•  

Drugi tydzień pracuję w pracy przy raportach i analiza (pierwsze doświadczenie). Praca z excel, access (sql), power bi i takie tam. Czego się najlepiej uczyć dla zwiększenia wydajności/efektywności w pracy? VBA? SQL? Jak tak to pod jakim kątem? I ma ktoś gdzieś fajnie wytłumaczony materiał z kombinacji index i match?

#pracbaza #excel #sql #vba #kicochpyta

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: muszę Cię zmartwić. W większości prac związanych z analizą danych jedyne czego się uczysz, to agregowania i analizy danych za pomocą różnych narzędzi - ma to zero znaczenia, czy Ty te bazy są sqlowe, excelowe, czy jakiekolwiek inne. Jeśli byś chciał się rozwijać w zakresie analiz, tworzenia raportów, symulacji i obróbki danych to ta droga wiedzie w stronę pythona, javy - jeśli jesteś w stanie obsługiwać prowadzenie obliczeń i analiz na dużych bazach danych to jesteś kimś. Najprawdopodobniej jednak jesteś jednak nie na ścieżce bigdaty czy w ogóle jakkolwiek pojętej daty tylko na ścieżce korporacyjnych tabel. A ta ścieżka to wiesz... Jak opanujesz funkcje i interfejsy to umiesz już wszystko, jak ładnie robisz tabelki i umiesz ciekawie opowiedzieć o wykresie to w sumie nie wiem co jeszcze mógłbyś robić, chyba certyfikacje już tylko xd. Takie serio-serio zajęcie się raportem i analizą danych to droga w odmęty matematyki i programowania, zarządzanie danymi w różnych środowiskach to podstawy podstaw.

•  

@winda_orbitalna: Jakieś wskazówki? Gdzie iść dalej w takim razie? Cały czas mam jeszcze brak zdecydowania czy iść w tym kierunku, czy pracując tutaj kształcić się z zakresu cybersecurity (korzystając z cybrary itp.). Myślę, o rozpoczęciu zaocznych studiów za jakiś czas z zakresu ekonomii, IT lub energetyki (gdyż branża energetyczna a konkretniej paliwowa).

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: no ale co chcesz robić? Tutaj dane, tutaj cybersekur, zaraz że ekonomie albo energetyke xd.

•  

@winda_orbitalna: No, przez moje jeszcze niezdecydowanie. Ale generalnie dane. Na czym się skupić z matmy? Jak wyglądają studia, które najbardziej na przykład pomagają w nakierunkowaniu się na data science/big data? Może podyplomowe?

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: studia to matma lub informatyka, bez różnicy: takie rzeczy jak macierze, grafy i ciągi musisz mieć w małym palcu. Big data to raczej zagadnienie fullstackowe, korzystasz z adekwatnych narzędzi, a nie ograniczonej gammy czy wręcz języka przewodniego.

•  

@winda_orbitalna: Okej. Masz jakieś fajne źródła do nauki tych rzeczy? Jeszcze słyszałem o statystyce/probabilistyce. Ogólnie to sobie przypominam teraz matmę od liceum (zakres rozszerzony) gdyż przymierzam się do poprawy rozszerzonej matury i potem zabrać się za zakres ze studiów, żeby nie być kompletnie zielonym jak już bym zaczął takie studia

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: jeśli chcesz nauczyć się analizy danych w ujęciu data science, czyli klastrowanie, drzewka decyzyjne, analiza regresji i tego typu podobne wymagajacej sporej wiedzy z matmy, statystyki i ekonometrii, ktore trzeba rozumiec by implementować skomplikowane algorytmy w a jakims jezyku programowania to polecam Ci studia z ekonometria w nazwie :) np informatyka i ekonometria

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wiecie że przekształcenie 1 hektara gruntów rolnych w dzialki budowlane kosztuje, UWAGA, od 80 do 450 tysięcy złotych, w zależności od klasy ziemi? ( ಠ_ಠ)

#ciekawostki #polska #prawo #rolnictwo

odpowiedzi (75)

(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)(╥﹏╥)

odpowiedzi (21)

Wróciłem właśnie z wesela na którym byłem ze swoją różową i muszę się z z Wami Mireczki podzielić jedną uwagą, którą zauważyłem już od pewnego czasu. Jeśli uda Wam się wyrwać na prawdę piękną kobietę to nie znaczy, że cel osiągnięty i możecie mieć wszystko w dupie :-) Na jaką imprezę z nią nie pójdę to nie ważne czy są to jej znajomi, moi koledzy czy całkiem obcy goście ale ciągle ktoś będzie starał się Was zdominować. Na każdym kroku ktoś będzie was testował, wtrącał głupie uwagi, podlizywal się do niej, rzucał głupimi żartami, przytulał, podbijał i sprawdzał waszą reakcje i odpowiedź. Cała dzisiejsza impreza to było odbijanie piłeczek napalonych adoratorów, znajomych, przyjaciół i nie każdemu można powiedzieć żeby zwyczajnie spierdalał :-)
    Taka moja skromna uwaga na koniec dnia, całkiem inaczej to wygląda gdy masz średnią pannę, a całkiem inaczej gdy 10/10.
    Strasznie to męczące, myślę że panowie którzy mają piękne kobiety rozumią o czym mówię.
    #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #przegryw #przemyslenia #przemysleniazdupy
    pokaż całość

odpowiedzi (134)