•  

Ale na wykopie jest mentalna komuna xD nauczyciele strajkują bo chcą podwyżek, aaa czyli im o PINIENDZE chodzi, wstyd! kiedyś człowiek za darmo robił i sie cieszył bo robota była!

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazsocjalistow #bekazedkowzniemiecitympodobnych #strajknauczycieli

•  

@imarid: i oczywiście na wykopie damage control odpalony z opóźnieniem, co za przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@NashBridges: jak jakas grupa spoleczna mowi ciagle, ze chodzi o dobro dzieci i o zmiane systemu edukacji, nie wspominajac nic o zmianach w systemie, wymianie kadr tylko trwaniu przy tym ze chce podwyzke, to jak ma nie bulwersowac? U politykow obluda, hipokryzja i klamstwo nas denerwuja, a dlaczego u innej grupy spolecznej ma to nas nie irytowac. Szczegolnie ze podobnie jak politykow, ich tez utrzymujemy.

•  

@NashBridges Y, nie. Zawsze chodzi o pieniądze i nie pamiętam żeby tu kogokolwiek to zrazilo. Chodzi o zatajanie faktycznych zarobków i wspolmiernosc jakości wykonywanej swojej pracy do wynagrodzenia.

•  

@niezdiagnozowany: sami sobie politycy zgotowali ten los, tak się kończy napierdalanie propagandy sukcesu

@Blinddy: też bym robił minimum za takie grosze

•  

@NashBridges: mam nadzieję że nauczyciele pójdą w stronę strajku - robimy minimum. Skoro PiS i pisowskie trolle twierdzą, że nauczyciel pracuje 18 godzin, to może rzeczywiście niech pracuje te 18 godzin przy tablicy? Brak zebrań, rad, konkursów czy wycieczek, zajęć dodatkowych, świadectw itd.

O kurde, czyżby właśnie z tym teraz były problemy u maturzystów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@NashBridges: ja tam kisne jak prawaki wynajduja kolejne ukryte składniki wynagrodzenia nauczycieli np. To ze jest kasa zapomogowo-pozyczkowa albo Zakladowy Fundusz Świadczeń socjalnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@NashBridges: grosze? Jakie grosze normalne pieniądze. Ciekawe że z każdym opublikowanym pitem od nauczyciela okazuje się że zarabiają dobrze ponad 3k.

•  

@i-kamieni-kupa: jak dla ciebie 700 euro netto w stolicy w wieku rozpłodowym to są dobre pieniądze to... aaa szkoda strzępić ryja

•  

@NashBridges: No i hehe najlepiej żeby strajkować tak aby nikt tego nie odczuł, wtedy na pewno się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@NashBridges: takie mamy w Polsce realia. Gdzie oni zarobią lepiej? Daj proszę jakiś przykład gdzie 45 letnia nauczycielka zarobi ponad 3k?

•  

@i-kamieni-kupa:

>takie mamy w Polsce realia

no chyba jednak propaganda mówi co innego - pieniądze są, są na wszystko, rozdamy wszystkim
      i nagle jednak pieniędzy nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@i-kamieni-kupa: większość teraz młodych czy po pedagogice czy socjologi ląduje w korpo i tam zarobią więcej, dlatego w 90 procentach szkół brakuje nauczycieli

•  

@ranestwen: młodych w dużych ośrodkach może tak a panie po 40 na głębokiej prowincji? A skoro brakuje nauczycieli to dlaczego nie godzą się na podwyższenie pensum i dlaczego nie godzą się na ścieżkę dojścia do tych 8k?

+: Thon
    •  
      p.......t

0

@NashBridges: Nie taguj #bekazprawakow bo mi np. ideologicznie bliżej do prawej strony, ale nie cierpię rozdawnictwa, które jest bardziej domeną gospodarczej lewicy. Uważam, że przede wszystkim należy wynagradzać PRACĘ!

•  

@NashBridges: ci sami ludzie, jednocześnie psioczą na tzw. januszy, którzy żerują na polakach bo pewnie dotyczy to ich samym ale niech tylko ktoś inny spróbuje się upomnieć o swoje to od razu złodziej

•  

@NashBridges: niech propaganda mówi co chce jednak realnie są małe szanse na zarobek powyżej 3k netto

•  

@i-kamieni-kupa: jak panie w głębokiej prowincji pójdą na emeryturę to zacznie się sypac jak w NFZ właśnie. Największy problem jest z zawodami jak fizyk czy matematyk bo to mądrzy ludzie i nikt nie chce w szkole pracować. Dojścia do 8k tzn? Może o czymś nie wiem

•  

@przekojot: prawaki to nie prawa strona

@i-kamieni-kupa: zasiali to niech zbierają, ostrzegał każdy

•  

@ranestwen: NFZ, kasy chorych... służba zdrowia już od dawna jest w rozsypce

•  

@prnppp: będzie tylko gorzej, dziwi mnie ze ludzie tego nie widzą

•  

@ranestwen: W przypadku ustalenia pensum na poziomie 24 h (poziom średniej OECD) nauczyciel dyplomowany mógłby liczyć średnio na następujący wzrost wynagrodzenia 2020 – 6335 zł, 2021 – 7434 zł, 2022 – 7800 zł, 2023 – 8100 zł. Teraz zaproponowali że 8100mialo by być wcześniej.

•  

@NashBridges: a ty wiesz kogo pieniędzy oni chcą. Wiesz kto zasponsoruje 5k netto wuefiscie ktory jedynie co potrafi to rzucić piłkę? Podpowiedz: nie rząd, bo rząd nie ma swoich pieniędzy. Nauczyciele żądają 1000 podwyżki podstawy czyli w przypadku dyplomowanych bedzie to 1700 ze wszystkimi dodatkami.

Średnia dla dyplomowanych to obecnie 5600 brutto. I muszą ją uzyskać wynagrodzenia nauczycieli dyplomowani w każdej gminie. A do tej średniej nie jest liczony dodatek wiejski 10%. Za 2018 rok ta średnia wynosiła 5300 brutto. Więc dla osoby, która cokolwiek poczytała o karcie nauczyciela i kwotach bazowych, te wypłaty z Krakowa nie są zaskoczeniem. Bo miasto ma obowiązek zapewnienia tych średnich. Oczywiście nie każdy dyplomowany osiągnie tą średnią, ale też wielu ją przekroczy. A co zabawne na wiochach nauczyciele zarabiają jeszcze więcej niż w Krakowie, bo jak wspomniałem, dodatek wiejski jest dodatkiem socjalnym i nie liczy się do tych średnich.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela gminy muszą tak zaplanować wydatki, aby wraz z dodatkami każda z czterech grup awansu otrzymała średnie wynagrodzenie przewidziane dla niej. Jeśli samorząd źle oszacuje wydatki na pensje, w styczniu musi zapłacić belfrom dodatkową, czternastą pensję, którą w środowisku szkolnym nazywa się jednorazowym dodatkiem uzupełniającym.

Podwyższenie kwoty bazowej będzie oznaczało także wzrost średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to odpowiednio kwota:

3.045 zł dla nauczyciela stażysty,
      3.380 zł dla nauczyciela kontraktowego,
      4.385 zł dla nauczyciela mianowanego,
      5.603 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

https://www.portaloswiatowy.pl/projekty-aktow-prawnych-dla-oswiaty/podwyzki-dla-nauczycieli-od-1-stycznia-2019-r.-16279.html
      https://nowiny24.pl/nauczyciel-zarobil-za-malo-gmina-musi-to-wyrownac/ar/5720460

•  

@NashBridges: Tu macie linki do wątków gdzie udawadniam nauczycielom, że zarabiają te 'nieosiagalne' srednie
      https://www.wykop.pl/link/4900317/#comment-64710869
      https://www.wykop.pl/link/4896023/#comment-64662343

+: Catit
    •  

@NashBridges: Mentalna komuna to jest akurat uważanie, że rząd ma decydować ile dana grupa zawodowa powinna zarabiać..

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@NashBridges: Ja się trochę nie dziwię, że taka jest reakcja.... z jednej strony ja bym chciał, żeby nauczyciele godnie zarabiali, ale z drugiej niech im zabiorą te wszystkie śmieszne dodatki i przywileje i znormalizują ten zawód. Bo teraz to jest mentalna komunia w oświacie, a nie tylko na wykopie. No i dochodzi wkurwienie uczniów z powodu egzaminów. Dziwisz się?

+: Catit
    •  

jak jakas grupa spoleczna mowi ciagle, ze chodzi o dobro dzieci i o zmiane systemu edukacji, nie wspominajac nic o zmianach w systemie, wymianie kadr tylko trwaniu przy tym ze chce podwyzke, to jak ma nie bulwersowac?

@niezdiagnozowany: możesz zalinkowac jakieś konkretne wypowiedzi, w których ZNP i nauczyciele twierdzą, że strajk jest dla dobra dzieci i oświaty?

•  

takie mamy w Polsce realia. Gdzie oni zarobią lepiej? Daj proszę jakiś przykład gdzie 45 letnia nauczycielka zarobi ponad 3k?

@i-kamieni-kupa: to tylko świadczy o tym że totalnie nie rozumiesz istoty problemu xD ci 45letni są nieistotni - i tak zaraz pójdą na emeryturę, a na niej jeszcze sobie będą dorabiać opiekując się dziećmi, czy biorąc zastępstwa w lokalnych szkółkach - te parę lat podwyżek to dla nas podatników nie jest wydatek - istotą strajku są młodzi którzy mają w dupie szkole bo w byle korpo zarobią więcej więc w szkołach będzie uczył najgorszy sort

No ale jak się jest 20+ wasatym, krótkowzrocznym Januszem to się widzi tylko kasę i "DEJ" XD

•  

@niezdiagnozowany: no i ja tu widzę wyraźnie napisane, że chodzi im o kasę - jest tam ściana tekstu o zarobkach i dwa zdania o tym, że zależy im na dzieciach i edukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapytam jeszcze raz - w którym miejscu nauczyciele zasłaniają się dobrem dzieci, ukrywając że chodzi im o podwyżki?

•  

@powaznyczlowiek: w tym ze pisza na oficjalnych plakatach, ze uczniowie sa dla nich wazni i zalezy im na przyszlosci edukacji.

•  

@niezdiagnozowany: no ale ty przedstawiasz sytuację tak jakby pisali tylko o tym i robisz aferę, że "jednak chodzi im o kasę" więc proszę podaj takie przykłady

Bo z moich obserwacji wynika, że nauczyciele jasno mówią o co im chodzi, a tylko tvpis i tacy pożyteczni idioci wyciągają z tego wybiórczo dwa zdania xD

•  

@powaznyczlowiek: gdzie napisalem konkretnie ze chodzi im tylko o dobro uczniow, wskaz cytat.

Serio nie przekonuja Cie oficjalne plakaty rozwieszone wszędzie, które przekonuja ze chodzi o dobro uczniow i o edukacje. To jest nawet wyroznione jakby to bylo ich haslo, ze na gorze ok chodzi nam o kase, ale o edukacje tez.

•  

@niezdiagnozowany:

jak jakas grupa spoleczna mowi ciagle, ze chodzi o dobro dzieci i o zmiane systemu edukacji, nie wspominajac nic o zmianach w systemie, wymianie kadr tylko trwaniu przy tym ze chce podwyzke

Podkreślasz że mówią ciągle co nie jest prawdą bo masz dwa zdania w porównaniu do ściany tekstu o podwyżkach xD pomijam fakt, że uzdrawianie oświaty i propozycje organizacji to nie jest rola nauczycieli tylko specjalistów w ministerstwie, którzy biorą za to pieniądze

A plakaty mnie nie przekonują bo rozumiem o co chodzi w "lepiej płatni nauczyciele to lepsza oświata", a nie tak jak ty, koncentruje się na szkalowaniu nauczycieli i łapaniu za słówka żeby robić aferę tam gdzie jej nie ma

•  

@powaznyczlowiek: Na pierwszym plakacie masz haslo przewodnie ze zalezy im na podwyzkach oraz na przyszlosci polskiej edukacji. Natomiast na drugim masz tylko i wyłącznie, o tym ze uczniowie sa dla nich wazni i zalezy im na dobru polskiej edukacji nic o podwyzkach, wiec drugi plakat jest w zasadzie tylko o dobru dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) i jak widac nie podkreslam tego bezpodstawnie oraz nie mowie ze zalezy im tylko na dobru dzieci.

O przepraszam po pierwsze, z nauczycielami sa przeprowadzane konsultacje spoleczne gdy sa reformy i tez moga miec jakies zdanie na ten temat, ktore jest brane pod uwage, a po drugie gdy ktos na plakatach w tym na jednym w calosci pokazuje, ze zalezy im na uczniach i polskiej edukacji to stawia sie w pozycji, ze chce ten system reformowac i pomagac w reformie.

Plus jakie lapanie za slowka, to oficjalne stanowisko ZNP rozwieszone na plotach polskich szkol, ja tylko Ci je zaprezentowalem.

•  

@niezdiagnozowany: zacznijmy od tego, że to drugie to nie plakat tylko baner - plakat wykorzystaniem podobnego masz w picrel

Konsultacje społeczne? XD czy ja jako programista mam siedzieć po godzinach i myśleć co jeszcze mógłbym zrobić, skoro nikt mi za to nie płaci? No nie, od tego jest mój przełożony, który bierze za to pieniądze, podobnie jak ministerstwo bierze pieniądze za zarządzanie oświatą

Oficjalne stanowisko ZNP jest takie że chcą 1000PLN podwyżki i nikt tego nie ukrywa

źródło: znp.edu.pl

•  

@powaznyczlowiek: > Konsultacje społeczne? XD czy ja jako programista mam siedzieć po godzinach i myśleć co jeszcze mógłbym zrobić, skoro nikt mi za to nie płaci? No nie, od tego jest mój przełożony, który bierze za to pieniądze, podobnie jak ministerstwo bierze pieniądze za zarządzanie oświatą.

xD. Ciekawe postrzeganie swiata, jak chce sie cos zmienic to sie robi, a nie narzeka potem, ze ludzie niekompetetni w minsterstwie, ktorzy sa teoretykami nie zrobili nic dobrego kolejna ustawą. Po drugie forma konsultacji nie jest tylko bezplatna, egzminatorzy sprawdzajacy egzaminy koncowe piszą swoje opinie na temat ich formy itd.

•  

@NashBridges: Joke is on you, bo nauczyciele prawie w ogóle nie pracują, a chcą podwyżek ;D Pogarszający się poziom edukacji z roku na rok - należy nam się podwyżka o połowę pensji przeciętnego kowalskiego, plan 15 letni wykonany z sukcesami. xD Jak obedrzesz ich oczekiwania z ładnych słów to zostaje Ci właśnie to. Robimy coraz mniej, coraz gorzej - pienionszky nam się należą.

•  

@niezdiagnozowany: o czym ty w ogóle mówisz? Jakie egzaminy i jacy egzaminatorzy? W którym miejscu tej strajk dotyczy jakichś egzaminów? XD

Co do reszty - chciałbym cię zobaczyć jak idziesz po podwyżkę do szefa z całym planem poprawy przedsiębiorstwa i sprzedaży, gdy jesteś np kasjerem w sklepie xD bo właśnie taka jest zależność nauczyciel-teoretyk z ministerstwa. Może i powinien zapytać nauczyciela jak coś poprawić, a nie oczekiwać, tak jak ty, że odwali za niego robotę

Ty w ogóle nie rozumiesz istoty problemu xD za dużo propagandy przyswoiłeś i dałeś sobie wmówić że winny nie jest ten kto zawalił

•  

@Grzabek: jak sądzisz - poziom nauczania będzie spadał czy rósł jeśli place się nie poprawią? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@powaznyczlowiek: czy pojechałbyś do tego samego warsztatu, w którym miesiąc temu spieprzyli Ci naprawę skrzyni biegów, w którym nic się nie zmieniło, licząc na to, ze naprawa bedzie lepiej wykonana, bo zapłacisz im 1000 zł więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@niezdiagnozowany: pewnie nie, ale zaproponowałbym że zapłacę im 1000zl więcej na następny raz, pod warunkiem, że przeszkolą pracowników, zakupią specjalistyczne narzędzia i dadzą mi gwarancję że będzie naprawione ( ͡° ͜ʖ ͡°) o tym właśnie mówię

•  

@powaznyczlowiek: no to sie zgadzamy w tej kwestii, nauczyciele powinni wiecej zarabiac, ale dopiero po urynkowieniu tego zawodu i pracy, a nie udawaniu ze pracuja. A oni chca zachowac wszystkie przywileje i wiecej zarabiac, bez zadnych zmian kadrowych, ani systemowych.

•  

@niezdiagnozowany: no ale to strona rządowa powinna wyjść z propozycjami a nic takiego nie ma miejsca ¯\_(ツ)_/¯

•  

@powaznyczlowiek: mysle, ze to jest interes obu stron, a niestety nasza partia rządząca nie ma jaj zeby zreformowac szkolnictwo, tylko powraca do starych problemow sprzed gimnazjow. Państwo z kartonu.

•  

@NashBridges: mentalną komuną to jest domaganie się podwyżek dla wszystkich, niezależnie od jakości pracy. Czy się stoi czy się leży to podwyżka się należy.

•  

@NashBridges znam kilka osób co sobie pootwieralo WDG i prowadzą coś w rodzaju korepetycji na pełny etat. Kasują po 100 od godziny, w tygodniu mają coś koło 20 godz realnych zajęć (zegarowych), do tego się przygotowywuja oczywiście ale nie muszą się brandzlowac w konferencje i wycieczki. Jedyne co im grozi to hejt madek bo co to ma być ona tyle płaci a jej bombelek ledwo 3+ ma (chuj tam ze wcześniej miał zagrożenie)

Lepiej im w ten sposób niż w szkole. W szkole awans na dyplomowanego by im zajął wieki, a trudno sobie pozwolić na zarabianie 2000 na rękę w wieku 30 lat mieszkając w dużym mieście.

•  

@stdmat: no tak, ale socjal to już dajmy wszystkim xD jest absurd ziomek w tym kraju

•  

@powaznyczlowiek: mysle, ze to jest interes obu stron, a niestety nasza partia rządząca nie ma jaj zeby zreformowac szkolnictwo, tylko powraca do starych problemow sprzed gimnazjow. Państwo z kartonu.

@niezdiagnozowany: nie to nie jest problem obu stron tylko problem państwa, tak samo jak nie jest problemem kasjera czy jego sklep ma interesujące promocje, które nakręcają jego obrót. To państwo doprowadziło do tej patologicznej sytuacji, a teraz zamiast coś zrobić odpala machinę propagandową, by przekonać ludzi, że to robota dla nauczycieli a jeśli nie proponują zmian to "chodzi im tylko o kasę" xD i to wszystko za nasze podatki

•  

@powaznyczlowiek: ta partia nie ma jaj, zeby wprowadzic prawdziwe reformy, bo im sie slupki nie beda zgadzac, beda wprowadzali to co Janusz z Halina uznaja za hehe dobre.

Jak rozwiazac problem agresji w szkolach? Likwidacja gimnazjow. Proste rozwiazania pod elektorat.

Jezeli druga strona mowi, ze zalezy jej na edukacji to tez jest jej problem przykro mi. Panstwo jest prawodawca w oparciu o zdanie swoich partnerow, a raczej powinno byc.

•  

@powaznyczlowiek: A czy usłyszeliśmy od nauczycieli zapewnienia, że wprowadzą w życie nowe projekty związane z edukacją ? Będą oferować dodatkowe godziny wyrównawcze dla młodzieży która ma problemy z ich przedmiotem ? Będą wprowadzać nowe metody edukacji, tworzyć dla uczniów materiały e-learningowe aby mogły się przygotować np do sprawdzianów które przewidują ? Cokolwiek ? Nie. Usłyszałem tylko, że chcą dostać 1000 zł podwyżki liczone od Września zeszłego roku. Ja idąc do pracodawcy po podwyżkę muszę się prostować aby wyjaśnić "co zaoferuję pracodawcy aby kompensować podwyżkę". Wyobraź sobie, że przychodzę do pracodawcy i mówię "1000 zł albo od jutra idę na L4 albo instant wykorzystuję zaległe 50 dni urlopu". Przecież to pachnie wypowiedzeniem dyscyplinarnym z odległości kilometra ;D

•  

@Grzabek: kurwa kolejny xD to nie jest robota nauczycieli żeby zarządzać oświatą - to robota ministerstwa, ktoś bierze za to grube pieniądze i najwidoczniej nic nie robi

Wyobraź sobie, że przychodzę do pracodawcy i mówię "1000 zł albo od jutra idę na L4 albo instant wykorzystuję zaległe 50 dni urlopu".

wyobraź sobie, że jesteś kasjerem w Tesco, idziesz po podwyżkę, a szef oczekuje od ciebie konkretnego planu, by Tesco zwiększyło obroty xD

•  

@powaznyczlowiek: Tak więc dokładnie słyszysz taką samą odpowiedź w tesco jak usłyszeli nauczyciele - nie ;) Masz więc kilka opcji -1. Możesz się zwolnić,2. zagryźć zęby i robić dalej aż będzie doroczna planowana podwyżka zakładowa,3. przyjąć dodatkowe funkcje aby dostać podwyżkę,4. mieć wyjebane w robotę i zostać zwolnionym bo nie wyrabiasz minimalnej normy.

Tak, biorą gruby hajs za planowanie edukacji ale egzekucja pozostaje jednak w rękach nauczycieli. Program nauczania jest w sumie tak naprawdę tylko serią wskazówek dla nauczycieli czego będą ich uczniowie mogli się spodziewać na egzaminach końcowych. Więc to jak oni to przedstawią zależy od nauczyciela. No ale pewnie, łatwiej powiedzieć, że się nie da i mieć wyjebane. Powiem Ci, że nawet mi nie żal nauczycieli. Podpierdalają jeszcze swoją pozycję w społeczeństwie groźbami niewypełnienia obowiązku egzaminowania na maturach. Jeśli dalej będą kreować swoją pozycję i w maju rzeczywiście uczniowie będą musieli zdawać matury przed strażakiem, księdzem i policjantem, ja wyjdę na ulicę protestować przeciwko podwyżkom dla nauczycieli, za naganną postawę względem społeczeństwa, egoizm, brak szacunku do rodziców. Olbrzymia utrata zaufania społecznego.

•  

@Grzabek: o nie i jeszcze jesteś jednym z tych "jak im się nie podoba niech się zwolnią" XDD

Czy nie widzisz żadnej różnicy między państwową oświatą, a Tesco? Jak kasjer w Tesco się zwolni to nie ma problemu, jak sklep upadnie - cóż są inne. Publiczna szkoła nie może upaść bo będzie to olbrzymi problem dla obywateli.

Strajkuje nie 10 nauczycieli tylko ponad połowa, to chyba pokazuje skalę problemu? Gdzie są ci, którzy deklarują, że przyjdą na ich miejsce jeśli się zwolnią? Dlaczego na egzaminy doszkalano jakichś strażaków, zakonnice itp, a nie wzięto po prostu tego tłumu wykształconych nauczycieli, którzy podobno tylko czekają na miejsce? XD

•  

@powaznyczlowiek: O nie, jestem z tych którzy proponują największym malkontentom natychmiastowe rozwiązanie ich problemu ?(wybacz, że piszę w pierwszej osobie l.p , komunikat skierowany jest do potencjalnego niezadowolonego nauczyciela, nie do Ciebie bezpośrednio, nie wiem czy jesteś nauczycielem) Jeśli uważasz, że Twoje kompetencje są na takim niesamowitym poziomie, otwórz prywatną praktykę nauczycielską, dawaj korepetycje, pisz podręczniki - ostatecznie chcesz zarabiać za 500h (4 rly 240h) pracy rocznie tyle co ludzie pracujący po 2000h, to myślę, że Twoja praca musi być 4 razy bardziej intensywna niż typowego korpoluda - przy takiej wydajności stałbyś jako CEO każdej międzynarodowej spółki w zaledwie parę miesięcy pracy.
      Ale dobrze wiemy, że tak nie jest. Resztkami sił staracie się dodać dramatyzmu swojej sytuacji, tyle, że nie wszyscy nauczyciele sztywno trzymają język za zębami, z niektórych ust jednak popłynie prawda na temat tego jak wymagająca i intensywna jest wasza praca.

Ja nic takiego nie pisałem, albo sterujesz teraz rozmową w nieudolny sposób albo odpowiadasz niewłaściwej osobie. Ale ok, biorę bejta

Więc w takim wypadku strajkuje ponad połowa nauczycieli za dużo. Nie macie do tego podstaw, nie oferujecie zmian, celowo wybraliście dla rządu okres, kiedy nie mogą narzucić wam wymagań względem podwyżki, bo nikt nie napisze nowego intensywnego programu nauczania bez miesięcy konsultacji społecznych. Po prostu wiedzieliście, że chcecie kasę za nic, nie obiecując niczego i postanowiliście postawić rząd pod murem. Zrobiliście to kosztem uczniów, obywateli, rządu. Jak w ogóle możecie teraz oczekiwać poparcia społecznego ;D Już nawet TVN powoli traci nadzieję, że coś się urodzi z waszej beznadziejnej sytuacji. Opuszczenie matur będzie tylko gwoździem do trumny. Jak jeszcze początkowo wierzyłem, że być może znajdzie się złoty środek całego konfliktu, teraz szala coraz bardziej przechyla się w stronę rządu. Nie wiem jak bardzo trzeba spierdolić temat, aby przegrać z rządem którego połowa polaków tak bardzo nienawidzi xd

•  

@i-kamieni-kupa: przecież kazdy dyplomowany zarobi powyzej 3k ze wszystkimi dodatkami typu 13 pensja. To ty ulegasz propagandzie nauczycieli.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela gminy muszą tak zaplanować wydatki, aby wraz z dodatkami każda z czterech grup awansu otrzymała średnie wynagrodzenie przewidziane dla niej. Jeśli samorząd źle oszacuje wydatki na pensje, w styczniu musi zapłacić belfrom dodatkową, czternastą pensję, którą w środowisku szkolnym nazywa się jednorazowym dodatkiem uzupełniającym.
      Podwyższenie kwoty bazowej będzie oznaczało także wzrost średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to odpowiednio kwota:

3.045 zł dla nauczyciela stażysty,
      3.380 zł dla nauczyciela kontraktowego,
      4.385 zł dla nauczyciela mianowanego,
      5.603 zł dla nauczyciela dyplomowanego

: Tu macie linki do wątków gdzie udawadniam nauczycielom, że zarabiają te 'nieosiagalne' srednie
      https://www.wykop.pl/link/4900317/#comment-64710869
      https://www.wykop.pl/link/4896023/#comment-64662343

•  

@nowy_ja: No zajebiście udowodniłeś, znam sporo nauczycieli ide im powiem że chyba źle na wypłaty patrzą bo ty im przez internet udowodniłeś że tyle zarabiają xDDD

•  

@bartt345: tamci tez twierdzili ze na pasku tyle nie mają. A ja caly czas pisze o rocznych zarobkach przez 12! Widziałeś PIT 11 znajomych? Przeciez w zalinkowanych watkach masz Pit nauczyciela mianowanego oraz chorobowe ciazowe nauczycielki kontraktowej (chorobowe zawiera wszystkie dodatki typu 13 pensja). I oboje osiągają te średnie. Mam ci wrzucić jeszcze inne pity udostepnione na wykopie? Wszystkie potwierdzają te srednie. Wrzucili jeszcze nauczycieli stazowego i 2 mianowanych. Polecam rowniez oświadczenia majatkowe nauczycieli. Paski gowno znaczą bo nie zawieraja dodatkow.

•  

@bartt345: tu masz pasek dyplomowanej. I nie ma na nim jakiś specjalnych dodatków, oprócz motywacyjnego 100 pln. Sam obowiązkowy stażowy to 700 PLN. I to masz na etat podstawowy 18 godzin lekcyjnych. Dolicz do tego 300 PLN 13 pensji i już masz 3300 netto. A przecież są jeszcze inne dodatki, zastępstwa. Ich nie masz na pasku. A wielu nauczycieli ma dodatkowe godziny lub 1,5 etatu, czyli 27 godzin. I nie wyjdzie 5600 brutto? Spokojnie

źródło: wykop.pl

•  

@nowy_ja: No tak na półtorej etatu z dodatkami koło tych 5600 dochodzi, ale myślisz że to nic 27 godzin przy tablicy, tylko nauczyciele tych mniej ważnych przedmiotów żeby taką liczbę osiągnąć by musieli minimum w 4 szkołach jednocześnie uczyć, a taki nauczyciel matematyki czy Polskiego przy 27 godzinach przy tablicy, realnie przy pracy spędza minimum te 50-kilka godzin

•  

@bartt345: kolego, ja nie mam nic przeciwko, żeby matematyk tyle zarabiał. Chodzi mi o to, że w obecnym systemie wuefista, który ma łatwo o godziny i może spokojnie robić na 1,5 etatu, zarobi więcej od fizyka, który o te godziny ma gorzej? Który z nich ma pracę w domu? Który musi włożyć więcej pracy w zajęcia. Ten cały system jest do przeorania. Tylko wkurzają mnie te manipulacje nauczycieli, którzy twierdzą, że maks w szkole można zarobić 2,5 tys. Jak widać bez nadgodzin można zarobić ponad 3k. Jak by uczciwie przedstawili sprawę, to bym inaczej podchodził do protestu.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jedną z wielu rzeczy na mirko która budzi mój podziw jest obecność na tym elitarnym portalu ekspertów potrafiących bezbłędnie podać tytuł filmu dla dorosłych widząc tylko jeden kadr lub nawet fragment kadru xD

Telewizja powinna zrobić teleturniej: JAKIE TO PORNO??
    Prowadzić mógłby Robert Janowski, bo i tak nie ma co robić po odejściu z TVP.
    Wyobraźmy to sobie:

- No witam państwa ponownie. W półfinale zmierzy się Mirek i Anon
    - Mirku przypomnij nam skąd do nas przyjechałeś?
    - przyjechałem z Krakowa
    - ach Kraków miasto studenckie. Przypomnij nam proszę historię swego spierdolenia
    - gnoili mnie w szkole od małego, już w podstawówce odkryłem wykop i tag #przegryw gdzie znalazłem spokój ducha
    - a ty Anon?
    - Magik level 32, przegrane życie przez zakola, 1.6m wzrostu i p0lki księżniczki co by tylko Chada albo Mokebe chciały
    - Nawet mi was nie żal, zatem rozpocznijmy rundę.
    Mirku wybierz kategorię, do wyboru mamy: ANAL, MILF, BDSM, CREAMPIE, TEEN, BLOWJOB
    - poproszę ANAL
    - po ilu klatkach?
    - po 5
    - po 3
    - po jednej
    Anon - proszę bardzo:
    Na ekranie wyświetla się jedna klatka z filmu porno
    - To będzie: Let's try Anal 4 z Dilon Harper
    - Tak jest! bardzo dobrze!!

#pasta #heheszki
    nie umiałem dobrać obrazka xD
    pokaż całość

odpowiedzi (50)

• odpowiedzi (13)

Darmowe diety: 1500, 2000, 2500, 3000, 3500kcal !!!
    Odnośnie TEGO wpisu wreszcie mogę powiedzieć, że skończyłem (ʘ‿ʘ). Przedstawiam wam moje propozycje diet, które są tanie, szybkie w przygotowaniu, zdrowe i można je w sumie wszędzie zabrać (poza pizza xD).
    W miarę możliwości będę się starał udoskonalać ten arkusz, aby jak najwięcej ludzi z tego skorzystało. Starałem się tak to ułożyć, aby każdy coś dla siebie wybrał.
    Jeśli doceniasz moją pracę to zostaw plusa/łapkę, komentarz tutaj, wiadomość na pw, a jak jesteś fajną dziewczyną to możesz zadzwonić ( ͡º ͜ʖ͡º). Możesz też wpłacić mi hajsy: PL 03 1560 1195 2725 4142 5000 0001
    Arkusz z dietami: link

Jeśli masz pytania kieruj je: pod tym wpisem (chociaż może być dużo komentarzy), komentarzach pod yt, pw

#mikrokoksy #silownia #dieta #studbaza #pracbaza #chonotu #kochampompe - w tym tagu będę wrzucał jedynie merytoryczne wpisy/filmiki. Jak również wszystkie merytoryczne rzeczy będę wrzucał na kanał: Kocham Pompe
    pokaż całość

odpowiedzi (100)

Advertisement