Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Radny z Krakowa chce uchwalic projekt typu jedzenie za prace dla bezdomnych, za zagrabienie lisci czy jakis takich porzadkowych pracach dostali cieply posilek - szanuje, "bez pracy nie ma kolaczy" i tepi rozdawanie jedzenia sprawnym fizycznie bezdomnym.
  Jak sie wypowiedzieli z wolontariatu? Ze osoby wykluczone spolecznie, nie mozna jeszcze bardziej stygmatyzowac i nie powinno tak byc ze za prace dostana jedzenie i powinnismy dawac im za nic zrec... Ktos jest oderwany od rzeczywistosci i promuje produkcje nierobow, zaburzajac logiczna spojnosc jaka jest praca - wynagrodzenie... O jak ja nie szanuje takie osoby.
  #wolontariat #bezdomnosc #praca #krakow
  pokaż całość

  odpowiedzi (78)

 • odpowiedzi (66)

 • avatar

  Planuję zrobić ziemiankę metodą earthbag czyli "murując" z worków wypełnionych ziemią. Całość będzie w 100% z materiałów organicznych, a składać się będzie z blisko 250 jutowych worków, stempli drewnianych, desek i mat roślinnych. Koszt szacuję na 650zł przy 9m2 powierzchni użytkowej, a budowa ruszy wiosną. Przez zimę mam zamiar zaopatrzyć się w drewno, które będę ręcznie okorowywał. Ma to być alternatywa dla droższych technologi budowlanych, a niewymagająca umiejętności metoda budowy pozwoli zrobić mi to całkowicie samemu. Możesz zaplusować to zawołam jak projekt ruszy ;)
  #budujzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (82)