•  

  Narzekacie, że nauczyciele mało godzin pracują, a co najgorsze źle uczą? Zabierzcie swoje dzieci do prywatnej szkoły.

  #nauczyciele #strajknauczycieli #strajk #protest #protestnauczycieli #znp #edukacja #szkola #pis #bekazpisu #polska #gorzkiezale #polityka #wykopfejs

  źródło: download.jpeg

  •  

   @Laargoo: Ktoś tu - zdaje się - zapomniał, że otrzymuje pensję z naszych podatków.

  •  

   @Laargoo: lubie to myślenie, "nie podoba sie to wypierdalać", najlepsze jest to że obie strony użwają dokłądnie tego samego argumentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Nahcep
  •  

   @krzychol66: @Damiax: to jest szantaż emocjonalny używany przes obie strony, które są na 2 różnych biegunach. Sprawa nauczycieli nie jest taka prosta np. budżet państwa finansuje ok 60-70% wydatków na edukację a resztę muszą znaleźć samorządy. To jest chore

  •  

   @Laargoo: To akurat nie jest żadnym szantażem emocjonalnym, tylko prostą pychą prowadzącą do podcinania gałęzi na której się siedzi.
   Sprawa źródła finansowania nauczycieli jest prosta. Zarówno budżet państwa, jak i samorządy pobierają pieniądze z podatków. I z tych pieniędzy finansują m. in. pracę nauczycieli. Jest skrajną nieuczciwością branie takich pieniędzy, a potem odsyłanie podatników do szkół prywatnych. Uczciwiej byłoby po prostu rzucić pracę.

  •  

   @Laargoo: wiesz co dla mnie jest najsmiesniejsze. W tym kraju kiedy kłócą sie jakies grupy ludzi to nie ma żadnej merytoryki, ciagnie sie ta sprawa z nauczycielami od dłuzszego czasu a jedyne co w mediach jest walkowane to
   jedna strona:
   jest nas malo
   duzo pracujemy
   malo zarabiamy
   chcemy wiecej

   a druga strona:
   malo pracujecie
   duzo zarabiacie
   chuja dostaniecie

   I nic, jak jebane dzieci co sie bija o zabawki w piaskownicy. I to wszystko za pieniadze podatników. Nie jestem za żadną ze stron ale wkurwia mnie zasłananie sie pierdołami pod publike

  •  

   @Damiax: zgadza się ale przykład idzie z góry a nawet specjalnie napuszcza się ludzi na siebie. Najbardziej w tych strajkach wkurza mnie że te debile z wiejskiej (jakąkolwiek partia by to nie była) pomiatają ludźmi jak szmatkami, obrażają i plują im w twarz. Lekarze, nauczyciele itd raczej należą do ludzi wykształconych, inteligentnych od których zależy kilka ważnych spraw, a pomiata się nimi jakby machali łopatą i można ich zastąpić w ciągu 5 minut. Społeczeństwa to wcale nie oburza dopóki nie dotknie ich osobiście np. mają problem co zrobić teraz z dziećmi

  •  

   @Laargoo: sprywatyzować szkolnictwo, obniżyć podatki, stypendia tylko dla biednych-zdolnych, szkoły publiczne tylko dla ludzi z miniamlnym dochodem lub bez. prozteee

  •  

   @Quesedilla_dostojewski: i to jest prawidłowy komentarz wykopowego liberała

  •  

   @Damiax: tu chodzi o wykazanie glupoty tego argumentu( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @krzychol66: jak poslesz do prywatnej to w ogole nie bedziesz musial placic na nauczycieli darmozjadow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @kodyak: ja wiem, że moj wywód jest niepotrzebny bo to tylko głupi obrazek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Laargoo: ale tak btw, w ogole nie rozumiem, czemu polacy próbują wymyśleć swój własny model kształcenia, zamiast nauczyć się tego robić od kogoś kto to już robi dobrze (patrz finlandia). chińczycy czyli najszybciej rozwijający sie kraj na świecie, tam właśnie szkoli swoją kadre nauczycielską i próbują kopiować ichniejsze rozwiązania.

  •  

   @krzychol66: Skrajna nieuczciwoscia w takim razie jest tez branie od pracownikow pieniedzy na ZUS i wprowadzenie ustawy o PPK reklamowanej w rzadowej TV jako zabezpieczenia emerytalnego.

   Tak wiec musisz przyznac ze rzad PiS jest skrajnie nieuczciwy w stosunku do obywateli jezeli odsylanie dzieci do szkol prywatnych przez nauczycieli z budzetowki takie jest.

   Dziekuje ze tym samym przyznajesz ze rzad PiS jest skrajnie nieuczciwy w stosunku do pracujacych obywateli Polski.

   Bo uczciwie by bylo po prostu zreformowac ZUS i nie dawac sobie nagrod "ktore im sie po prostu naleza" lub zatrudniac panienek w SSP za 50k/mc.

   Jak nie wiesz jak na to odpowiedziec zawsze mozesz zawolac Throkilla zeby cie wsparl jakimis danymi z dupy pisowski propagandzisto.

  •  

   @Quesedilla_dostojewski: bo u nas się robi ustawy pod kogoś, nie żeby było dobrze, a później jakoś to będzie.

   Chyba rok temu PiS wydłużył czas potrzebny na robienie awansu zawodowego np. stażysta z 9 na 16 miesięcy. Co by nie mówili chodziło tylko o kasę bo z automatu - wyższy stopień = większa kasa. Teraz proponują skrócenie ale nie do tego co było ale jeszcze mniej WTF? Co najlepsze katecheta jak zacznie pracę w szkole z automatu dostaje mianowanego!

  •  

   @Laargoo: smutne to ale niestety dla Polski znamienne. Ehh

  •  

   Zabierzcie swoje dzieci do prywatnej szkoły.

   @Laargoo: no gdyby państwo nie zabierało hajsu w podatkach na szkołę publiczną to tak by robiło 99% ludzi

  •  

   @Laargoo
   Mam pytanie. A skąd twoim zdaniem samorządy biorą pieniądze? Dziergają je na drutach czy uprawiają w ogródku?

  •  

   @wojtoon: Z podatków lokalnych glownie. Chyba nie kumasz, państwo np ustala że będzie podwyżka 200 zł ale od siebie daje tylko 50 zł, a o resztę ma się martwić samorząd. Kumasz jak ten system "działa"?

  •  

   @Laargoo: No kumam, ale nie widzę różnicy między podatkiem płaconym do skarbówki i tym płaconym do miasta/gminy/powiatu. I to i to idzie z moich pieniędzy więc chuj mnie obchodzi czy 90% pensji płaci darmozjadom ministerstwo czy wójt.

Gorące dyskusje ostatnie 12h