Wpis z mikrobloga

@Matrem: u mnie na pewno dużo mniej pryszczy (miałem zawsze na udach) jednak pojawiła się bardzo wysuszona skóra na twarzy/rękach. Podejrzewam jednak, że zaniedbałem o podaż którychś z mikroelementów.
To super, dobrze to słyszeć bo mam trochę problem z trądzikiem nie ma tragedii, ale chce coś z tym zrobić. Dużo czytałem np na reddicie odnośnie wpływu keto na skore i ludzie podobne opinie mieli, generalnie poprawa powinna być
@Matrem: uważaj tylko mirku na keto rash. U mnie pojawiło się w okresie wakacyjnym, gdy dużo jeździłem rowerem i miałem plecak zawsze. Wysypka na prawie całe plecy, znikło samo, ale blizny schodzą do dziś. Jeżeli pojawi Ci się keto rash, to polecam wątki na reddicie i na diet doctor chyba jest kilka artykułów. Jest też jakaś stronka poświęcona keto rash ale to raczej bro science. Mi pomogło podbicie węgli do poziomu
@Nadrill: z tego co przeczytałem na necie, to nie ma ŻADNEJ jednoznacznej przyczyny keto rash, co do której zgadzałaby się społeczność lekarska. U niektórych osób wysypka powracała za każdym razem gdy próbowali schodzić w dół węglami, u niektórych nie. Przez pewien czas panowała opinia, że to organizm się oczyszcza podczas adaptacji i pocąc się wydala nadmiar ciał ketonowych, których produkuje całkiem sporo a nie jest jeszcze przyzwyczajony do ich zużywania i
@sztajnes: true, ja co do podbicia wegli przekonany nie jestem bo mialem wegle na 20g i wysypka znikala, jak mialem przerwe od kokosa. mozliwe ze w moim przypadku jest to drastyczna zmiana posilkow i na cos jestem uczulony, mam mocne przekonanie ze to kokos. niestety nie mam jak zrobic badania i podobno uczulenie na kokosa jest ultrarzadkie, z drugiej strony mialem spokoj z keto rash, wypilem wode kokosowa i natychmiast zaczelo