•  

Co mircy od #bieganie #biegajzwykopem polecają na ból Achillesa? Trochę bolał w trakcie biegu i delikatnie po, zacząłem masować i teraz napierdziela szalenie. Trochę będzie mi smutno, jeśli nie będę mógł przez to przez jakiś czas biegać :(

+: Apollo1993
    •  

@k__d: zapalenie Achillesa ;/ lekko z tym nie będzie . Ja niestety nie pomogę bo mi po 2 tygodniach nawet nie przeszło. Odpuściłem bieganie na zimę i wróciłem na ścieżki, ale no upierdliwe gówno. Warto iść do fizjo jeśli nie przejdzie po kilku dniach .

+: k__d
    •  

@Reven16: oby nie, zobaczę za kilka dni i faktycznie pójdę do fizjo

•  

@k__d: Masaż poprzeczny - czyli łapiesz między kciuk i wskazujacy i masujesz, ale tak żeby pracować na ścięgnie a nie skórę przesuwać. No i podstawa - ekscentryka łydek - czyli wspinasz się na stopniu na palce stóp, unosisz jedną noge, a drugą powoooooli opuszczasz. I robisz to 3-4x dziennie, ile powtórzeń wytrzymasz.

•  

@mucher: jutro spróbuję, robiłem ten masaż palcami i m. in. po tym rozbolało bardziej

•  

@k__d: generalnie masaż ma pobudzić ukrwienie + rozbić ew. tworzące się blizny. Ekscentryka zresztą też - raz, wzmacnia, dwa powoduje przebudowę tkanek.

Na achillesa to jeszcze można spoko robić ekscentrykę, ja robiłem na przywodziciele to się trzeba nakombionwać trochę bardziej ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h