Wpis z mikrobloga

Rodzice postanowili sprawić mi prezent na zakończenie magisterki i zaproponowali mi kupno zegarka pamiątkę. Problem polega na tym, że niestety nie jestem znawcą tematu i nie wiem co wybrać, żeby nke umoczyć.
Szukam czegoś klasycznego, raczej delikatnego. Na skórzanym pasku, oczywiście analogowe.
Jaki mechanizm wybrać? Jakiej marki się trzymać? Jakieś rady, ostrzeżenia, ciekawe / warte uwagi modele?
A, no i budżet, to około 1000zł
#zegarki
  • 31
oczywiście analogowe


@Chrzaszczu: jeśli nie wiesz dlaczego (piszesz, że się nie znasz), to dlaczego odrzucasz najciekawszą część rynku? Kup taki, który ci się najbardziej przyda. Taki, który będziesz nosił jak najczęściej. Coś eleganckiego (bo prezent), ale pasującego do codziennego stroju.
Kwarc będzie jednak praktyczniejszy.
Marki takie jak wyżej wymienione (Citizen, Seiko, Orient, Atlantic, Adriatica, Timex, czy nawet Casio) to cały gruby katalog wszystkich możliwych styli i kombinacji.
W praktyce ogranicza cię
@wykopyrek odrzucam, bo nie uważam, żeby cokolwiek cyfrowego / smart było w jakimkolwiek stopniu eleganckie, a poza tym po prostu mi się nie podobają.

Kup taki, który ci się najbardziej przyda. Taki, który będziesz nosił jak najczęściej.


Dlatego szukam czegoś delikatnego, pasującego po prostu do koszuli, które i tak na co dzień noszę.
Dopytuje się, bo po prostu nie znam rynku, a może wśród propozycji trafię na coś świetnego, albo dzięki przestrogom
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopyrek: @unified_observer: tutaj nie dojdziecie do porozumienia, są ludzie którzy spuszczają się nad każdą sekunda, dla takich są zegarki z mechanizmami kwarcowymi które potrafią w ciągu CAŁEGO roku zgubić mniej niż 10 sekund. Są też tacy którzy na to leja bo minuta czy dwie różnicy im nie robi.

Ja jestem trochę pedantem, nie mam jeszcze automatu ale czuję że miałbym potrzebę korygowania go co tydzień. Natomiast z całą pewnością potrafię
@Wygryw_z_wyboru: jak jestes pedantem to mialbys potrzebe korygowania automatu codziennie. Sam swoje automaty traktuje jako meska bizuterie, ot podobaja mi sie tarcze dlatego zaloze czasem. Czasomierze z nich kiepskie ale fajna meska zabawka.

Jesli OP chce dokladny zegarek analogowy to polecam cos z serii Casio Oceanus, szafir, tytan, sam sie laduje na sloncu, sam sie codziennie synchronizuje wiec nigdy nie stracisz nawet sekundy. Obawiam sie jednak ze moze przekroczyć budżet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@support: pewnie przez pierwsze 2 msc tak dokładnie by było a potem by mi się to znudziło i może bym zapomniał i tym. Moja była dziewczyna zawsze nosiła zegarek który wskazywał jakąś totalnie randomowa godzinę a nawet potrafił być rozładowany (nie chodzić, kwarc) tylko dlatego bo dla niej to była błyskotka.

Wiadomo zegarek dla faceta to również biżuteria, każdy ma telefon i można dokładnie sprawdzić czas jeśli jest taka potrzeba ale
@unified_observer: tu chodzi o to, że OP odrzucał cały gruby segment przyzwoitych, ładnych, eleganckich i funkcjonalnych urządzeń tylko dlatego, że nie wie dlaczego.
Ja rozumiem chęć cieszenia się implementacją trudnego zadania dokładnego (relatywnie) mierzenia czasu przy pomocy rozwiązań czysto mechanicznych - i to w wersji zminiaturyzowanej na własnym ręku.
Sam mam taki zegarek i się tym właśnie cieszę.
Ale jeśli to miałby być pierwszy zegarek, w dodatku z dosyć okrojonym budżetem
@wykopyrek @Wygryw_z_wyboru @support
Akurat różnica 1-6s dziennie nie robi mi wielkiej różnicy. A raz na jakiś czas dokonać korekty, to chyba niewielka praca.
Przede wszystkim zależy mi na niezawodności i długowieczności. Chciałbym, żeby to była pamiątka na lata.

Nie jestem też znawcą tematu, czy osobą która nie założy zegarka za mniej niż 5k, bo wstyd.
@Chrzaszczu: no to już masz mniej więcej ramy ustalone - wejdź na jakiś sklep zegarkowy z fajnym filtrowaniem np. zegarownia.pl, ustaw sobie w filtrach automatyczny plus wcześniej wspominane marki, posortuj po cenie rosnąco i wybierz ten, który Ci się spodoba. Na koniec wrzuć go jeszcze w Ceneo czy gdzieś nie jest taniej. A jak już wybierzesz to pochwał się w komentarzu :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unified_observer: tu chodzi o to, że OP odrzucał cały gruby segment przyzwoitych, ładnych, eleganckich i funkcjonalnych urządzeń tylko dlatego, że nie wie dlaczego.


@wykopyrek: tyle tylko, ze OP odrzucal zegarki cyfrowe, a nie kwarcowe. Przynajmniej ja tak to interpretuje. Analogowy = wskazowkowy, w przeciwienstwie do cyfrowych z wyswietlaczem LCD. Nic o mechanizmie nie bylo mowy.
@Chrzaszczu: w budżecie do 1000 PLN to raczej będzie różnica 15-30 s dziennie w automacie, mniej jeśli będziesz się jarał tym i chodził do regulacji/konserwacji zegarka, więcej po pewnym czasie jesli nie bedziesz tego robił ;-) Zerknij sobie na analogowe zegarki od Casio, Oceanus to naprawdę może być strzał w dziesiątkę.