nie ja wykonywałem remont. To z domkiem to się idzie posrać, bym na 1/2 etatu musiał przejść albo się zaharować.
samochód też sam naprawiasz?


@GienekBandyta: jesli to cos mało skomplikowanego to oczywiście, że sam naprawiam. Idiotyczne porównanie zresztą, nie każę mu brac łopaty i kopać fundamentów, tylko uważam, że skoro on jest inwestorem to sprawy papierkowe i wybór odpowiednich technologii po konsultacji z różnymi fachowcami powinien wybrac sam i sam tego pilnować, aby zostało wykonane tak jak on potrzebuje

Jak ci się nie chce budowac to lepiej kup sobie gotowy dom
chyba lepiej samemu to ogarniać wszystko i potem mieć ewentualne pretensje jedynie do siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja bym wolał sprawdzic wszystko samemu


@leftfinger: @fizzly: No i potem ty #!$%@? i pozwiesz sam siebie za bycie amatorem w dziedzinie budowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DreqX pierwsza część - czyli uzyskanie pozwolenia, sprawdzenie, co tam można zrobić, to raczej każde biuro projektowe powinno Ci ogarnąć. A druga część to znalezienie dobrej ekipy z ogarnietym szefem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Hatespinner: dlaczego mam cos #!$%@? skoro biore ekipy do budowy? mam na mysli wybór technologii i tego typu rzeczy, pilnowanie harmonogramu robót, dbałośc o wykonanie. Jesli OP chce tylko podpisac umowy i przyjechac na oddanie domu to powodzenia.
@leftfinger: A samochod tez sprawdzasz czy w fabryce wszystkie czesci dobrze doklepuja, skrecaja, czy rozstaw osi jest rowny, sam wybierasz material na tapicerke? W koncu jak sie placi 200k za samochod, to przeciez jak cos zjebia, bedziesz tym przez wiele lat jezdzil.
@DreqX: Po prostu każdy etap budowy zlecasz z materiałem i kontrolujesz etapy,jak zapłacisz kierownikowi budowy nie za podpisy to najważniejsze rzeczy ci ogarnie w cenie.Architekt ogarnie pozwolenia i inne papierkowe sprawy.nie jest to takie trudne właśnie kończę etap tynków wewnętrznych.Rok temu wbiłem pierwszą łopatę.Do końca roku planuje się wprowadzić.
@Hatespinner: co ty pajacu porównujesz XD Auta z koncernów gdzie są atesty i homologacje na części i całe modele żeby dopuścic je do użytkowania, do budowy domu który najcześciej buduje mała ekipa i zależy jak trafisz, albo będzie solidna, albo będzie zgraja partaczy z łapanki, bo ci lepsi maja terminy na kilka lat do przodu. Nieźle jesteś naiwny jesli uważasz, że wystarczy podpisac umowę na wykonanie domu i wrócic jak ci
co ty pajacu porównujesz XD


@leftfinger: Oho, już ból dupy się zaczął, bo twój cały misterny argument poszedł w #!$%@?.

buduje mała ekipa i zależy jak trafisz, albo będzie solidna, albo będzie zgraja partaczy z łapanki, bo ci lepsi maja terminy na kilka lat do przodu.


@leftfinger: Jak jesteś biedakiem albo Januszem i bierzesz #!$%@? ekipę, to do kogo ty masz pretensje?

Uważam, że jak sie za budowe bierzesz, to
Jak jesteś biedakiem albo Januszem i bierzesz #!$%@? ekipę, to do kogo ty masz pretensje?


@Hatespinner: fajnie ze umiesz poznać przed budowa że ekipa jest dobra xD Pozdro naiwniaku

A jak się kupuje samochód to należy wiedzieć wszystko o technologiach budowy współczesnych silników, programach kontroli trakcji, nadzorować wykończenia i rozmawiać z głównym inżynierem?


@Hatespinner: no wypadałoby wiedzieć cokolwiek o spalaniu, silniku, kosztach eksploatacji i jaki model jest lepiej a który
@DreqX: Cześć, ja ostatnio kupiłem szereg co prawda, ale kolejną inwestycję planuję właśnie coś podobnego jak na zdjęciu i w mojej okolicy sprzedają takie coś za 350.000 zł to moim zdaniem nie dużo bo wychodzi ok 3000 zł za metr i tyle porównywalnie wyliczyła mi firma jakbym chciał budować sam, można ograniczyć koszty np. lejąc fundamenty samemu, ale to zbyt mała różnica i zbyt duże ryzyko jak dla mnie że coś
: fajnie ze umiesz poznać przed budowa że ekipa jest dobra xD Pozdro naiwniaku


@leftfinger: Fajnie, że umiesz poznać przed zakupem, że samochód jest dobry. Sam się orasz tak, że nawet nie muszę się starać.

Tak samo w domu z chocby ogrzewaniem gaz, węgiel, pelet, a może prąd? jaki rodzaj wentylacji, jaki rodzaj dachu? kopertowy, dwuspadowy? nie wiem jak ty ale ja bym wolał wiedzieć na co wydac pieniądze i dlaczego,