•  

  Mirki I Mirabelki z #rower: polecacie jakieś torby do #bikepacking? Najbardziej mi zależy na torbie pod siodełko oraz do ramy. Może jest jakaś polska firma, która robi dobrej jakości takie akcesoria?

  +: Juran
  •  

   @Forin: mam podsiodłowego Giant Scout i jestem zadowolony

  •  

   @Forin: z polskich jeszcze Triglav. Poza tym Topeak, Ortlieb, Apidura. Te dwie ostatnie droższe.

  •  

   @Wycu91, @Kiv @wizkid dzięki. A polecacie coś taniego? Chcę spróbowac bikepackingu, dlatego też nie chciałbym wydawać mnóstwa kasy na torby.

  •  

   @Forin kolega @kronikary używał Newboler, może coś powie o trwałości po 10 miesiącach. Sam też zakupiłem. Z Chinczyków popularny jest jeszcze Roswheel.

  •  

   @Forin: Przejechałem już trochę z torbą i wykonanie jest naprawdę w porządku. Nie buja się mocno na boki i po jeździe w ulewie mogę stwierdzić, że jest wodoodporna :) Mocno ją zaciskałem do siodełka oraz ciuchami wypychałem tak, aby się sztywno jego trzymała. Mimo to szwy nie puszczają. Posiadam wersję o pojemności 12l.

  •  

   @Forin: ja poszedłem w Topeaka, był najtańszy z tego co wypisałem. Nie mam nic do zarzucenia, solidne torby.

  •  

   @wizkid: Które masz torby z topeaka? Bo interesują mnie opinie o Back- i toploaderze.

  •  

   @mucher: mam Backloadera, tego średniego. Trzeba go sensownie spakować, pewnie jak większość sporych podsiodłówek, bo usztywnienie jest tylko do pewnego momentu - lżejsze rzeczy zostaw sobie na koniec. Inaczej będzie ci opadał taki śmieszny odwłok. W środku jest worek (drypack?) który też mi raz dupę uratował (banan mi się rozgniótł, na szczęście poza workiem, nic nie przemokło). Nawet nie buja tak bardzo na boki, ale system przypinania tego do siodła to nie jest mistrzostwo świata, warto testowo się spakować i podociągać paski. W czasie jazdy jak już go przypiąłęm, to jechałem 100 km dziennie bez żadnych problemów.
   Do tego mam Frontloadera na kierownicę, z którego 2 razy wypadł mi worek, ale to tylko w pierwszym dniu jazdy z nim - za słabo go ścisnąłęm. Jak masz prostą kierę to w ogóle jest genialny, bo w zasadzie sam decydujesz jaki to ma mieć rozmiar zwijając odpowiednio worek. Też kijowo go założyłem i starł mi trochę logo na główce ramy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z plusów - cena, materiały, wykonanie. No i są czarne, więc nawet na różowym rowerze wygląda nieźle. Mają uchwyty na światła w razie potrzeby. Końcówki worków mają elastyczne taśmy w środku, więc łatwo robi się zakładkę i zwija do środka. Łatwo się czyszczą.

  •  

   @mucher: aha, to wszystko na przełaju, bez amortyzacji, na trasach przez Jurę gdzie nas solidnie wytrzepało momentami :)

  •  

   @wizkid: No to super; brat szuka czegoś na Wisła 1200 - myślał własnie o Backloaderze 10l.

Gorące dyskusje ostatnie 12h