Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co robić Mirki, jak żyć? #rozowypasek nie chce się wyprowadzić z tego chlewu obsranego głównem vel #polska, bo rodzina. Lata lecą, boje się inwestować tu duże pieniądze w jakiś dom, bo przyjdzie pan pis albo jakaś inna #!$%@? i stwierdzi, że jak taki bogaty to trzeba zabrać. Zresztą, bokiem mi wychodzi już to, że dostaję po dupie za to, że pracuję. Rok temu wskoczyłem na wyższy próg podatkowy, 32% ostatnich projektów poszło na podatki. W tym roku dowiedziałem się że muszę znów kombinować bo 19% to nie dla takich złodziei jak ja, co mają przez parę miesięcy jednego klienta. #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania Typowy Polak. Kiedys tez tak myślałem. Teraz skupiam sie na zarabianiu więcej a nie szukaniu optymalizacji podatkowych. Znajomy z Francji mi kiedyś uświadomił, że jest dla niego nie jest problem płacić podatki (chyba 45%) gdyż to oznacza że jemu się w zyciu udało i jest człowiekiem sukcesu.
Jedyne co może jeszcze w Polsce przeszkadzać w prowadzeniu firmy to urzędnicy na niskim poziomie.
Zostań. Jeśli zarabiasz tyle, że wpadasz w drugi próg podatkowy, to na życie cię stać. Aż tak was ten PIT/CIT boli, że aż musicie się ewakuować z Polski (jakby za granicą dochodowego nie było)?


@Ignacy_Patzer: To rozumiem, że kolega nie będzie miał nic przeciwko temu, żeby każdego miesiąca mi oddawać 5% swoich zarobków? Bo przecież stać cie :).

Teraz skupiam sie na zarabianiu więcej a nie szukaniu optymalizacji podatkowych. Znajomy z
OP: @Ignacy_Patzer: Boli mnie to, jak jestem traktowany. Boli mnie też to, że nasza klasa polityczna nie dość, że nie ma żadnego honoru, to jest strasznie krótkowzroczna. Rządzą nami cwaniaczki. Od kiedy pamiętam, jest ciągle szczucie ludzi na siebie, rzucanie kiełbasy wyborczej co parę lat i nic więcej. Idziemy do przodu ale koszt tego jest ogromny. Nie dziwi Cię, dlaczego mimo tego rozwoju nasza waluta jest warta tyle samo, co
ZbożowyWładca: @eczolg321: Widzisz. W krajach gdzie pieniądz ma większą wartość podatki nie bolą tak bardzo. Zauważ, że wiele rzeczy i usług kosztuje tyle samo lub więcej jak w krajach zachodnich. Podatki mniej bolą kiedy widzisz wymierne skutki ich płacenia. Wybacz, ale u nas pieniądze podatników są trwonione w sposób katastrofalny. W ciągu swojego życia spędziłem kilka lat w Azji (Chiny), kilka w Ameryce Północnej, to daje do myślenia. U nas
@Ignacy_Patzer: Widzisz łatwo się tak ocenia zachowanie innych jak samemu nie trzeba płacić nadmiernych podatków :).

Zobacz jaki był krzyk jak chcieli posłom zmniejszyć kwotę wolną :). Też zaraz było narzekanie, że jak to tak można.
@Micho_master: Nadmierne podatki definiujemy kwotowo, czy jako część pensji i czy wliczamy tylko podatki bezpośrednie, czy pośrednie też? Jeśli jako część pensji i wliczamy podatki pośrednie, to niejeden marnie zarabiający człowiek płaci "bardziej nadmierne" podatki od OPa.