Wpis z mikrobloga

Po co blockchain.info (.com) #rozdajo równowartość 50$ w XLM za rejestrację i weryfikację konta?
Opcja 1: niektórzy sugerują, że po prostu robią wielką ogólnoświatową bazę słupów, na których będą robione różne wały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opcja 2: Po prostu reklama. Rekrutują sobie przyszłych klientów. Janusze i Grażyny całego świata właśnie tam będą gnać gdy na dobre zacznie się Bull Run. Tam będą kupować i przechowywać #bitcoin i inne dostępne #kryptowaluty . Co do tego jestem przekonany, że tworzą sobie właśnie podwaliny pod pozycję przyszłego lidera obsługi Januszerki. Ale płacić 50$ za to by potem zarabiać tylko na prowizjach? Trochę za dużo.
Opcja 3: Dałbym temu tytuł: "Jak okraść Janusza by myślał, że sam zgubił i nie miał pretensji do złodzieja?". blockchain.com (.info) udaje prawdziwy portfel. Reklamują się hasłem "Be Your Own Bank". Gdy ktoś zapomni hasła to aby odzyskać dostęp należy podać 'seed' (12 słów). Nie ma opcji resetu hasła przez email.
A co jeśli ktoś zapomniał hasła i zgubił seed? Oddają dostęp do konta i środki na nim zgromadzone? Nie wiem ale śmiem przypuszczać, że NIE. Ile da się zarobić na "zgubionych" Bitcoinach? "Zgubione" piszę w cudzysłowie bo oni wciąż mają do nich dostęp. Ta firma ma wieloletnie doświadczenie. Oni dobrze wiedzą ile da się na tym zarobić.
  • 30
Ale płacić 50$ za to by potem zarabiać tylko na prowizjach? Trochę za dużo.


@public_html: Wszystko zależy od modelu biznesowego. W branży krypto jest sporo firm płacących za polecenie aktywnego usera po $500-1000. Majątek się na tym robi ogromny. Oni wydają 50$, więc może szacują, że 10% zostanie aktywne.

Zobacz sobie np. te staty https://arkenea.com/blog/big-tech-companies-user-worth/ - użytkownik jest wart dla firm po kilkadziesiąt/kilkaset $.

Taka akcja płacenia po $50 jest spoko
@Arrival: można nawet szerzej spojrzeć, w ecommerce ja też tak działam, że nowy klient ma u mnie zakupy nawet poniżej kosztów towaru, jego 2, czasem nawet 3 zakup to transakcje, na których nic nie zarabiamy, mocno walczę, żeby taki klient został z nami jak najdłużej i nie puszczam go do konkurencji. Po prostu mamy dokładnie obliczony CLV (Customer Lifetime Value), wiemy jakie średnio zyski przynosi klient w ciągu 12 miesięcy, udało
@H4v3n: To chyba dziś jedyny rozsądny model. Rzadko kiedy udaje się (zwłaszcza w konkurencyjnej niszy) wyjść nawet na 0 przy pierwszych zakupach. Wiedza na temat wartości klienta w czasie (klienta o danym profilu/z danego źródła) to podstawa i wtedy wiadomo na co sobie można pozwolić w działaniach marketingowych.

Czasem mi jest szkoda nowicjuszy, którzy głoszą, że adwords nie działa bo wydali 100 zł a na kliencie zarobili 80 zł ;).
@slecrumi: żeby to sprzedać na złotówki to musiałbyś jeszcze na jakiejś polskiej giełdzie lub kantorze się zarejestrować, więc nie tak szybko ale ogólnie da się upłynnić. A jak Ci się śpieszy to moge odkupić za 70% wartości.