Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam taki dylemat. Co byście wybrali? Dział IT w firmie, w której obecnie pracuje powoli się wykrusza że względu na słabą organizację projektów, brak perspektyw rozwoju. Dwóch programistów już odeszło, kolejnych dwóch też się szykuje. Z obawy przed tym, że i ja odejdę dostałem awans i podwyżkę do 6400 na rękę + nagroda roczna w wysokości trzy krotnosci pensji. Jakie plusy ma ta firma? Na pewno stabilność. Małe szanse że zniknie z rynku. Praktycznie brak konkurencji, a zapotrzebowanie na produkt duże.
Z drugiej strony pojawiła się przede mną opcja pracy zdalnej B2b. Wynagrodzenie około 8500 po odjeciu wszelkich kosztów. Urlop wliczony. Wiem że są na rynku już powyżej 10 lat. Co robić mireczki?
#praca #pracbaza #pracait #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Co robić?

  • Zostawać w starej pracy 32.6% (45)
  • Rozwijać się w nowej 67.4% (93)

Oddanych głosów: 138

  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli aktualną pracę bardzo lubisz, to możesz powiedzieć "mogę u was zostać, ale chcę się rozwijać - tu jest plan szkoleń/kursów/konferencji w których chcę wziąć udział w ciągu 12 miesięcy, tu osobny na kolejny rok + chciałbym by 2h w tygodniu móc poświęcić na wymyślony przeze mnie projekt rozwojowy (który pozostanie jednak wlasnością firmy)".
No i pamiętaj, że na B2B raczej nie będziesz na 19% podatku, bo skarbowy się za
@AnonimoweMirkoWyznania @piastun: dokładnie, oferty finansowo praktycznie takie same, a niech przydarzy Ci się jakieś zwolnienie lekarskie i już B2B wypada gorzej. Poza tym, co kto lubi, ale jak dla mnie praca zdalna to słaba opcja. Brak kontaktu f2f z innymi ludźmi, ciężej o coś dopytać innych członków zespołu, jak pracujesz z domu to w zasadzie nie wiesz kiedy jeszcze jesteś w pracy a kiedy już w domu.