Wpis z mikrobloga

Czy myjnia ma prawo odmówić mycia zbyt ubłoconego samochodu?

Jest art. 138 kw

Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany,

podlega karze grzywny.


Czy zbyt ubłocony samochód podchodzi pod uzasadnioną przyczynę odmowy?

#myjnia #mycieauta #prawo #wykroczenia
  • 17
bez uzasadnionej przyczyny


@Wykopaliskasz: imho jeżeli błoto może w jakiś sposób zatkać system kanalizacji, a wiemy że tak może być, to mogą tak zrobić. Fragment regulaminu z takim zakazem jest zazwyczaj wywieszony przy myjni.Mycie samochodów offoad na publicznych myjniach to rak, bo potem nawet jak kanalizacja sobie poradzi, to plac dookoła i w środku jest tak usyfiony że nie da się z niego korzystać. Offroad to raczej droga zabawa, można takie
imho jeżeli błoto może w jakiś sposób zatkać system kanalizacji, a wiemy że tak może być, to mogą tak zrobić.


@Lucider5: prawda

Offroad to raczej droga zabawa, można takie autko ogarnąć sobie z grubsza pod domem jakimś tanim kompresorem, np stojąc na trawie, żeby nie usyfić sobie podjazdu, i wtedy go umyć na myjni.


@Lucider5: ale to nielegalne, gminy i ustawodawca doszli do wniosku że myć należy tylko w specjalizowanych
@lukaseczek: Jest mniej więcej terenowy, ale nie żaden offoad, jak pisze @Lucider5. Nie służy do jeżdżenia dla zabawy. Jedynie, tak jak napisałem, błotniki i podwozie było grubo zabłocone. No ale ok, teraz wiem, żeby zwrócić uwagę na regulamin, bo o tym nie pomyślałem.
O, właśnie, między innymi o to mi chodzi.


@Wykopaliskasz: stawiam na to, że w Polsce mamy państwo teoretyczne i jeden urząd zabrania mycia pojazdów poza myjniami a drugi przygotowuje wymogi techniczne wobec myjni które nie wystarczaja do mycia terenówek

a poza tym to oba urzędy mają #!$%@? bo i tak wiedzą, że ludzie będą myli auta pod swoimi domami