•  

W moderacji to już chyba kogoś zdrowo pogrzało( ͡° ͜ʖ ͡°)
    https://www.wykop.pl/link/4908359/matka-biedronia-oskarzyla-syna-znecal-sie-nad-nia-i-swoim-mlodszym-bratem/
    Znalezisko uznane za informację nieprawdziwą a autor zbanowany, tylko na podstawie oświadczenia polityka i jego matki w którym wszystkiemu zaprzeczyli.
    Gównie to zastanawia mnie teraz czy to będzie rutynowa procedura w wypadku znalezisk z aferami polityków? Wystarczy że polityk zaprzeczy w oświadczeniu i cyk ban dla autora afery a znalezisko oznaczamy informacją nieprawdziwą.
    Trzeba będzie to sprawdzić czy moderacja też tak ochoczo zareaguje, długo na taką sposobność pewnie czekać nie będziemy musieli bo politycy mają to do siebie, że zawsze przy wybuchu afer z nimi związanymi wszystkiemu zaprzeczają w oświadczeniu.

#moderacjacontent #bekazlewactwa #afera #biedron #4konserwy #polityka

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@kulass: Czyli jak Falenta zaprzeczył temu, że uprawiał seks z 14-letnią Ukrainką to też luzik arbuzik, niewinny? xD

•  

Znalezisko uznane za informację nieprawdziwą a autor zbanowany, tylko na podstawie oświadczenia polityka i jego matki w którym wszystkiemu zaprzeczyli.

@kulass: a na czyje oświadczenie ma czekać moderacja XD? Zmarłego ojca? Jesteście niepoważni.

Przypomnę, że było znalezisko ściągnięte po oświadczeniu CBA, choć afera dotyczyła CBA XD

•  

Czyli jak Falenta zaprzeczył temu, że uprawiał seks z 14-letnią Ukrainką to też luzik arbuzik, niewinny? xD

@PanFizyk: Skoro zaprzeczył to nie ma afery xDDDD

•  

@kulass: tutaj chyba działa inny algorytm. Jeśli niewygodna informacja dotyczy polityka konserwatywnego to informacja prawdziwa. Jeśli niewygodna informacja dotyczy polityka postępowego to informacja nieprawdziwa.

•  

@kulass: @Tamerlan: Jak oświadczenie ofiary po długim czasie od zdarzenia wystarczy - to ja w takim razie znam osobę 3 krotnie skazaną choć była niewinna xd

•  

@Tamerlan: że opieranie się na oświadczeniu matki to żart. Matka jest pogodzona z synem który robi polityczną karierę - więc jej wiarygodność jest umiarkowana, a akta po takim czasie pewnie już przemielone.

•  

a na czyje oświadczenie ma czekać moderacja XD? Zmarłego ojca? Jesteście niepoważni.

@Tamerlan: A nie widzisz problemu w takim działaniu? Teraz sobie wyobraź wybucha afera z Kaczyńskim, robisz znalezisko, Kaczyński wydaje oświadczenie w którym wszystkiemu zaprzecza i cyk masz bana a znalezisko uznane za informacje nieprawdziwą. Chyba chora sytuacja, nie wiem może zemną jest coś nie tak ale takich oświadczeń polityków nie traktuje jako pewnika.

•  

to żart.

@Ogar_Ogar: Niestety, pokrzywdzona mówi, że pokrzywdzona ze strony syna nie była. Podważ to najpierw. Potem możesz sobie pisać o żartach. Bo obecnie takie posty ze strony prawnika to żart XD

•  

@Tamerlan: mamy prawomocne orzeczenie sądu stwierdzające wine - widzę że zrobił się z ciebie niezły pisowiec xd

•  

@kulass: Akurat mam przeczucie, że Biedroń mówi prawdę o tych wydarzeniach. Ojciec alkoholik, matka z dziećmi w roli współuzależnionych ofiar, pewnie chcieli go kryć. Ot, irracjonalny, ale naturalny mechanizm.

Nie zmienia to w ogóle faktu, że wspomniana sprawa przeciw Biedroniowi była w sądzie, więc znalezisko w 100% prawdziwe! To, co wyprawia moderacja, to cenzura rodem z PRL!!!

•  

@kulass: Celowo mylisz osobę sprawcy z pokrzywdzonym? Bo Twój przykład jest delikatnie rzecz ujmując chybiony. Ale mam lepszy:

Dziewczyna, którą odrzuciłeś posądza Cię o gwałt. Gwałtu nie było, ale proces ruszył.
      Cyk dostajesz karę.
      "Ofiara" po jakimś czasie stwierdza, ze kurczę, przesadziła.

Wg Twojej logiki powinieneś gnić w pierdlu, nieważne czy gwałt był czy nie.

•  

@Ogar_Ogar: no, przy Komendzie też było prawomocne ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@kulass: Bo Ty nie rozumiesz że gaya trzeba wybielić za wszelką cenę a jakby ktoś z prawicowców coś takiego wywinął to by cały wykop był zajebany duplikatami i nic by się przez 2 dni nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@JessePinkman_: przypominam, że radny PiS bił żonę i było maks parę znalezisk o nim i o tym jak żona prosiła by wrócił.

•  

przy Komendzie też było prawomocne ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Tamerlan: Spoko, ja znam ofiarę ktora po czasie pogodziła sie ze sprawcą i zaprzeczała zdarzeniu pomimo kilku świadków pobicia, obdukcji itp.

•  

przypominam, że radny PiS

@Tamerlan: Pisałem o tym że gdyby ktoś z prawicowców odwalił manianę
      Poza tym jakiś tam radny w pipidówie to nie to samo co wielki lider nowej lewicy xD

•  

tylko na podstawie oświadczenia polityka i jego matki w którym wszystkiemu zaprzeczyli

@kulass: "tylko" XD

•  

"tylko" XD

@Duze_piwo: Stawiam że jak Kaczor zaprzeczył w sprawie Srebrnej to też z miejsca przyznałeś mu rację i walczyłeś z oskarżającymi komentarzami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@JessePinkman_: a, zacznie się teraz okręcanie, że PiS, to lewica i neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Ogar_Ogar: no, a tu masz ofiary przemocy domowej, więc prawdopodobnie jedyny materiał pochodził od samych zainteresowanych. W takim wypadku na czym innym mamy teraz bazować?

Dodajmy jeszcze, że oboje zgodnie mówią, że to ojciec bił i pił - że Biedroń mówił o tym już ze 3 albo więcej lat temu.

Jeżeli nadal w 100% wiesz jak było, to gratuluję, zmień profesję na jasnowidz czy coś.

•  

@JessePinkman_: koleny który uiważa, że Kaczor był w tej aferze pokrzywdzonym/ofiarą XD

•  

@JessePinkman_: po pierwsze w srebnej jest masa dowodów, po ...
      a z kim ja gadam XD
      weź se troluj dalej, ale nie mnie XD

•  

a, zacznie się teraz okręcanie, że PiS, to lewica i neuropa

@Tamerlan: Bo PiS to jest lewica tylko bogobojna na pokaz a neuropa to ta antyklerykalna lewica.Jeden chuj xD Socjaliści to socjaliści

+: BrokenMagicalTibia, Helsantonio_Montes +2 innych
    •  

@JessePinkman_: nie taki obraz ich na wykopie. Prawi i sprawiedliwi, pobożni, prawdziwi Polacy.

•  

@Tamerlan: Dla mnie to raczej pro-izraelskie i obsrane przed każdym miernoty ale każdy ma prawo do własnej opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

przypominam, że radny PiS bił żonę i było maks parę znalezisk o nim i o tym jak żona prosiła by wrócił.
      @Tamerlan: Masz rację były radny Pis to analogiczne porównanie do lidera trzeciej siły politycznej w sondażach. Tylko potwierdzasz to co już pisałem - jeśli polityk jest konserwatywny, to może być i choćby radnym a temat będzie grzany na wykopie, a jeśli będzie to polityk postępowy, to choćby był to lider partii nie ma co się zajmować, bo to jego sprawy osobiste. Po za tym radny Pis został się zdaje po tym wyrzucony z partii, a Wiosna Biedronia raczej nie wyciągnie żadnych wniosków wobec samego Biedronia.

•  

@kulass: I jeszcze jako źródło komentarz artpopa, witamy na wykopie.

•  

@przegryw_przegryw: a jakie ma wyciągać konsekwencje za rzekome pobicie 20 lat temu? Nawet jeśli uznasz, że orzezenie stwierdza prawdę - z punktu widzenia prawa, po tylu latach jest już uznawane za niebyłe.

+: DiPiero
    •  

wspomniana sprawa przeciw Biedroniowi była w sądzie, więc znalezisko w 100% prawdziwe!
      @4Temeria: nie kłam. Znalezisko nie dotyczyło tylko tego, że była sprawa w sądzie, a rzekomego pobicia aż do złamania szczęki. Są dowody potwierdzające tę blagę? Nie ma. Są w ogóle jakiekolwiek dowody? Nie. Rzekoma pokrzywdzona zaprzecza? Zaprzecza. Czy publikujące medium można uznać za rzetelne i wiarygodne? Nie, to propagandowo-oszołomski szmatławiec.

To, co wyprawia moderacja, to cenzura rodem z PRL!!!
      Wczoraj podobne bzdury wypisywał @MandarK, zapytany czy nie miałby nic przeciwko gdybym tylko niewinnie zalinkował do artykułu z oszczerstwami, poleciał na skargę do moderacji - dzielne obrońca wolności słowa nie zdzierżył nawet rozważań o artykule i jął się rzucać jak to został podle zaatakowany...

Stawiam więc to samo pytanie: czy miałbyś coś przeciwko gdyby ktoś dodał na wykop link do artykułu opisującego jak połamałeś szczękę swojej matce, kopnęłoby go tysiąc osób, które następnie zaczęłyby Cię linczować? Zawierałby on dokładnie tyle samo dowodów co ten o Biedroniu: zero + opowieść o "spisku" wyjaśniającym ten brak.

•  

•  

@arczer: czyli popierasz rozpowszechnianie oszczerstw bez dowodów? Super, pytanie to samo co do @4Temeria powyżej: czy miałbyś coś przeciwko gdyby ktoś dodał na wykop link do artykułu opisującego jak połamałeś szczękę swojej matce, kopnęłoby go tysiąc osób, które następnie zaczęłyby Cię linczować? Zawierałby on dokładnie tyle samo dowodów co ten o Biedroniu: zero + opowieść o "spisku" wyjaśniającym ten brak.

Rozumiem, że nie zniżyłbyś się do poziomu kwintesencji spierdolenia, manipulacji i stronniczości żądając usunięcia szkalujących treści?

•  

•  

@arczer: nie pytałem o Twoje ogólne przemyślenia nt. "lewactwa" czy innych spisków. Zapytałem, czy miałbyś coś przeciwko gdyby ktoś dodał na wykop link do artykułu opisującego jak połamałeś szczękę swojej matce, kopnęłoby go tysiąc osób, które następnie zaczęłyby Cię linczować?

Miałbyś czy nie?

•  

@arczer: Podwójne standardy? Znalezisko o seksualnej aferze konserwatywnych polityków zostało usunięte na podstawie jednozdaniowego oświadczenia CBA¯\_(ツ)_/¯

•  

@oenir: nie trza było łamać szczęki :)
      Każdy kogo opisują w mediach jak coś narozrabiał ma coś przeciwko to naturalne że chciałoby się widzieć o sobie same ochy i achy. Niestety bycie osobą publiczną to plusy i minusy a jak się jest urzędnikiem państwowym czy tam chce się nim być to trzeba trzymać standardy i takie afery pokazujące prawdziwą twarz są pożyteczne.
      PS. W mediach, na wykopie i wszędzie jest pełno krytyki, hejtów, spekulacji itd. i to co chcesz tu zastosować to cenzura drogi panie. Tylko dobrze albo wcale.

@jaqqu7:
      CBA to nie oświadczenie samego oskarżonego, nie rób kurwy z logiki xd

•  

nie trza było łamać szczęki :)
      @arczer: widziałeś jakikolwiek dowód tego zarzutu? Podzielisz się nim?

W mediach, na wykopie i wszędzie jest pełno krytyki, hejtów, spekulacji itd. i to co chcesz tu zastosować to cenzura drogi panie (...)
      Nie kombinuj proszę jakimiś opowieściami o cenzurze, tylko odpowiedz w końcu na to bardzo proste pytanie: czy miałbyś coś przeciwko gdyby ktoś dodał na wykop link do artykułu opisującego jak połamałeś szczękę swojej matce, kopnęłoby go tysiąc osób, które następnie zaczęłyby Cię linczować? Artykuł zawierałby dokładnie tyle samo dowodów co paszkwil o Biedroniu: równe zero.

Uproszczę kwestię. Na wykopie pojawia się taki artykuł, wchodzi z płomieniem na główną. Co robisz?
      a) domagasz się usunięcia oszczerstw przez moderację
      b) nic z tym nie robisz, bo nie chcesz "cenzury".

A czy B?

CBA to nie oświadczenie samego oskarżonego
      Oświadczenie wsp. Biedronia napisała jego matka.

•  
      M.....k

0

•  

@Mandark: o, przyszedł dzielny obrońca wolności słowa, który na same rozważania o publikacji oszczerczego artykułu jął się rzucać o "podłym ataku" i poleciał na skargę do moderacji. Szkalowanie jest fajne, chyba że to Ty jesteś ofiarą, prawda?

•  

@oenir: po pierwsze zatrudniam ciebie xD
      Dowód? Akta zostały usunięte, NA RAZIE opieramy się na doniesieniach ludzi, którzy mają jednak dobrą pamięć:)
      Niebawem więcej o sprawie może wypłynąć i będę czekał aż przeprosisz za obronę moderacji i matkobijcy.
      Czy pisałeś też z wypiekami na twarzy do Onetu, naTemat i całej reszty by pousuwali swoje artykuły?
      Czy tak samo broniłeś czci różnych nielewackich przekręciarzy, tego co tam niby żonę okładał i zdradzał itd? Przecież zostali zlinczowani też bez dowodów, bez wyroków, gdzie kurwa byłeś??

•  
      M.....k

0

@arczer: To ekstremistyczny fanatyk, zostaw go, niech utonie we własnym jadzie.

olej go. szkoda czasu tym bardziej, że moderator z wzdęciem macicy go chroni tak jak wszystkich tęczowych na portalu, są bezkarni.

•  
      M.....k

+11

kulass 1 godz. temu +56
      W moderacji to już chyba kogoś zdrowo pogrzało( ͡° ͜ʖ ͡°)
      https://www.wykop.pl/link/4908359/matka-biedronia-oskarzyla-syna-znecal-sie-nad-nia-i-swoim-mlodszym-bratem/

@kulass: Wiesz co najlepsze, OP z banem a znalezisko skasowane, tymczasem główny pieniacz OENIR zwyzywał mnie wczoraj od pedofili, i nie dostał nawet ostrzeżenia, jest bezkarny a zrobił coś milion razy gorszego niż zwykłe wrzucenie linku do prasy publicznie kolportowanej.....

CZAISZ?

Co więcej, moderacja kasuje mi moje posty jak o nim pisze, że ja niby go atakuje xD
      Ot, standardy wykopu.

•  

@arczer: dalej opowiadasz mi jakieś historie i migasz się od bezpośredniej odpowiedzi na pytanie: czy domagałbyś się usunięcia oszczerstw na swój temat? Dlaczego się migasz, przecież to proste pytanie?

Co do bronienia "nielewackich przekręciarzy": afera z tym bijącym i zdradzającym żonę wydarzyła się w czasie gdy nie miałem konta na wykopie, ale na starym koncie broniłem np. Caritasu przed wziętymi z sufitu zarzutami o przekręty. Co teraz?

zwyzywał mnie wczoraj od pedofil
      @Mandark: dlaczego kłamiesz? Nigdzie niczego takiego nie napisałem.

•  

@Mandark: Norma na wykopie, niestety póki ktoś nie zrobi porządku z moderacja i zatrudni na ich stanowiska kompetentne osoby to wiecznie będą takie kwiatki.

•  

@kulass: nie żadna "norma", tylko @Mandark kłamie. Niczego takiego nie napisałem: tu jest ten wątek. @Mandark bulwersował się o skasowanie oszczerstw nt. Biedronia, więc zapytałem go jakby zareagował na oszczerczy artykuł na jego temat. W tym momencie skończyła się dzielna obrona wolności słowa i poleciał do moderacji na skargę.

•  
      M.....k

+7

@kulass: niestety ale widocznie werbuje się fanatycznych ekstremistów, którzy potem osłaniają innych ekstremistycznych fanatyków a banują zwykłych userów bo dostają atomowego spieku macicy bo im się jakiś wątek poruszony w prasie nie podoba.

•  

tylko @Mandark kłamie.

@oenir: No chyba nie kłamie, na szybko sprawdziłem twoje wpisy i chyba rozchodzi się o ten komentarz usunięty przez moderatora, nie wiem co było jego treścią ale dalsza cześć waszej konwersacji ukazuje że wersja @Mandark jest prawdziwa

•  

@kulass: no chyba kłamie. Jego treść była mniej więcej taka sama jak mojego kolejnego komentarza w tamtym wątku, tj. "jakbyś zareagował gdybym napisał i wrzucił na wykop artykuł opisujący Ciebie jako <tu przestępstwo>".

Dzielny obrońca wolności słowa bulwersujący się usunięciem oszczerstw nt. Biedronia ("cenzura!!!") w tym momencie poczuł się podle zaatakowany (podkreślam: nie oszczerstwami, a pytaniem o hipotetyczną sytuację ich publikacji), poleciał do moderacji na skargę i od tamtej pory mędzi coś o "ekstremistycznych fanatykach".

Mój "ekstremistyczny fanatyzm" polega na tym, że zapytałem o reakcję na publikację podłych oskarżeń: to samo pytanie które trzykrotnie zadałem w tym wątku. Jak możemy in vivo zobaczyć, poparcie bezgranicznej wolności słowa i twardy sprzeciw "cenzurze" są fajne dopóki nie dotykają bezkompromisowego obrońcy.

•  

czy domagałbyś się usunięcia oszczerstw na swój temat?

@oenir: pewnie bym olał ten zasrany wykop xD
      Z Onetu, NT i SE też bym nie kazał usunąć. Jak coś zawsze można iść do sądu ale tego Biedroń nie zrobi bo wie jaka jest prawda i lepiej zostać przy oświadczeniach niż szukać dowodów i akt;)
      A jak już tak idziesz w te stronę żądań usuwania to coś jak z Bolkiem, który jest na tyle bezczelny że mimo dowodów, kwitów, wyroków i własnych słów zaprzecza że był Bolkiem i też jest z tych co "każą usuwać".

Pytasz czy hejtowany chce usuwania, no to głupie pytanie, nikomu nie w smak takie teksty, matka Madzi by nie chciała ich, Trynkiewicz, Stalin. Trochę głupie pytanie:)

•  

@oenir:W takim razie masz rację, jeśli taką treść zawierał skasowany komentarz to nie mogę powiedzieć, że chciałeś go w ten sposób obrazić czy oczernić.

•  

@oenir: artykuł nie jest oszczerczy, bo sprawa w sądzie faktycznie była i matka oskarżyła go o pobicie. Żeby taka sprawa się toczyła muszą być obrażenia powyżej 7 dni. Prokuratura wniosła akt oskarżenia, więc coś musiało być na rzeczy (obdukcja pewnie wykazała uraz) - bez dowodów nie byłoby w ogóle sprawy. Sąd warunkowo umorzył, co nie oznacza braku winy, lecz wręcz przeciwnie - że przestępstwo popełniono, lecz nie karze się sprawcy. Czyli za podanie okoliczności stwierdzonej wyrokiem sądu RP na wykopie karze się banami, tylko dlatego że ktoś w komentarzu napisał że to nieprawda?

Teraz matka pojednała się z synem i mówi, że to było tylko "potrącenie". Ale mówi też że dzieci brały stronę ojca. Poza tym obwiniają ojca o ogólny chaos w domu, że to były trudne czasy itd., ale nie wskazują wprost, że Robert nigdy nie podniósł ręki na matkę. Trochę mętne te tłumaczenia. Nawet jak ją "potrącił" a nie ciężko pobił to też chyba nie za fajnie w stosunku do własnej matki.

A tłumaczenia, że to ojciec ją pobił, a ona oskarżyła syna, żeby chronić ojca już w ogóle nie kupuję. Zarówno matka i dorosły wówczas Robert musieliby chcieć kryć ojca, a po co mieliby to robić? Matka potem jeszcze mówi że zrobiła to żeby chronić dzieci, co już w ogóle kupy się nie trzyma.

•  

pewnie bym olał ten zasrany wykop xD
      @arczer: z pewnością.

zawsze można iść do sądu ale tego Biedroń nie zrobi
      Biedroń wraz z mamą już zapowiedzieli pozew. Przemogłem się i przeczytałem dzisiejszą kontynuację tego paszkwila, w postaci "wywiadu" z autorem tekstu, w którym dość jasno opisuje swoje motywacje i nastawienie do Biedronia. Cóż, nie wróżę redakcji sądowego sukcesu.

A jak już tak idziesz w te stronę żądań usuwania
      Idę w taką stronę, że publikowanie oszczerstw (=oskarżeń bez dowodów) jest rakiem toczącym debatę publiczną. Nie niesie ze sobą niczego pozytywnego, uniemożliwia jakąkolwiek debatę publiczną i prowadzi jedynie do eskalacji.

Pytasz czy hejtowany chce usuwania, no to głupie pytanie, nikomu nie w smak takie teksty (...)
      Dokładnie o to chodzi. Skoro więc nie ma dowodów, a jedynie pogłoski wysoce wątpliwej wiarygodności, to jaką wartość ma taki materiał, że nie wolno go usunąć?

W takim razie masz (...)
      @kulass: fajnie, że sobie wyjaśniliśmy.

@Mandark: przemyśl to.

artykuł nie jest oszczerczy, bo sprawa w sądzie faktycznie była
      @ziggy1234: pierwszy akapit.

matka oskarżyła go o pobicie
      Oświadczenie matki.

Żeby taka sprawa się toczyła muszą być obrażenia powyżej 7 dni.
      Bzdura. Granica 7 dni dotyczy tylko tego, czy czyn będzie ścigany z urzędu czy na wniosek.

Prokuratura (...) Sąd (...)
      Nie znasz akt sprawy, nie znasz wyroku - bez tego to tylko wróżenie z fusów.

Czyli za podanie okoliczności stwierdzonej wyrokiem sądu RP na wykopie karze się banami, tylko dlatego że ktoś w komentarzu napisał że to nieprawda?
      Rzecz w tym, że nie ma żadnej okoliczności stwierdzonej wyrokiem sądu bo nie ma żadnego wyroku, a - jak wskazałem wyżej - usunięty artykuł nie ograniczał się tylko do stwierdzenia, że był jakiś proces.

Teraz matka (...) mówi też że dzieci brały stronę ojca. Poza tym obwiniają ojca o ogólny chaos w domu, że to były trudne czasy itd. (...) A tłumaczenia, że to ojciec ją pobił, a ona oskarżyła syna, żeby chronić ojca już w ogóle nie kupuję (...)
      Przejdź się do lokalnego ośrodka interwencji kryzysowej i poproś pierwszego z brzegu psychologa-interwenta o wyjaśnienie Ci mechanizmów funkcjonujących w domach dotkniętych przemocą, ewentualnie możesz sobie pogooglować za tym tematem. Ja to zrobiłem, z tym że nie musiałem nigdzie iść, po prostu zapytałem parającego się właśnie tym znajomego.

nie wskazują wprost, że Robert nigdy nie podniósł ręki na matkę.
      Owszem wskazują, przeczytaj linkowane wyżej oświadczenie matki.

•  
      M.....k

+2

@oenir:W takim razie masz rację, jeśli taką treść zawierał skasowany komentarz to nie mogę powiedzieć, że chciałeś go w ten sposób obrazić czy oczernić.

@kulass: Nie ma racji i kłamie ale ja już nie marnuje więcej czasu na ekstremistycznego fanatyka
      Tacy jak on w czasie rewolucji bolszewickiej to z kilofami ludzi atakowali bo uważali, że mogą

•  

oświadczenie matki.

@oenir: ta, jak ci faceci co ich Jackson molestował. Po 8 razy zmieniali zeznania:)
      Ustalmy fakty: 1. sprawa była (matka oskarżyła syna), 2. akt nie ma na szczęście dla Biedronia. 3. to że ich nie ma nie znaczy że nie ma innych dokumentów i zeznać ludzi pracujących przy sprawie.
      Konkluzja: mamy ślad sprawy, kilka braków ale do odtworzenia przez ludzi zw. ze sprawą. Przeciwko mamy (werble) oświadczenie Biedronia i matki. No to solidne kontrargumenty xD Chociaż matka tak mocno jak synek nie zaprzecza że coś było na rzeczy, po prostu owija że to były ciężkie czasy i lepiej do tego nie wracać. Nie jest tak zakłamana i bezczelna jak syn a może syn za mało obiecał za wsparcie w mediach ;)

•  

@kulass:

eee debile z @Moderacja przypominam tylko że niejaki Bill Clinton też zaprzeczał że niejaka Monika Lewinsky mu obciągała

ja prdl, co za zjeby
      @m__b Białek - czy ty tam cały PFRON zatrudniasz?

•  

Wystarczy że polityk zaprzeczy

@kulass: Jeżeli potwierdzi to jedyna (względnie: główna) ofiara to tak, wystarczy.

•  

@Mandark: widzisz, kolega @kulass przeczytał to co faktycznie napisałem, a Ty widzisz to co chcesz zobaczyć. Nie napisałem słowa personalnego ataku na Twój temat, więc daruj już sobie te jęki o "ekstremistycznych fanatykach". "Bolszewików atakujących ludzi kilofami" nawet nie będę komentował, bo to po prostu żenujące.

Ustalmy fakty
      @arczer: "zapomniałeś" o jednym fakcie: oświadczeniu matki Biedronia, w którym stwierdza, że nigdy nie doświadczyła przemocy ze strony syna, jedynym sprawcą przemocy w domu był mąż, który wymuszał ukrywanie swoich czynów przed światem i doprowadził do złożenia nieprawdziwych zeznań.

Konkluzja: mamy ślad sprawy, kilka braków ale do odtworzenia przez ludzi zw. ze sprawą. Przeciwko mamy (werble) oświadczenie Biedronia i matki. No to solidne kontrargumenty xD
      Czyli informacja o tym, że była jakaś sprawa, wzbogacona o niepodparte niczym opowieści o połamanych szczękach i jakimś tajemniczym "spisku", podana przez propagandowo-oszołomski portalik i napisana przez gościa jawnie przyznającego się do niechęci (eufemizm) do Biedronia, jest wystarczająco rzetelna i wiarygodna by wesoło polinczować człowieka. Natomiast oświadczenie rzekomej poszkodowanej, które zaprzecza rewelacjom podanych w paszkwilu jest tylko takim tam hehe solidnym kontrargumentem xD.

Chyba mamy inne standardy.

Chociaż matka tak mocno jak synek nie zaprzecza że coś było na rzeczy, po prostu owija że to były ciężkie czasy i lepiej do tego nie wracać
      Wiesz, manipulowanie oświadczeniem matki w celu ataku na syna oceniam jako wysoce odrażające. Pozwól, że zacytuję:

Nigdy nie doszło do żadnych aktów przemocy między nami, a wszystkie przytaczane w mediach oskarżenia są nieprawdziwe; jedynym sprawcą przemocy w naszym domu był nasz mąż i ojciec – napisali we wspólnym oświadczeniu lider Wiosny Robert Biedroń i jego matka Helena.
      (...)
      Jak tłumaczą Helena i Robert Biedroniowie, w okresie tym cała ich rodzina wielokrotnie zmuszana była do ukrywania zachowań ojca dzisiejszego lidera Wiosny przed innymi ludźmi, a "w skrajnych przypadkach także przed organami ścigania". "Robiliśmy to ze strachu. Tak było i w przypadku, o którym mowa, kiedy zostaliśmy przez niego zmuszeni do złożenia nieprawdziwych zeznań. Mogą to zrozumieć pewnie tylko osoby, które doświadczyły przemocy w rodzinie" - stwierdzili w oświadczeniu.

Ale przecież Ty wiesz lepiej. Na pewno wiedzę tę opierasz na znajomości akt sprawy, otrzaskaniu w procesach sądowych z tego paragrafu i bogatym doświadczeniu jako psycholog-interwent pracujący z ofiarami przemocy, bo przecież nie na światopoglądowej niechęci do Biedronia. Prawda?

•  

@oenir: jak to nie byli wyroku? Warunkowe umorzenie to tez wyrok. A żeby był wyrok to musial byc akt oskarżenia i jakies dowody. Przecież prokuratura teraz wskazala ze chodzilo o art 157 i 207 kk - uszczerbek na zdrowiu i znecanie. To nie to samo co "potrącenie" kogos w przejściu.
      A ze teraz z matka sie pogodzili i go wybiela to inna sprawa. Bo to jedna taka sprawa gdzie ofiara broni tego kto ja pobil (zwłaszcza jak chodzi o rodzine to czeste). Co nie zmienia faktu ze czyn popełniono.

•  
      M.....k

+3

@Mandark: widzisz, kolega @kulass przeczytał to co faktycznie napisałem, a Ty widzisz to co chcesz zobaczyć. Nie napisałem słowa personalnego ataku na Twój temat, więc daruj już sobie te jęki o "ekstremistycznych fanatykach". "Bolszewików atakujących ludzi kilofami" nawet nie będę komentował, bo to po prostu żenujące.

@oenir: Nie przeczytał bo nie napisałeś dokładnie tego co napisałeś. Łżesz i manipulujesz. skończyłem z tobą, szkoda mi nawet 1 sekundy na ekstremistów

•  

Ubawilem się przy tym wątku xD

Specjalne podziękowania dla:
      @Tamerlan
      @oenir

( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@oenir: Krzywoprzysięstwo powiadasz? Poszła do sądu oskarżać syna o bicie jej i brata? To jej wiarygodność maleje w oczach. Już abstrahując od tego jak to kuriozalnie brzmi, żeby kryjąc ojca oskarżać syna. Mogła mu narobić sporo kłopotów, sobie też takim zmyślaniem. Kuriozalne też dlatego, że czemu w ogólne szła do sądu? Ok, poturbowana była ale po co oskarżać syna jeśli niewinny, bo ociec kazał? To nie lepiej było powiedzieć, że spadła ze schodów. Po co tak kurwić logikę? xD
      Przejdźmy do sedna - ile ci płacą za te akcje obrończe? Za darmo nikt by tych przegranych spraw nie bronił w necie, przy Owsiaku żeś się pokazał, teraz pewnie już masz na to działalność xD

•  

Nie przeczytałem to nie napisałeś dokładnie tego co napisałeś
      @Mandark: a i owszem, przeczytał: pokazałem mu tamtą wypowiedź w wiadomości prywatnej, a druga, do której zalinkowałem, nadal wisi i ma się dobrze. Przy czym to symptomatyczne, że jego też zbluzgałeś - herbatki sobie zrób przyjacielu.

Dobra orka
      @Brzytwa_Ockhama: gdzie ta orka? @Mandark mnie tylko zwyzywał bo mu się coś uroiło, @Cheater w ogóle nie napisał nic na temat, a z @ziggy1234 wymieniłem póki co jeden komentarz. Ja wiem, że nie lubisz Biedronia, ale "filozofowi" wypada raczej dążyć do prawdy niż kurczowo trzymać się swoich mniemań i tkwić w pułapce błędu potwierdzania.

jak to nie byli wyroku?
      @ziggy1234: nie napisałem "nie było wyroku" tylko "nie ma wyroku". Teraz go nie ma = nie możemy go przeczytać = nie znamy jego treści = nie wiemy co w nim stwierdzono.

A ze teraz z matka sie pogodzili i go wybiela to inna sprawa. Bo to jedna taka sprawa gdzie ofiara broni tego kto ja pobil (zwłaszcza jak chodzi o rodzine to czeste). Co nie zmienia faktu ze czyn popełniono.
      Czyli:
      • teraz to na pewno go wybiela, bo jest ofiarą przemocy
      • ale niemożliwe jest by wcześniej broniła męża-alkoholika-przemocowca

Krzywoprzysięstwo powiadasz?
      @arczer: powiadam, że udaj się do lokalnego ośrodka interwencji kryzysowej i poproś pierwszego z brzegu psychologa-interwenta o wyjaśnienie Ci mechanizmów funkcjonujących w domach dotkniętych przemocą, ewentualnie możesz sobie pogooglować za tym tematem.

Przejdźmy do sedna - ile ci płacą za te akcje obrończe?
      A tobie?

•  
      M.....k

0

@oenir: pokaż zatem co mu pokazałeś

•  

@Mandark: kopiuj-wklej z komentarza, który - jak przystało na dzielnego obrońcę wolności słowa - zgłosiłeś. Widnieje on cały czas w moim panelu wymoderowanych, a tutaj oczywiście wkleić go nie mogę bo znowu zgłosisz i znowu dostaniesz kociokwiku o "ekstremistach". Jeśli chcesz się dowiedzieć, to napisz do kolegi żeby Ci przekleił, tylko zanim zaczniesz ponownie kłamać jak to cię niby podle zaatakowałem ostrzegam: mam screena.

pokaż spoiler widzę troszkę mina zrzedła, że się kłamstewko nie udało :)

+: alkan
    •  

powiadam, że udaj się do lokalnego ośrodka interwencji kryzysowej i poproś pierwszego z brzegu psychologa-interwenta o wyjaśnienie

@oenir: czyli jak będzie sprawa o potrącenie na pasach to napiszesz: udaj się do lokalnego warsztatu blacharskiego i poproś pierwszego z brzegu mechanika o wyjaśnienie jak ludzie oszukują na przeglądach i jeżdżą złomami bez hamulców i abs.
      Sprawa w sądzie to sprawa a nie jakieś łażenie za usprawiedliwaniami na siłę. Jak coś jest tego warte to zostaje przedstawione w sądzie przez obronę lub prokuratora.
      Chłopskie mądrości i "każdy wie" zostawmy chłopom:)

•  

czyli jak będzie sprawa o potrącenie na pasach to napiszesz (...)
      @arczer: jak będzie jakakolwiek sprawa to napiszę "pokaż dowody". Natomiast do skonsultowania się z psychologiem-interwentem zachęcam cię po to, żebyś poszerzył swoją wiedzę nt. mechanizmów przemocy domowej, co pozwoli lepiej zrozumieć ci sytuację rodziny gnębionej przez alkoholika-przemocowca, a co za tym idzie nie produkować obrzydliwych insynuacji pod adresem jego żony-ofiary.

Chłopskie mądrości i "każdy wie" zostawmy chłopom:)
      Dokładnie. Dlatego nie interesują mnie ani rewelacje ideowych oszczerców z propagandowych portalików, ani przemyślenia losowych wykopków, tylko dowody i wiedza ekspercka.

Czy wypisywane mądrości opierasz na znajomości akt sprawy, otrzaskaniu w procesach sądowych z tego paragrafu i bogatym doświadczeniu jako psycholog-interwent pracujący z ofiarami przemocy? Nie? No właśnie.

•  

@oenir Miałeś ten sam fanatyzm w oczach gdy tak samo zaciekle i agresywnie broniłeś Owsiaka i jego fundacje przy podejrzeniach o handel uranem ...żeby na koniec stwierdzić, że Jurek to klamczuszek i gdzieś jednak kitra faktury z Czeczeni. #pdk

Tak mi się jakoś przypomniało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit:
      To też ci przypomnę ...myślę że całkiem niedługo:)

•  

jak będzie jakakolwiek sprawa to napiszę "pokaż dowody".

@oenir: ale sprawa była i została warunkowo umorzona. Teraz tylko Robert powiedział "mamo weź zmień wersję bo moja kariera na włosku a niemcy już zapłacili":)

•  

@arczer: akta zaginęły xd w jakim ty świecie zyjesz? Akta sie po xx latach po prostu niszczy

•  

@arczer: rozumiem znasz wyrok, akta sprawy i samą sprawę lepiej niż sami zainteresowani? Gratuluję, na pewno stoi za tym bogata wiedza ekspercka, a nie zwyczajna potrzeba nagonki na nielubianego polityka.

•  

akta zaginęły xd w jakim ty świecie zyjesz? Akta sie po xx latach po prostu niszczy

@Tamerlan: co innego natomiast mówi rzecznik sądu:

Okazało się, że w Sądzie Rejonowym w Krośnie nie ma akt sprawy dotyczącej Biedronia. - Nie ustalono, co się stało z tymi aktami. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie wszczęte przez prezesa sądu. Ale na dzień dzisiejszy nie mamy wiedzy o okolicznościach zniknięcia tych akt – mówi WP rzecznik sądu Artur Lipiński.

@oenir:
      Co do sprawy tak oto pisze jedno z największych mediów i nie boi się tak pisać, może nie wiedzą że jesteś online i zaraz im napiszesz, że nie moją prawa xDxD

Chodzi o wyrok z czerwca 2000 roku wydany przez Sąd Rejonowy w Krośnie. Biedroń, który wówczas miał 24 lata, został skazany prawomocnym wyrokiem z art. 207 i art. 157 kodeksu karnego, które dotyczą znęcania się i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Biedroń miał wówczas uderzyć matkę. Sąd uznał winę polityka, umorzył warunkowo postępowanie na dwa lata i zasądził od Biedronia sądowe koszty

https://wiadomosci.wp.pl/sedzia-o-sprawie-roberta-biedronia-to-kuriozum-co-sie-stalo-z-aktami-6372022513112705a

•  

@arczer: zacytowany fragment podaje fakty, którym nikt nie zaprzecza. Tekst zawarty w usuniętym znalezisku dodaje do nich swoje rewelacje, na które jednak nie przedstawia żadnych dowodów - czytałeś go w ogóle?

To jest różnica między informacją, a manipulacją. To jest różnica między faktem, a oszczerstwem.

•  

Tekst zawarty w usuniętym znalezisku dodaje do nich swoje rewelacje

@oenir: jakie? To jest jedno i to samo, tyle że zjebana moderacja na podstawie komentarza @artpop (xD) oznaczyła znalezisko o sprawie sądowej jako nieprawdziwe. Ty jesteś pijany czy niespełna rozumu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@arczer: skoro nawet nie przeczytałeś paszkwila, to o czym w ogóle dyskutujemy?

+: retall
    •  

@oenir: przeczytałem, było to samo co tu, że była sprawa i wyrok.
      Teraz to zaczynasz już odwracać kota ogonem i dalsza dyskusja nie ma sensu.

•  

@arczer: nie, nie tylko. W paszkwilu znajduje się dodatkowa informacja, na którą nie przedstawiono żadnego dowodu.

pokaż spoiler nie będę cytował, jako że sprzeciwiam się kolportowaniu tych oszczerstw, a wpis zostanie po wsze czasy niezależnie od intencji cytującego. Dla ułatwienia: fake znajduje się już w tytule.

Niczego przyjacielu nie odwracam, stanowisko mam jedno, niezmiennie od lat: najpierw dowody, potem zarzuty. Dotyczy to tak samo WOŚP którą lubię, Caritasu który jest mi obojętny, jak i Biedronia którego nie lubię.

•  

@oenir: znalezisko usunięte, nie ma jak sprawdzić. Tyuł: matka-biedronia-oskarzyla-syna-znecal-sie-nad-nia-i-swoim-mlodszym-bratem i gdzie jest tu fake?

•  

@arczer: tytuł paszkwila, przecież go czytałeś.

•  

@oenir: masz kogoś w moderacji to może ci dać linka, ja na pamięć nie znam tytułu, nie zajmuję się tym zawodowo

•  

@arczer: no a przepisy na to:
      Ustala się następujące okresy przechowywania akt:
      1) 50 lat - dla akt spraw, w których wymierzono karę dożywotniego pozbawienia wolności lub karę 25 lat pozbawienia wolności;
      2) 30 lat - dla akt spraw, w których wymierzono karę pozbawienia wolności powyżej 5 lat;
      3) 20 lat - dla akt spraw, w których wymierzono karę pozbawienia wolności do lat 5 bez warunkowego zawieszenia jej wykonania;
      4) 10 lat - dla akt spraw, w których wymierzono karę inną niż wymienione w pkt 1-3, wydano wyrok uniewinniający, umorzono postępowanie, uwolniono od kary lub odstąpiono od jej wymierzenia, warunkowo umorzono postępowanie lub darowano karę, oraz dla akt postępowania wykonawczego;
      5) 3 lata - dla akt spraw niewymienionych w pkt 1-4.
      2. Akta nie mogą być przekazane do zniszczenia przed ustaniem karalności przestępstwa, o które toczyło się postępowanie.

•  

@arczer: nie rozumiem. Czytałeś oryginalny tekst, ale nie wiesz gdzie i kto go opublikował?

pokaż spoiler a te insynuacje sobie daruj. Ja Ciebie nie obrażam.

+: Mctush
    •  

@Tamerlan: jak to, to nie spisek wrażych sił?

•  

@oenir: prawo jest jednym wielkim spiskiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Jeżeli potwierdzi to jedyna (względnie: główna) ofiara to tak, wystarczy.

@hehenuanek: prawo tak nie działa. Jeżeli zgwałcisz nieletnią i lekarz zrobi obdukcję, to nawet jeżeli później ofiarą zaprzeczy (aby Cię chronić) to w oparciu o zeznania lekarza Ty i tak zostaniesz skazany

•  

prawo tak nie działa.

@imateapot: Działa.

Jeżeli zgwałcisz nieletnią i lekarz zrobi obdukcję, to nawet jeżeli później ofiarą zaprzeczy (aby Cię chronić) to w oparciu o zeznania lekarza Ty i tak zostaniesz skazany

@imateapot: a od kiedy w prawie karnym stosujemy analogie? Odsyłam do kodeksu karnego.

Inna rzecz, że moderacja vikop.ru nie działa na podstawie kodeksu karnego przy kasowaniu znalezisk - Biauek zarządzi że kasują w diabły wszystko o "Wiośnie" to mają kasowac wszystko o "Wiośnie" i chuj komu co do tego.

Gorące dyskusje ostatnie 12h