Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Cześć
  Tutaj Da Vosk Docta, robię muzykę elektroniczną i prowadzę label SOHO Palace.

  Otóż dzisiaj wydaliśmy doskonały, album polskiego duetu OLFVN i Ajgor pod tytułem "Bipolar Thoughts". Dla tych, którzy nie znają naszego katalogu, jest to muzyka określana często jako "wave", a po naszemu elektronika w okolicach 140bpm :D

  Oczywiście z tej okazji mam dla was skromne #rozdajo w postaci czapki wpie dolki z logiem naszego labelu (foto niżej).

  Tutaj sprawdzicie album "Bipolar Thoughts" : http://soundline.biz/ajgorolfvnbipolarthoughts/
  Tutaj posłuchacie singla "About You" : https://youtu.be/KnB_ImkvcQA
  Tutaj nasza strona : https://www.sohopalace.co

  Losowanie z grona plusujących wpis zrobimy w czwartek 2.05
  Zapraszam zielonki
  Info o wygranej w komentarzu i wiadomości prywatnej

  #rozdajo #mirkoelektronika #muzykaelektroniczna #davoskdocta #sohopalace
  pokaż całość

  odpowiedzi (66)

 • odpowiedzi (22)

 • avatar

  Tu na razie jest ściernisko...

  Ostatnio mam tyle na głowie, że ledwo się ze wszystkim wyrabiam. Remont domu (ocieplenie, dach, okna takie tam...) który się ciągnął od połowy lutego aż do tuż przed świętami, jednocześnie do ogarnięcia 200 kur + kilka innych drobnych spraw bieżących i nie miałem czasu nawet na czas zasiać pszenicy (widocznej w tle). W końcu się udało, z lekkim poślizgiem ale jednak. Jednocześnie udało się zasiać mieszankę zielonki na terenie planowanym pod nową część wybiegu - koniczyna, gryka, facelia, trochę pszenicy. Już zaczyna wschodzić - więc czas najwyższy na zrobienie ogrodzenia.
  Od ostatniego razu poczyniłem pewne inwestycje w sprzęt - młot 1200W + świder do ziemi na prawdę robią różnicę. Pracę którą grodząc poprzednio ogrodzenie wykonywałem cały dzień, teraz jestem w stanie zrobić w 30 minut. Miazga. W tym tempie jak wszystko dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu kurki będą się pasły na całych 3500m2 (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  Z takich ważniejszych rzeczy które pozmieniały się w kurniku to udało mi się wybić dwa okna - jedno normalnie otwierane w nowej części kurnika, drugie wysoko pod sufitem mające na celu tylko wpuszczanie do środka światła słonecznego.

  Już teraz mogę powiedzieć, że to był świetny pomysł - wentylacja w kurniku znacznie się poprawiła (cały dzień otwarte na oścież duże okno + drzwi), kury wstają zdecydowanie wcześniej i kiedy o 6.30 wypuszczam je na wybieg wszystkie już od dawna są na nogach - nie dopiero się budzą jak to było jak nie miały okien i cały czas ciemnicę dopóki ich nie otworzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dodatkowo coraz więcej młodych kurek zaczyna się nieść. Spora część jajek jest już odpowiedniej jakości do sprzedaży, część jest jeszcze malutkich które zostawiam sobie - bo nie będę brał przecież pieniędzy za jajko 35-40 gram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Ciężko określić ile obecnie kur mi się niesie - ostatnie kilka dni (gdzieś od tygodnia) to codziennie większa liczba jajek, od 60 przez 70, wczoraj zebrałem już 78 z czego około 65 nadaje się wielkością do sprzedaży. Docelowo z 200 kur powinienem mieć minimum 120 jajek dziennie - w momencie kiedy wszystkie z nich wielkością będą nadawały się do sprzedaży, będę myślał nad dalszym powiększaniem kurnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kurkazpodworka
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)