Wpis z mikrobloga

@Qaktus: udają, że to nie jest antykoncepcja więc zaczyna im wszystko grać.

Z jednej strony mówią "że są otwarci na poczęcie" jakie może pojawić się w wyniku takiego stosunku, a jednocześnie podkreślają, że naturalne metody odpowiednio stosowane dają taką samą, a nawet większą pewność niż prezerwatywa (co akurat może być prawdą przy ścisłej samokontroli).

Ale jednocześnie używając prezerwatywy nie można być "otwartym na poczęcie" przy podobnej matematyce... ;)
@Qaktus: Prezerwatywa może prowadzić do egoistycznego zaspokajania swoich żądzy. Pośrednio antykoncepcja spowodowała emanację hedonizmu w przestrzeni publicznej/społeczeństwie. Poza tym nie po to tak nas Bóg ukształtował, żeby mu w ten mechanizm się wtrącać na zasadzie "ja wiem lepiej"(podważanie prawa Bożego).
@4lord Naturalna antykoncepcja też może może doprowadzić do egoistycznego zaspokajania swoich żądzy na dokładnie takich samych zasadach.

W takim razie leczenie raka, przeszczepy... właściwie wogole jakakolwiek medycyna to podważanie prawa Bożego, nieprawdaż? Nawet noszenie okularów i butów byłoby poważaniem prawa Bożego.
@4lord: tylko to samo można powiedzieć o naturalnych metodach, nie można z tego wyciągnąć jakiejś ogólnej zasady.

Łatwo sobie wyobrazić taką sytuację:

- ej Grażyna, dzisiaj już możesz?
- dzisiaj już tak, ale nie mam ochoty
- dajesz, dzisiaj będzie grzmocenie bo tyle dni czekałem

A porównajmy do do małżeństwa które postanowiło użyć prezerwatywy po romantycznej kolacji.

Problem z egoistycznym zaspokajaniem swoich żądzy leży raczej na innej płaszczyźnie niż brak, czy
@Qaktus: Prawo Boże przede wszystkim dotyczy moralnego porządku świata, więc leczenie raka czy noszenie okularów nie ma tu nic do rzeczy(Wręcz przeciwnie, bo Ziemia jest nam poddaną i mamy nią rządzić i korzystać z jej dóbr a także naszych talentów). Antykoncepcja w sposób oczywisty narusza ten wspomniany moralny porządek.
Naturalna kontrola płodności ma to do siebie, że trzeba brać pod uwagę możliwość zajścia w ciążę przez żonę i należy być otwartym
@4lord Prezerwatywy też mogą doprowadzić do ciąży. Głównym celem naturalnej antykoncepcji jest właśnie zamknięcie się jak najbardziej na możliwość zapłodnienia. Nie ma żadnych różnic pomiędzy jednym a drugim.

Jaka jest w takim razie różnica pomiędzy noszenie okularów przeciwsłonecznych a używaniem prezerwatyw? Bóg stworzył nas bez "umiejętności" które daje jedno i drugie.
@Qaktus: poza tym ttrzeba jeszcze uwzglednic inna rzecz - KK traktuje ludzkie cialo, seksualnosc i płodność jako dary od Boga. Antykoncepcja ingeruje w te dary, blokuje, zas npr pozwala korzystać z naturalnego cyklu plodnosci.
@agaja To nie jest odpowiedź na pytanie. Obydwie metody koncepcji nastawiaja się głównie na przyjemność z bardzo niskim % szansy na ciąże. Naturalna antykoncepcja też blokuje tylko w inny sposób.
@Qaktus: Okulary nie dotyczą ludzkiego życia, jego duchowości. Okulary przeciwsłoneczne w żaden sposób nie dotyczą moralności człowieka.
Sztuczna antykoncepcja ma to do siebie, że właśnie w sztuczny sposób ingeruje(jak napisał kolega powyżej) w piękno relacji/Dar Boży. Naturalna tego nie robi, bo seks wygląda tak jak zawsze(nie zakładasz na fifloka prześcieradła XD). Oczywiście należy wspomnieć, że sztuczna antykoncepcja może być szkodliwa dla kobiety(przede wszystkim tabletki).

"2370 Okresowa wstrzemięźliwość, metody regulacji poczęć oparte
@agaja Tak wiem. To tak jak dzieci które zawsze nie chcą na początku od babci pieniędzy i chcą oddać, ale to tylko dlatego że chcą wyglądać cnotliwie i wiedzą że babcia i tak im hajs wciśnie.

Ooo zobacz jaki prowadzimy stosunek, jesteśmy gotowi na poczęcie nowego życia. Szkoda że robicie to tylko w czasie kiedy na 99% fizycznie nie jesteście w stanie począć nowego życia