Wpis z mikrobloga

Dziewczyny jakich kremów używacie by pozbyć się zaskórników i rozszerzonych porów? Chodzi mi o kremy z jak najlepszym składem.

Mam cerę mieszaną, naczynkową. Od dłuższego czasu używam zielonych kremów vianek - normalizujących na dzień i na noc. Do tego obowiązkowy zielony żel do mycia twarzy też z vianka i woda różana jako tonik. Wydaje mi się że moje kremy nie działają już tak jak na począku. Częściej wyskakują mi niespodzianki na twarzy.
Polećcie proszę jakiś lekki krem na dzień i coś nawilżającego na noc. Może macie jakieś lekkie serum godne polecenia?

#kosmetyki #kosmetykimineralne #mirabelkopomusz #rozowepaski
  • 14
@illa_a Nie miałam problemu naczynek, ale sporo zaskórników. Najbardziej pomogły zabiegi kwasami u kosmetyczki, a później Arkana AzAc 15% na noc + nawilżanie na dzień (vianek, ale brzozowy). Wcześniej używałam skinorenu, robił porządek na twarzy, ale Arkana wypada lepiej jeżeli chodzi o kwas/nawilżanie
@kucz: @lisku_chytrusku
atredermu juz dawno nie ma w aptekach

@illa_a:
1. zamien krem na noc na acnederm
Lub
2. zamiast wody rozanej wprowadz jakis tonik kwasowy
Tonik tez moze fajnie dzialac. Nie rozumiem czemu ludzie sie ograniczaja korzystajac z hydrolatow ktore maja bardzo znikoma ilosc substancji aktywnych
Lub
3. Wprowadz serum z kwasami

Jesli zdecydujesz sie na punkt 2 lub 3 to i tak w sumie krem tez dobrze byloby
@kucz: Wszystko. Nie ma go w aptekach, ani hurtowniach. Żadnego stężenia od stycznia bodajze.

@illa_a: np. Tonik z kwasem glikolowym the ordinary lub lynia złuszczający.

Albo mozesz zdecydowac sie na tonik z lagodnym kwasem (np. Lynia laktobionowy) i do tego serum kwasowe- The ordinary z 2% kwasu salicylowego lub Bielenda mezzo serum z kwasem migdalowym. Kwas salicylowy najlepiej robi na pory, a kwas laktobionowy na naczynka i dobrze nawilza wiec
@illa_a:
żel o kwasnym ph do mycia twarzy (COSRX) 2 x dziennie + szczoteczka Foreo
raz dziennie (rano) tonik z kwasem glikolowym (obecnie uzywam Pixi ale jak skoncze przerzucam się na The Ordinary), wieczorem tonik bezalkoholowy z Clochee
rano- uzywam kremu nawilżającego Clochee + filtry La Roche Posay Anthelios
wieczorem- krem nawilżający z ceramidami Cerave (sklad ma tragiczny, ale dobrze robi mojej skorze, szukam czegos lepszego)
2 x w tygodniu kwasy