Wpis z mikrobloga

Ponieważ mężczyznę poznaje się po tym jak kończy #pdk: kończę temat parkowania na chodniku zgłoszonego na policję.

Historia:
1) Wąsacz zastawił chodnik, ciężko było przejść z dzieckiem i rowerem. Dwa razy prosiłem o przestawienie na parking oddalony o parę metrów. Nie przestawił. Zrobiłem zdjęcie, wysłałem na stopagresjidrogowej
https://www.wykop.pl/wpis/37022819/mirki-wiem-ze-lubicie-takie-historie-prosze-raz-ta/

2) Dostałem pismo o przekazaniu sprawy na właściwy komisariat
https://www.wykop.pl/wpis/37064125/w-nawiazaniu-do-wpisu-https-www-wykop-pl-wpis-3702/

3) Skontaktował się ze mną młodszy aspirant. Byłem umówiony na 7 stycznia na zeznania w charakterze świadka. Sprawa, jeśli złożę zeznania, zostanie skierowana do Sądu Rejonowego. Z ciekawostek - nie ma możliwości ukarania mandatem na podstawie materiałów od obywatela - sprawa musi iść do sądu. Zeznania złożyłem, całość trwała może 15 minut plus 30 minut drogi na/z posterunku. Aspirant nawet wykazał się zrozumieniem. Ciekawostka - materiał dowodowy ^^ w postaci zdjęcia nagrany na płytę CD. Zeznania spisane na bieżąco, podpisałem.

Aktualizacja:
4) 12 marca przyszło... umożenie z powodu niewykrycia sprawcy. Myślałem że padnę, jak zobaczyłem początek pisma. Co ciekawe - pismo przyszło poleconym, mimo że dotychczas wszystko szło mailem. Niemniej - po doczytaniu pisma okazało się, że właściciel nie wskazał kierowcy, więc został ukarany 300zł mandatu. Więc - Januszowi albo nie chciało się biegać po sądach i wolał zapłacić 300zł albo miał nastukane punkty i nie chciał ich więcej.

W każdym razie temat uznaję za zamknięty :)

Wołam zainteresowanych:
@markhausen @GrubyRozowyKot @utlv_ @kajelu @camelinthejungle @coma24 @rpodjadek @Precypitat @stefan_pmp @MandarynWspanialy

#motoryzacja #samochody #policja #mandat
  • 26
@gregor40: kiedyś dostawca do sklepu osiedlowego uznał że rozładowanie towaru na przejściu dla pieszych prowadzącym do przedszkola jest dobrym pomysłem. Zdjęcie wysłałem do lokalnej komendy policji (do rzecznika bo nie było kontaktu do wydziału drogowego) pan odpisał że przekazał dalej a po 3 miesiącach dostałem podobne pismo jak ty. Sprawa umorzona, właściciel ukarany mandatem. Więc da się bez sądu i wizyt na komisariacie. Może kiedyś ludzie się nauczą
@kijek_samobijek: ZCW to mocno zależy od Komendy Głównej, każda ma swoją politykę, wykładnia nie jest jednolita. Z jednej strony - dla Policji zgłoszenia mailowe są masą pracy - oni z jakiegoś powodu nie mogą ukarać za zgłoszone przez obywatela wykroczenie mandatem bezpośrednio - tylko muszą do sądu. Z drugiej - tzw postawy obywatelskie mogą istotnie zmniejszyć liczbę wykroczeń ograniczając zaangażowanie Policji.

Zmiany wymaga prawo tak, aby na podstawie nie budzącego wątpliwości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregor40: polecam aplikację/stronę uprzejmiedonosze.net od razu generuje ci pismo, które wysyłasz mailem do straży miejskiej i ze
zdjęcia wlepiają mandat. Łatwe i przyjemne :)
4) 12 marca przyszło... umożenie z powodu niewykrycia sprawcy. Myślałem że padnę, jak zobaczyłem początek pisma. Co ciekawe - pismo przyszło poleconym, mimo że dotychczas wszystko szło mailem. Niemniej - po doczytaniu pisma okazało się, że właściciel nie wskazał kierowcy, więc został ukarany 300zł mandatu. Więc - Januszowi albo nie chciało się biegać po sądach i wolał zapłacić 300zł albo miał nastukane punkty i nie chciał ich więcej.

@gregor40: umorzenie*
Chytry
źródło: comment_nvBoeeFoBn8cpifKkjThlqpi8EZyHJHu.jpg