Wpis z mikrobloga

W miarę jak świat staje się coraz bardziej połączony i zdecentralizowany, dzięki takim technologiom jak blockchain i IoT (ang. internet of things - internet rzeczy) - możemy obserwować znaczący wzrost wdrożenia Tron w życiu codziennym. I nic nie wskazuje (na chwilę obecną), że ten trend ma się zmienić.


@cryptoqueen_pl: Tron i Iota nie mają nic wspólnego z decntralizacją. Radzę się czegos o tym dowiedzieć, zamiast zakładać że jak cos jest nazywane
@cyberpunkbtc: muszę częściowo się nie zgodzić. Chodzi nie o to, że tego żelazka nie potrzebujemy (bo to prawda - nie potrzebujemy) tylko o to, że duże firmy - w 100% - wykorzystają IoT do zwiększenia zysków - ponieważ zaczną przekonywać ludzi, że to "żelazko" jest im absolutnie potrzebne. I jak w większości przypadków - coś staje się popularne - nie dlatego, że to naprawdę jest potrzebne, tylko dlatego, że to jest
@cryptoqueen_pl: Doceń że ci poświęciłem czas, przeczytaj to i się choć chwilę zastanów:

A jaka ma mieć przyszłość? Bo na pewno nie jako kryptoWALUTA. Zaznaczam - WALUTA. Ten człon jest bardzo istotny. Scentralizowany, prywatny tokenik nie może aspirować do tego miana. To może być co najwyżej gównianą platformą do tokeników ala kotki.

Radzę ci przejrzeć te daspy i czym one są. Gdzie tam jakaś rewolucja? Ty masz świadomość jakie projekty są
wykorzystają IoT do zwiększenia zysków - ponieważ zaczną przekonywać ludzi, że to "żelazko" jest im absolutnie potrzebne. I jak w większości przypadków - coś staje się popularne - nie dlatego, że to naprawdę jest potrzebne, tylko dlatego, że to jest fajny gadżet.


@cryptoqueen_pl: Ale do tego nie potrzeba żadnego coina. Wystarczy paypal albo cos podobnego na wydajnych serwerach SQL a nie na blockchainie. Masz świadomość że IOTA jest całkowicie scentralizowana, pod
że duże firmy - w 100% - wykorzystają IoT do zwiększenia zysków


@cryptoqueen_pl: Piszesz takie masło maślane że to nie ma żadnego sensu. Niby w jaki sposób? Urządzenia IoT istnieją od wielu lat. Mamy tysiące rozwiązań super szybkich serwerów które mogą przetwarzać miliony requestów. Każde urządzenie IoT od inteligentych zegarków aż po elektroniczne nianie w ten sposób działa. Blockchain? Nie ma na to miejsca. Po co im eksperymentalne nieefektywne technologie obcych
@cryptoqueen_pl: I jeszcze jedno. Właśnie to jest twoje błędne spojrzenie na kryptowaluty. Firma, zarabiać...
Jak można na kryptowalutach zarabiać jeżeli same nie sprzedjają nic nie mają finansowania z zewnątrz? Nie zarabiają jak normalna firma. Ich zarobki opierają się na miliardach coinów tworzonych z powietrza i na ich sztucznie napompowanej spekulacyjnej cenie.

Firma zarabia nie tworząc swoja walutę i sprzedając ja ludziom którzy liczą tylko na tym że zarobią na wzroście wartosci.
@devones: #!$%@?, jak niewiele osób to rozumie. Cieszy mnie jednak że jest nas choć garstka. Za niedługo wszyscy przejrzą na oczy, ale wtedy będą winić cała scenę krypto i te scamy, rewolucję blockchainową a nie samych siebie że w to uwierzyli.

Propsuję. Rzadko widzę tu opinie zgodne z moimi :D
Dałbym 10 plusów.

@rysiekryszar: wytłumacz pani. Ona nie jest niczemu winna, ani zła. Dobra, fajna kobita, jedynie lekko zbłądziła. Wrzuć
@brodatylarry: @devones: @cryptoqueen_pl: A to jest moje ulubione. Z tego filmiku o VeChainie.
Co o tym sądzisz? Jak tak można? Przecież te najzwyklejsza ściema. Piszą że zaczęli współpracę z McDonalds (blockchain do śledzenia łańcucha dostaw żywności). No i odpowiedź McDonaldsa...

I to nie jest jakiś ewenement. Wśród krypto to wręcz standardowa zagrywka. Choćby Kordek od Liska, który kiedyś zrobił sobie na jakimś spotkaniu zdjęcie z CEO którejś z dużych
Pobierz cyberpunkbtc - @brodatylarry: @devones: @cryptoqueen_pl: A to jest moje ulubione. Z t...
źródło: comment_IFDr502Hkq7k05fMf362o7hGYzkhNjVB.jpg
@brodatylarry: WIesz.... w zasadzie to internet jest z natury zdecentralizowany jak najbardziej. To jest jego główne założenie i po to on powstał, jako projekt wojskowy aby nie można było zniszczyć jakiegoś centralnego punktu co przerwie komunikację przeciwnika. Zniszczysz jeden router, access point, serwer, węzeł to się połączy przez inny.

Problemem z internetem jest to że usługi na nim są scentralizowane. Ludzie mogliby używać innych rozwiązań niż google, facebook i tp. ale
@cyberpunkbtc mój błąd, pisałem na szybko.
Miałem na myśli internet bez scentralizowanych usług. Gdy wladze znajdą sposób jak "wykiwać" trasowanie cebulowe to powstanie kolejny sposób na anonimowośc i tak w nieskończoność. W sumie żyjemy w erze w której im więcej nowych wynalazków tym więcej sposobwow na hakowanie ich.

Ja licze na Tron, mysle ze mają szanse coś tam osiągnąć (nie, nie wrzuciłem w niego hajsu), po prostu obserwuje od jakiegos czasu i
@brodatylarry: Tylko że tron nie utrzyma się sam. Skończy im się budżet i nie będzie usług. Powtarzam, tron to nie firma która świadczy usługę na za którą ludzie płacą i skąd ma zyski. FB, google żyją z reklam :D
Ty naprawdę myślisz że na blockchainie da się postawić klon wydajnego FB? Niby jak? Kto utrzyma petabajty dancyh i będzie opłacało tysiące wydajnych serwerów? Tak się nie da...

Identycznie jest z DLIVE
cyberpunkbtc - @brodatylarry: Tylko że tron nie utrzyma się sam. Skończy im się budże...
@cyberpunkbtc o dlive słyszałem że to syf, ludzie sporo narzekali po tym jak się tam przenieśli "w poszukiwaniu wolności".
Co do Trona, wcale nie mówię o sieci z której będą korzystały miliardy, tylko o takiej, która będzie służyć max kilku milionom ludzi, ot zabawka dla fanatyków. Wiadomo, że osiągnięcie "internetu V2" jest niemożliwe bez solidnej współpracy z firmami do przechowywania danych.
Może z czasem nawiążą jakieś partnerstwa i zrobią coś faktycznie przydatnego.