Wpis z mikrobloga

Mirasy
@ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl @Bezprawnik
mam taki problem: znajomego #iphone w #tmobile wyslal 200 smsow stacjonarnych za 1 zł na numer telefonu (nie można tego zablokować nawet po stronie operatora, to usluga ze ivona odczytuje ss w sluchawce jak w 2005 roku): 254672265 opsany na stronce:

https://pl.unknownphone.com/search.php?num=254672265

ludzie piszą na tej stronie, że iphone sam wysyła sms inni piszą, że ten numer ma coś wspólnego z aliorem. Znajomy ma faktycznie konto w Aliorze. Nie znam się teraz na #ios ale aplikacja bankowa ma mozliwosc wysylac smsy sama? Na #android wiem, że może.
Znajomy nietechniczny, apke kazałem mu wywalić, może to była jakaś udajaca oficjalna

W t-mobile napisalem reklamacje, cyk odrzucona, uslugi sa poprawne o co panu chodzi (xD)moze duplikat karty sim? bylem w odziale ale to chyba byloby widac ze jakas nowa simka
w aliorze, poszedlem do odzialu, to tez babka nie ogarnia, ogunie #pdk strata czasu tylko zmarnowalem zamiast odrazu na mikroblogu zapytac

macie jakis pomysl o co moze chodzic? ja juz nie ogarniam, codziennie sa wysylane nowe smsy za 1,23 nawet 4 w ciagu minuty
#aliorbank #banki #phishing #oszukujo
Pobierz
źródło: comment_e0YxknRTIvPsuTJNj3AF3zGVb5VjwNMa.jpg
  • 6
@kupuje_bulki_w_almie: Nie duplikat bo wtedy oryginalna karta by nie była aktywna. Proponujemy po kolei odinstalowywac aplikacje zaczynajac od tych najmniej popularnych (gierki itp) i patrzeć na efekty. EDIT: Faktycznie dziwne to wszystko, brak opinii o numerze w innych miejscach (niecodzienne), dzwoniliśmy to „nie ma takiego numeru”. Przekazaliśmy kolegom z Aliora, zobaczą u siebie. A po odinstalowaniu aplikacji Aliora dalej wysyła?