Wpis z mikrobloga

Mireczki, głównie pytanie do kierowców. Jak prawo reguluje obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy?

Miałem ostatnio sytuację, że Sebix chlał piwerko w BMCe i "driftował" czyt. palił stare kapcie na parkingu. Na którym nikt nie parkuje bo to w sumie bardziej targowica niż parking (ale na mapach widnieje parking, no nic jeden #!$%@?).
Jako, że jeszcze nie mam auta, a czekałem na przystanku autobusowym razem z dwoma typami wracającymi z roboty w zakładach i widziałem ten okaz czystej durnoty pierdzący gazem za moimi plecami, to zapytałem ich czy by mi nie pomogli ogarnąć Sebastiana, bo zaczął #!$%@?ć.( ͡º ͜ʖ͡º)

Ziomki się obróciły(szklany przystanek od razu przy parkingu) gdy zobaczyły typa z piwerkiem za kółkiem to aż im piana z pyska poszła xD Szybkie rozdzielenie zadań bez jakiejkolwiek wymiany zdań. Jeden z typów nazwijmy Paweł (drugi to hehe Gaweł) złapał za telefon, a my z Gawłem rzuciliśmy torby i podbiegliśmy do tej #!$%@? "e czydzieści and szyść" , Gaweł szybko zagadał rycerza ortalionu, a ja łapą jak węgorz #!$%@?łem kluczki temu #!$%@? ze stacyjki.

Jak to Sebix kółeczko ładowania na czole, dopiero po parudziesięciu sekundach ogarnął co się #!$%@? xD Jeszcze się chciał rzucać z łapami do mnie, to go Paweł z Gawłem chwilę po odganiali, aż po 10 min przyjechał patrol z tego rejonu.

Policjanty miłe, szybka akcja co się #!$%@?, wzięli nasze dane, oddałem im kluczyki, oni podziękowali i to w sumie tyle.( ͡° ʖ̯ ͡°)

Interesuje mnie natomiast jakie są granice tego obywatelskiego zatrzymania. Oczywiście wiem co to jest pobicie, uszkodzenie mienia etc.( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ale co zrobić z taką pijaną szmulą na drodze? Jeśli taki #!$%@? nie chce się zatrzymać, stwarza zagrożenie w ruchu lądowym jak i dla życia i zdrowia, a policja będzie za jakieś 10/15/20 min?

Nie mogę go staranować? Zepchnąć na pobocze? Ja będę sprawcą wypadku? Jak to normuje prawo? Ubezpieczalnie?

Mam nadzieję, że jest choć trochę wolności w tym aspekcie... ( ʖ̯)



#motoryzacja #prawojazdy #prawonadrodze #prawo #zalesie ##!$%@? ##!$%@? #samochody ##!$%@? #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 19
@GajuPrzegryw: Możesz za kimś takim jechać, możesz próbować go zmusić do zatrzymania się, ale nie spychając go bezpośrednio z drogi czy wbijając do rowu, to nie Hollywood. Tak samo z jakimś pacyfikowaniem pijaczka, wyjmujesz mu kluczyki ze stacyjki i najlepiej i najprościej byłoby go po prostu zamknąć w aucie.
@GajuPrzegryw no w sumie to bohaterstwo porównywalne do #!$%@? sąsiada o 22:03 za zakłócanie ciszy nocnej XD

Ło jaki ty fajter. Tylko że we wpisie pisałeś że cię 2 typów przed tym sebą broniło XD
@J-Roc: Przez takich zjebów jak ty giną ludzie na drogach.

Mówię ci idioto ile miał w wydychanym powietrzu a ty mi wmawiasz że wypił tylko to jedno piwko xD

Może mieszkać nawet 3 metry od parkingu.
Zasada jest prosta. Chlałeś? Nie dotykaj #!$%@? kluczyków.

Nikomu normalnemu przez myśl by nie przeszło by po piciu wsiadać za kółko. Trochę samorefleksji.

I nie, nie jestem "fajterem". Znam podstawy boksu i walki kontaktowej. Dwóch
@J-Roc: psst ale wiesz że to nie jest parking na którym jakikolwiek mieszkaniec miasta zostawia samochód?

Wiesz że on by tym samochodem wyjechał na ulicę? Wiesz może że 800 m dalej jest szkoła, w drugą stronę 980m dalej jest przedszkole i dwa kilometry dalej liceum?

Wiesz że nawet najmniejsza ilość alkoholu spowalnia reakcje? Wiesz, że te auta są zazwyczaj w #!$%@? stanie?

Jesteś zwyczajnym zjebem który usprawiedliwia potencjalnego sprawcę wypadku/mordercę.
@GajuPrzegryw

@J-Roc: psst ale wiesz że to nie jest parking na którym jakikolwiek mieszkaniec miasta zostawia samochód?


No czyli był pusty. Nie było aut, więc ludzi też. Więc nikomu nie zagrażał))¯_(ツ)_/¯

Wiesz że nawet najmniejsza ilość alkoholu spowalnia reakcje?


Tak samo jak niewyspanie/zdenerwowanie. Zabierasz komuś kluczyki jak jest zdenerwowany?

Wiesz, że te auta są zazwyczaj w #!$%@? stanie?


Czyli wszystkie bmw to szroty tak? ( ͡º ͜ʖ͡º