Wpis z mikrobloga

Intermedium 1516.1 (I3) #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------

- Tak jak ci mówiłem młody - powiedział starszy strażnik - jesteśmy rozgrywani jak pionki na planszy.
- O czym ty znowu mówisz?
- Gubernator zamordowany. Myślisz że ktoś robi jakieś śledztwo? Słyszałem, że ktoś z Portowej kiedyś próbował poruszyć ten temat z kolegami w "Martwej" - tu ściszył głos - ale teraz pływa na dnie z rybami.
- I co to ma do rzeczy?
- A no nic nic - starszy udał zadumę - tak samo jak nic do rzeczy nie ma to, że stary Esteban za trzymanie mordy na kłódkę dostał od loży własną bimbrownię. I to nie taką małą, którą mu ten Romanow kiedyś zrobił. Nie! Ogromną, do tego robi alkohol z jakichś owoców, a nie jak kiedyś, z #!$%@? nie wiadomo czego...
- Czapka cię chyba za mocno uwiera - zaśmiał się młody strażnik - albo słoneczko przygrzało.
- Śmiej się śmiej młody - żachnął się starszy - elity wybrały czterech do rządzenia nami, a mamy siedzieć cicho? Jak nam każą płacić podatki to też mamy siedzieć cicho?
- A mamy jakieś wyjście?

Starszy wyszczerzył zdziesiątkowane po szkorbucie zęby.

- Z każdej sytuacji zawsze jest jakieś wyjście.

* * *

- Panie Santoro, kopalnia jest bezpieczna, a transport Olimpium zabezpieczony.
- Doskonale! A co z tą nową samozwańczą władzą?
- Rozkazy z centrali przyszły dzisiaj - zameldował gryzipiórek - Żadnych oficjalnych kontaktów z nowymi władzami. Nie uznajemy ich do czasu odwołania instrukcji. Jakakolwiek próba pertraktacji oznaczać będzie uznanie przez KHX tego marionetkowego organu, co na pewno nie spodoba się ani królowi Felipe, ani królowi Jerzemu.
- A jeżeli będą chcieli z nami rozmawiać? Pytanie retoryczne, na pewno będą chcieli z nami rozmawiać. Będziemy działać ostrożnie, za zamkniętymi drzwiami. Jesteśmy uzależnieni od pracowników z osady. Konflikt nie będzie nikomu na rękę.
- Panie Santoro, za zamkniętymi drzwiami?
- Za zamkniętymi drzwiami.

* * *

Isabelle stała nad brzegiem skały. Z oddali obserwowała ruchliwą jak zwykle o tej porze dnia Portową w Georgetown.

- Tata Patricii - zabity. sama Patricia porwana i wypuszczona, żadnych motywów, żadnych pytań - wyliczała dziewczyna - Pati sama jest w szoku i nie chce nic więcej powiedzieć.
- Ważne że jest już bezpieczna - powiedział Pax - Francois na pewno się nią zaopiekował.
- Pax, ja się boję - łzy napłynęły młodej kobiecie do oczu - boję się przyszłości, boję się ludzi, którzy rządzą tą wyspą.

pax niewiele myśląc chwycił Isabelle za ramiona i przytulił jej głowę do swojej piersi.

- Wiesz, że Patricia ma zostać wydana za syna potężnego kupca z KHX? Śmierć jej ojca nie ma tutaj znaczenia - dodała cicho.
- Nie chcę być brutalny, ale to jest jej problem, nie nasz - powiedział poważnie Pax
- Ale mój ojciec chce mnie wydać za starego Santoro - mówiąc to zaczęła łkać - nie chcę być przedmiotem handlu, nie chcę być czyjąś klaczą rozpłodową! Chcę być szanowana, doceniana.

Otarła niechlujnie łzy rękawem sukni.

- Chcę być kochana...

-------------------------------------------------

Informacje dla nowego Kwadrumwiratu:

Do Waszej dyspozycji przekazany zostaje budżet osady w wysokości 7900 funtów. Sfinansować z niego co roku trzeba budżet Straży Miejskiej (3600 funtów w 1515 roku), budżet Magistratu (administracji kolonialnej; 2500 funtów w 1515 roku), budżet stoczni (1200 funtów w 1515 roku) oraz zapłacić roczny podatek królowi (2500 funtów w 1515 roku, w całości opłacony). Przychodami osady są podatki za handel statkami, sprzedaż parcel i podatki od przedsiębiorców (w obecnej chwili podatek płaci jedynie królewska plantacja w wysokości 500 funtów kwartalnie i tartak w wysokości 350 funtów kwartalnie).

Możecie również zmienić następujące decyzje (jeżeli podejmiecie je do 21.04 do godziny 19:00, wejdą w życie jeszcze w tym kwartale):

Handel parcelami w osadzie - zamrożony
Handel parcelami poza osadą - zamrożony
Opłaty za wpłynięcie do portu - brak
Podatek osobisty - zwolnienie do 1520.1
Opodatkowane przedsiębiorstwa: Tartak, Plantacja, Kamieniołom (zamknięty), Kopalnia soli (zamknięta)
Dozwolone kompanie handlowe: KKH, KHX
Towary objęte embargiem handlowym- brak
Towary zakazane w Georgetown - brak
Prawo do posiadania broni - wszyscy
Prawo do prowadzenia przedsiębiorstwa - wszyscy
Prawo do posiadania ziemi - wszyscy
Prawo do posiadania statku - wszyscy
Prawo do wyznawania własnej religii - wszyscy
Prawo do opuszczenia osady - wszyscy
Prawo prowadzenia składu - Kupcy, Bankierzy
Język urzędowy - angielski, portugalski

Decyzje, które nie znajdują się na liście lub dokonane po wyznaczonym terminie, wejdą w życie w następnym kwartale. Ze względu na doniosłość zmiany w grze do wpisu zostaną zawołani gracze z Mirkolisty.

-------------------------------------------------

Czterech Osadników ogłosiło się rządem tymczasowym w osadzie. Są to:

@Yokaii - Marek Katkatan
@TynkarzCzwartejSciany - Gabriela Cobblepot-Goldenfield
@achtunki - Tehnokratus Achtunkus
@Onde - Gardło Sobie Podrzynam Esteban

Wasze głosowanie nad poparciem rządu będzie miało przełożenie na nastroje, panujące w osadzie. Głos każdego bohatera jest równy 25 + X NPC, gdzie X to liczba sojuszników z kolumny P w Karcie.

Poparcie lub jego brak wyrażacie w tym formularzu Czas na jego wypełnienie do poniedziałku 22.04 do godziny 23:59

-------------------------------------------------

Pobierz lacuna - Intermedium 1516.1 (I3) #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnol...
źródło: comment_qGeH2ST0bC5QCacv8DLqFn93b0M4a20k.jpg
  • 6
Staholomilli, kupiec, kapitan Kiełbasa (i Dziadunio)

- No to mamy organ. Kwadratowiatrotrututurum. Przynajmniej sami się tak nazywają.
- Tuturum?
- Ano. Tuturum.
...
- No i co planują zrobić?
- Nie wiemy, jeszcze żaden z nich nie przemówił do ludu.
- To skąd wiemy, że to oni są organem?
- Tak mówią na mieście.
- To kto ich popiera?
- Nie wiadomo jeszcze.
- Jak nie wiadomo? Ale to mają poparcie ludu,
@lacuna: @Yokaii @TynkarzCzwartejSciany @Onde @achtunki

Sam O'War / Nick Chai - żadna ilość alkoholu nie zmieni podejścia co do tej sprawy

- Drodzy poobiedni samozwańczy Kwadrumwiratczycy. Szczerze to wisi mi kto sobie na stołku siedzi. Część z was znam lepiej, część gorzej, nie ma to dla mnie znaczenia. Co ma dla mnie znaczenie to to czy potraficie poszanować ciężką pracę człowieka i czy jesteście po stronie ludu czy tez chcecie rzucać
@lacuna:
Paxton "Pax" Ladrian

MIEJSCE: Piwnica domu babci Gabi
MISJA: Wygrać w "Osadników z bristolu"

- Dobra młody, pa tera - Pax z triumfem i od niechcenia rzucił na stół kartę "Joseph Slant" - I tutaj wchodzi pan Slant, twoja tura młody ale chyba przegrałeś.
Rik siedzący naprzeciwko planszy tylko się uśmiechnął.
- Właśnie aktywowałeś moją kartę pułapkę - Rik wziął potężny zamach i na stole, dokładnie na karcie Slanta wylądowała
Pobierz Zeroskilla - @lacuna: 
Paxton "Pax" Ladrian

MIEJSCE: Piwnica domu babci Gabi
MIS...
źródło: comment_CH2samGFYIc0Uqc7QP9nQhyYHIj32HuG.jpg
Ezekiel Romanow

Stojąc w grupie członków MIRu

haha i co głupcy? - krzyczy Romanow
Mówiłem wam o tajnych obradach to nie słuchaliście. Teraz jest za późno

Nowy porządek nastał. Czterogłowa hydra przejeła nasze miasto - Ezekiel unosi ręce w górę niczym kaznodzieja

Głupcze (Rosjanin wskazuje Nicka @Queltas: ) nie bądź naiwny

Na czele tej bandyckiej grupy stoi ta stara blyat (Romanow pluje na ziemie) Najbogatszy bankier miasta. Myślisz że ma interes
@lacuna:
Joseph Slant
Slantownicy
Przechadzka w górach.

- Panie szefie, kogo my popieramy? - zapytał najmłodszy w grupie, znany także jako Młody.
- Jak to kogo, nas samych oczywiście! - huknął największy i najszerszy z nich czyli Mały John.
- Wy jesteście głupi czy jak? - zapytał zbir który tytułował się prawą ręką Slanta, ale można mu mówić Stefan - Zależy jak leży panowie.
- Dokładnie, ładnie to ująłeś Stefan -