Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krótkie podsumowanie na temat popularnej ostatnio metody wysyłki zamówień z #aliexpress czyli Aliexpress Standard Shipping (zwany dalej ASS). Pojawia się ogromna ilość pytań i mitów na ten temat więc publikujemy ten krótki wpis informacyjny. Jeśli pojawią się nowe informacje w tym temacie to będziemy je publikować w komentarzach.

1. Nie wszystkie przesyłki ASS są wysyłane z numerem zaczynającym się od 0045.
2. Przesyłki 0045 po dotarciu do Polski są nadawane ponownie, jako krajowa przesyłka biznesowa.
2. Nie było znanego przypadku VAT na na przesyłkę 0045.
3. Nie ma podstaw do otwarcia sporu jeśli wybierzesz ASS a przesyłka zostanie wysłana no Singapore Postem.

Dodatkowa propozycja z naszej strony aby zacząć oznaczać sprzedawców wysyłających przesyłki ASS z numerem 0045... poprzez dodanie w feedbacku "ASS 0045". Łatwo można odfiltrować feedbacki z Polski (screen poniżej) i w nich znaleźć taki komentarz. Co myślicie o takim pomyśle?

#aliexpress #aliexpressstandardshipping #alipaczka

AliPaczka - Dobry wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Krótkie podsumowanie na temat popularnej ostat...

źródło: comment_MwY8HBbzNzEutOAIPU7eVUR0Z2gVrgxE.jpg

Pobierz
  • 60
@striker21: Ale o tym właśnie @alipaczka napisał - że wybór ASS to nie jest gwarancja dostawy za pośrednictwem 0045900.
Mi już się parokrotnie zdarzyło, że ASS był realizowany za pośrednictwem SingaporePost, a raz (słuchawki BT) nawet przez DHL-Asia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@striker21: Mi się raz zdarzyło, że sprzedawca (słuchawki Xiaomi) zamiast ASS wysłał nierejestrowaną small pocket plus. Zjeżyłem się strasznie, ale nawet nie mogłem sporu zrobić, bo przyszło po dwóch tygodniach.( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@AliPaczka: W poprzednim wpisie pisaliście, że przesyłki idą przez Belgię, moja przeszła przez Francję i trafiła na "clearance process". Według Waszej strony to kontrola celna bez naliczania opłat, według statusu Aliexpress "paczka oclona". Zamówienie to odzież, 1 sztuka.
@TheMan: szły wcześniej przez Belgię, teraz przez Francję.
Opłat nie będzie, tracking aliexpress pokazuje fałszywe informacje.
My nie pokazujemy takich danych bo dbamy o prywatność użytkowników.
Sprawdzimy skąd opóźnienie w statusach, prawdopodobnie to tylko kwestia cache.