Wpis z mikrobloga

Czyli muszę mieszkać przynajmniej 3 lata w #uk #anglia żeby ubiegać się o biedną pato-kartę kredytową (w celu budowy historii kredytowej), którą przeciętny patus dostaje od kopa, bo tak? Wszystkie firmy w swoich formularzach on-line wymagają przynajmniej 3-letniej historii adresów w UK (nie mogą być zagraniczne)? iksde... obraźliwe dla kogoś kto zarabia prawie 3x średnią krajową...
  • 18
@hufsa: nie musisz a przynajmniej ja nie musiałem ale było to 3 lata temu i nie wiem czy nie zmienili czegoś od tego czasu. Rozmawiałeś ze swoim bankiem? Może oni ci coś dadzą od ręki.
@hufsa: co to za bujdy, na poczatku zaloz sobie karte ktora latwo dostac jak aqua czy capital one, a jak chwile ja bedziesz miec to wtedy mozesz probowac jakas leosza brac. Ja capital dostalem maks po pol roku od przeprowadzenia sie do uk. Plus idz do banku gdzie masz zwykle konto i popros zeby ci dali lepsze (pod warunkiem stalego dochodu powyzej ilus tam funtow zeby nie pociagneli Ci za prowadzenie
@adriano30: Problem w tym, ze Monzo jest mobilnym bankiem i nie ma lepszych kont. Do tego jest w Becie ;p By musial otworzyc drugie konto w banku, co w sumie by nie bylo glupie.
@hufsa: kredytówka teraz podbno nie pomaga już tak jak wcześniej w budowaniu credit score, od paru miesięcy obowiązuje prawo bankowe, gdzie banki dzielą się ze sobą informacjami na temat klientów i po prostu mają więcej danych na twój temat. Ja pierwszą kredytówkę dostałem po roku mieszkania tutaj. Pewnie wymagali tych 3 lat, ale ''skłamałem'', nigdy tego nie sprawdzili.
@hufsa: kredytowka wcale tak nie wplywa na ten mityczny credit score (i na co ci on tak czy inaczej?) - wazne sa lata - min 3 lata potwierdzone w ich bazach (electoral roll), a do mortgage zarobki/depozyt, jak masz duze to dadza dobry deal, jak marne to zaden credit score nie pomoze:)
@hufsa:
Wykopowe eksperty mnie niedawno wyśmiały (wiadomo, wszystkie informacje tutaj musisz brać z pewnym dystansem), jednakże faktem jest, że niewiele wiesz jak Twój obecny CreditScore jest analizowany pod kątem tego, do czego go chcesz wykorzystać, czy to ubezpieczenie, czy pożyczka na dom. Czasami nawet 650 może być lepsze od 900, (co akurat miałem okazję porównać przy mortgage, gdzie ten niższy CS okazał się bardziej korzystny w końcowym rozliczeniu i dostępnych opcjach