•  

  Sri Lanka: eksplozje w kościołach i hotelach, wiele ofiar

  Już do 156 zabitych wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w serii eksplozji, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną w kościołach i luksusowych hotelach na Sri Lance. Wśród zabitych jest 35 cudzoziemców - podaje agencja AFP, powołując się na źródła w policji. Są setki rannych. Do eksplozji doszło w trzech kościołach oraz w trzech hotelach niemal jednocześnie.

  Źródła w służbach bezpieczeństwa, na które powołuje się agencja Associated Press, podały, że do wybuchów doszło prawie jednocześnie w sześciu miejscach. Rozmówca AP powiedział, że prawdopodobnie co najmniej dwie z eksplozji były dziełem zamachowców samobójców.
  #srilanka #terroryzm

  •  

   @pan_sting: ciekawe co tam w tv powiedzą... Religia pokoju

   +: Freakz
  •  

   Religia pokoju
   @Ponczo88: to niekoniecznie musieli być muzułmanie, chociaż w żadnym wypadku nie twierdzę że na 100% tak nie było
   Jeszcze 10 lat temu trwała tam wojna domowa między tamtejszym rządem i Tamilskimi Tygrysami, którzy chcieli podziału kraju i niepodległości dla Ilamu. Tamilowie to przede wszystkim hinduiści, ale w czasie wojny stosowali takie same praktyki jak muzułmańscy zamachowcy, w tym byli m.in. wysadzający się w powietrze samobójcy. A Sri Lanka to kraj w większości buddyjski, chrześcijan i muzułmanów jest tam po tyle samo, w okolicach 10%

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement