Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć się angielskiego aby pogadać z kimś, przeczytać jakiś artykuł bez większych problemów, czy obejrzeć filmik na yt rozumiejąc z niego wszystko? Potrafię coś tam przeczytać, powiedzieć ale raczej proste zdania, przy czytaniu niektórych słowek nie rozumiem. Nie mam poziomu podstawowego bo w szkole uczyłem się B1/B2 i jakoś szło trochę gorzej, trochę lepiej, najgorzej było z gramatyką, słabo ją rozumiałem i nie potrafiłem wyczuć jaki czas czy końcówke wstawić do wyrazu w danym zdaniu. Dużo osób poleca jakieś seriale do oglądania, próbowałem ale nic z tego bo mało z tego rozumiem, próbowałem aplikację na tel typu duolingo ale znowu to jest za proste i wywaliłem to bo strata czasu. Macie jakieś pomysły jak zacząć naukę?
#angielski #jezykangielski #naukaangielskiego #naukajezykow
  • 13
@rav33: do nauki słówek #memrise tylko trzeba odpowiednie kursy dobrać a duolingo jest dla poczatkujacych coś tam gramtykę można liznąć jak nie ogaraniasz serialu to może na początek coś dla dzieci pooglądaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rav33 mi pomogły memy po angielsku, wtedy się sprawdza słowa w słowniku jak się nie wie, tłumaczenie piosenek samemu z angielskiego na polski a później sprawdzanie czy się to zgadza, seriale z napisami po polsku a później z napisami po angielsku no i pisanie z ludźmi zza granicy - jak na początku było kali jeść kali pić, to teraz dosyć dobrze te konwersacje wyglądają - jakiegoś słowa nie kojarzę to je sprawdzam,
Dużo osób poleca jakieś seriale do oglądania, próbowałem ale nic z tego bo mało z tego rozumiem


@rav33: To dlatego że poziom serialu musisz dobrać do siebie. Gdy będzie za trudny to nic nie pomoże. Ja uwielbiam "Coupling", "Keeping Up Appearances" czy "Friends", ale może łatwiejsze będą na początek "The Wonder Years" albo "Life Goes On", zwłaszcza że były w polskiej telewizji.

Na youtube też są ludzie, którzy mówią wyraźnie i