Wpis z mikrobloga

Co myślicie o zakupie laptopa gamingowego? Z tego co się zdążyłem zorientować, takie laptopy już spokojnie robią dobre osiągi, ale z drugiej strony hałas i przegrzewanie się jest ogromne. I ceny też w sumie są dużo wyższe. Czytałem o różnych sposobach walki z przegrzewaniem się - undervolting i zmiana pasty, ale ja się kurde na tym nie znam xD, do tego dochodzą kwestie związane z gwarancją, gdyby coś poszło nie tak. Chciałbym po prostu włączyć laptopa i sobie grać, ewentualne utarczki z softem to nie problem, ale hardware to dla mnie czarna magia.

#gaming #laptopy #komputery #sprzetkomputerowy
  • 7
Wybierając laptopa gamingowego musisz liczyć się z temperaturami około 90 stopni na CPU (bez UV) i około 70 stopni na GPU (GTX 10XX, RTX'y są trochę chłodniejsze). Co do wydajności to laptopy niewiele ustępują komputerom stacjonarnym. Jaki masz założony budżet na sprzęt? Tylko gry? Ja mam laptopa na kadłubku Clevo. Sprzedaje je w Polsce np. Hyperbook. Nie ma problemu, żeby wybrać specyfikację pod siebie, duża możliwość rozbudowy, nawet w trakcie gwarancji i