•  

  Hologram fotonu - najmniejszej cząstki światła ma kształt krzyża solarnego.

  W 2016 roku dwóm młodym polskim fizykom z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Radosławowi Chrapkiewiczowi i mgr Michałowi Jachurze, udało się wykonać pierwszy hologram pojedynczej cząstki światła. "W stosunkowo prostym eksperymencie zmierzyliśmy i zobaczyliśmy coś, co dostrzec jest bardzo trudno: kształt frontów falowych pojedynczego fotonu", powiedział dr Radosław Chrapkiewicz. Najstarszy obraz z równoramiennym krzyżem to ikona z VI wieku pochodzącą z kręgu kultury słowiańsko-bizantyjskiej, a literka głagolicowa o takim samym ksztalcie czytana jest jako "AR".

  #slowianie #nauka #swiatnauki #liganauki #fotografia #ciekawostki #polska #warszawa #religia #rodzimowierstwo #arianizm #prawoslawie #odkrycia #epokavilka #fizyka #qualitycontent

  źródło: Hologram-fotonu-krzyz-solarny.jpg

  •  

   @binuska: powoli odkrywamy to co starożytni wiedzieli przed kapitalizmem z okresu Młodszego Driasu.

  •  

   @binuska: to dlatego Lechici podbijali wszechświat?

  •  

   @binuska: To nie jest kształt fotonu tylko kształt frontu pewnej porcji fotonów puszczonych przez specjalny filtr. Kształt jest wynikiem tego, że fotony były puszczane przez soczewkę o takim kształcie, że załamywała światło w dwóch prostopadłych osiach. Zadaniem eksperymentu było określić kształt frontu a po nim wykazać, że da się odczytać z tych danych kształt przesłaniający soczewkę. Obraz otrzymany wynikał z dobranych warunków eksperymentu, a nie z właściwości fotonów w ogóle. Gdyby mieli inną soczewkę to by im wyszedł inny obrazek:

   obraz, z którego można wyczytać, jaką fazę dodano w eksperymencie. "Chcieliśmy nawet nałożyć na charakteryzowany foton fazę w kształcie Pałacu Kultury i Nauki, ale trudno by nam było skonstruować soczewkę o takich właściwościach. Do celów demonstracyjnych zastosowaliśmy więc po prostu soczewkę paraboliczną"
   http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C410561%2Chologram-fotonu-pozwala-dojrzec-ukryte-dotad-cechy-czastki-swiatla.html

  •  

   @KarPaKo: Przypadki nie istnieją bo podlegają pod program. Duch, dusza są. Gdyby nie zjawiska paranormalne nic by nie było. Nie ma nicości ani niebytu. Prawdziwa nicość nie istnieje. Stan sprzed narodzin nie jest żadnym dowodem. Pokazuje tylko, że jeszcze nas nie było, a mieliśmy już zadatek. Fluktuacje kwantowe są wszędzie nawet w próżni, nie ma zakamarka nicości, wirtualne cząstki są wszędzie.
   Energia jest stała. Promieniowanie mikrofalowe tła i elektromagnetyczne jest wieczne, do dziś mamy sygnały z Wielkiego Wybuchu. Całą materię ożywioną i nieożywioną otacza to promieniowanie, które opuszcza w momencie śmierci organizm i otacza wszystko. Wspomnienia i doświadczenia prawdopodobnie są kasowane ale nie jest pewne jakie informacje wiążą się z tą falą elektromagnetyczną, energią kwantową, to nie ma związku z religią, bajką, niebem, piekłem, tylko prawami fizyki kwantowej. Z samej energii nie może powstać materia, materia nie jest stała, energia już tak, jest wieczna, czy to świadczy o zyciu po śmierci, według mnie bardziej wskazuje na reinkarnacje ale to nic pewnego, rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż dostrzegamy to gołym wzrokiem. Są relacje ludzi, którzy ze szczegółami opowiedzieli co działo się na innej sali operacyjnej, przebieg operacji, czynności wykonywane przez lekarzy, szczegóły operacji, drobiazgi i po przebudzeniu wszystko się potwierdziło, lekarze spytali skad pani moze to wiedzieć. Widziałam, mówi. Innej kobiecie sprawdził się but w wentylacji czerwony a innu facetowi muzykowi rockowemu żarówka OSRAM. Mozna sobie wmawiac, że wszystko jest przypadkiem, śmierć kończy "wszystko", lekarze, pacjenci kłamią i inne bzdury ale fakty są takie, że nie wszystko DMT tłumaczy, i są przypadki niezwykłego. A życie po śmierci nie jest abstrakcją jak sądzi Sean Carroll. Tak a energia najczęściej jest odwieczną stała z niczego. Świadomość zmienia się ale nie kończy. Energia zmienia się ale nie kończy. Energia jest odwieczna.

Gorące dyskusje ostatnie 12h