Wpis z mikrobloga

250kg bench press jeszcze nie RAW, bo z pomocą gum hehe. Ale wszystko chyba zaczyna iść w dobrym kierunku. Szczególnie że w ostatnim miesiącu treningi idą na pół gwizdka bo non stop coś mi w nich przeszkadza, a to drobny remont się przedłużył, a to nowy sprzęt nie dojechał, albo dojechał tylko nie taki jaki powinien lol.

Jeśli chodzi o ten wariant wyciskania (Nazwa to reverse band bench press albo future method bench press), to wygląda tak że gumy na poziomie klatki obniżają ciężar o ~50kg, a przy lockoucie właściwie 0. To wymusza bardzo mocny start z klatki i utrzymanie napięcia w plecach bo inaczej nie będziemy w stanie docisnąć ciężaru.

Jeśli chodzi o wyciskanie, to jakieś ~2 miesiące temu zdecydowałem się na totalną zmianę stylu, techniki wyciskania. Po prostu stwierdziłem że muszę tego spróbować. Co jest największą zmianą? Generowanie i trzymanie PRZEOGROMNEGO napięcia pleców i tricepsów, tak dużego że w chwili obecnej jestem w stanie dopiero z ciężarem 170kg dotknąć klatki i to z trudem, a mając na sztandze 150kg, 160kg sztanga zatrzymuje się 5-10cm nad klatką i niżej zejść nie chce. Po za tym sztanga jest opuszczana jeszcze niżej, do brzucha, a łokcie są pchane do środka jeszcze mocniej.

Przez tą zmianę wyciskanie stało się dla mnie najtrudniejszym, najbardziej męczącym bojem, siad czy ciąg są teraz łatwe, a wyciskanie męczy jak nic innego. A jeszcze mam i tak wiele do poprawy, między innymi naukę wyciskania ze wstrzymanym oddechem, a to jest hardcore.

Uległy też zmianie moje treningi upper body, teraz w tygodniu, robię 2 katorżnicze treningi wyciskania, na pierwszym robię 1RM a na drugim 3RM, lub ciężar bliski temu, głównie do desek. Gdzie wcześniej robiłem tylko jeden cieżki trening, a drugi to był dynamic effort, gdzie ciężar jednak był sprawą drugorzędną.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #silownia
IntruderXXL - 250kg bench press jeszcze nie RAW, bo z pomocą gum hehe. Ale wszystko c...
  • 24
jakie suplementy jesz?


@sweetlive: haha, powinieneś zapytać czego nie jem :P

- Ashwa
- Rhodiola
- Wit D
- Kompleks B
- Magnez
- Cynk
- Eurycoma Longjack
- Siberian Ginseng
- Cordyceps
- Acticissus
- Spirulina
- Omega 3
- Kreatyna
- TMG
- Cytrulina
- AAKG
- ALCAR
- CDP cholina
- Kofeina
- EAA
- Vitargo (powiedzmy że wliczymy to w suplementy)

Pewnie coś pominąłem no ale tak
@sweetlive: @TomekABC123: Z tymi suplami to jest tak że nie ma co się skupiać na ich czuciu (no może te przedtreningowe to inna sprawa).
I tak taka cała suplementacja to nie wiem czy chociaż 1% dodaje do wyników lol. Po prostu biorę bo nie mam na co $$$ przewalać i tyle.
czekałem aż coś wrzucisz xD zrób osobnego posta o suplach i czy je czujesz albo w jakim celu bierzesz.


@pan-bartolomeu-dias: Nie było czego wrzucać, bo na prawdę osttatnio tylko frustracja mnie ogarniała bo ciągle coś powodowało że nie mogłem zrobić treningu, albo tylko częściowo wykonałem trening.

Jeśli chodzi o suple heh, to nie ma co tutaj filozofować, biorę bo biorę, czy czuje nie wiem jakieś magiczne moce po tym? Nie, nawet