Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam wózka dla dzieciaka.

Bardziej skupiam się na dobrej spacerówce, bo nie chce kupować potem kolejnego i tak biorę pod uwagę dwa modele - Cybex Balios S i Muuvo Quick. Niestety o tym drugim nie ma za dużo opinii, a może ktoś go ma... A może ktoś używa Baliosa i się wypowie?

Tylko nie wysyłajcie mnie na forum dla madek, bo tam można dostać raka od patrzenia i na pytanie o wózek i tak dostanę odpowiedz, że karmienie piersią to najlepsze co mogę dać dziecku ( ͡º ͜ʖ͡º)

#wozek #wozekdzieciecy #pytaniedoeksperta #pytaniedorozowychpaskow #dzieci #niewiemjaktootagowac
  • 19
@path: nie znam żadnego z tych dwóch ale same opinie to często niewiele dają bo każdy ma inne wymagania i sposób używania - czy nosisz po schodach, czy jeździsz windą, czy pakujesz do samochodu czy do tramwaju, czy będziesz go zabierać na zakupy, a jeśli tak to do marketu czy na bazar, czy wokół domu masz nierówne chodniki, kostkę czy leśną ścieżkę, czy dziecko woli jechać wózkiem czy często wysiada i
@hitherto ma być lekki, a spacerówka poręczna, składana w jeden element. Co do terenu - raczej coś uniwersalnego z przewagą na miejski. Oba oglądałam na żywo, ale to takie poprowadzanie po sklepie to nijak się ma do rzeczywistości.
@path my kupiliśmy Baliosa S, ale młody będzie dopiero na tygodniach na świecie więc nic nie mogę o nim w praktyce powiedzieć. W sklepie nam się najbardziej spodobał i zaryzykowaliśmy, wyjdzie w praniu czy był to dobry wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@path i na co się zdecydowałaś?

@Ishvarta
My chcemy kupić Priama gondolę + spacerowkę + fotelik z cloud (ten obrotowy który można wpiac do wózka). Zastanawiam się czy to dobry wybór czy lepiej osobno gondolę i osobno spacerówkę
@nama my mamy gondolę i spacerówkę baliosa s, jest lekki więc w założeniu nie będziemy kupować parasolki (jak będzie - wyjdzie w praniu). Po 6 tygodniach użytkowania mogę powiedzieć, że balios s się u nas sprawdził. Teściowa szczęśliwa bo uwielbia z młodym na spacery po lesie chodzić i wózek przejedzie dosłownie w każdych warunkach (pchała go po 20 cm piachu już). Z minusów - gondola jest wąska,a trafiło nam się duże dziecko
@nama Muuvo Quick, a jak się sprawdzi wyjdzie gdzieś za ok. miesiąc. Dużym plusem jest to samo co w Baliosie S o czym pisze @Ishvarta - jest lekki i ma składana spacerówkę w jeden element, więc też mam nadzieję, że w przyszłości obejdzie się bez parasolki, ale też już się boje, co z wielkością gondoli, bo też jest mała, a dzidziak w 32 tygodniu ważył 2500 xD z tym, że faktycznie większość
@path kurde co to jest ta parasolka :D ja jestem taki laik jeszcze.... Czyli zakładając że budżet taki mamy to priam myślisz bedzue do rym wyborem? Dla mnie priorytetem miało być łatwe składanie, żeby wszystko było na klik. I żeby sprzęt był trwały i porządny bo przeczeka na kolejnego bąbla.

@Ishvarta kurcze obejrzę na żywo tego baliosa, akurat piąteczek będzie.
@path ma 6 tygodni i waży 5,5kg. Przy urodzeniu 3390 i 55 cm więc całkiem przeciętnie. Gondola na razie jest ok i ma luz z każdej strony no ale jak dalej będzie tak rósł to może być słabo (z punktu widzenia wózka) bo rozmiar 62 robi mu się przyciasny i wchodzi już w niektóre rozmiary na 68 (rozmiar rozmiarowi nierówny swoją drogą...) a gdzie dalej.
@path no jednak twój ma już szacowany kilogram więcej od naszego. Także pewnie te 4 kg będzie miał. Chociaż ponoć czasem usg się myli. U nas była jednak waga idealnie z usg więc nie wiem od czego to zależy :)
@MercedesBenizPolska typowo miejski wózek, jestem zadowolona, bo jest kompaktowy - składa się z siedziskiem i lekko się go prowadzi. Amortyzacja średnia, ale teraz jest już wersja Quick 2.0 z większymi kołami, także można wybierać :) dużym plusem jest wszystko w pakiecie tzn. śpiworek, torba, moskitiera, folia przeciwdeszczowa. Jakbym dziś miała kupować drugi wózek, to zdecydowałabym się na ten sam. Myślałam, że będę musiała kupować spacerówkę, a ta jest na tyle "sprytna", że