Wpis z mikrobloga

Beka z przegrywów, którzy twierdzą że to wieś jest powodem ich #!$%@?.. To już nie te czasy gdy można było się jednogłosnie opowiedzieć, "jestem wieśniakiem" badz "jestem miastowym". Dziś już nawet nie ma stuprocentowych wiesniaków i stuprocentowych miastowych, ba, dziś niektórzy ludzie ze wsi żyją bardziej światowo niż niejedni kowalscy w blokach. Zmienił sie styl i sposób naszego życia. Mieszkamy na wsi, pracujemy i uczymy się w miescie, tam robimy zakupy, korzystamy z osrodków kultury, imprezujemy i poznajemy ludzi. Jest XXI wiek, byle jaki samochód można kupić za dwie czy trzy wypłaty. Jeśli jakiś przegryw mi mówi że wieś go ogranicza, to niestety ja o nim nie mogę mieć pozytywnego zdania, bo dom to nie więzienie. To tylko taka głupia wymówka, prawdziwa przyczyna waszego #!$%@? tkwi w waszych głowach. Wy, wiejskie przegrywy nawet nie dostrzegacie jaką przewagę na przegrywami z miasta macie. Kontakt z przyrodą, zwierzeta, praca na gospodarstwie. Myślicie że taki przegrywek seba, zamknięty na 40m2 w betonowej klatce to ma życiu łatwiej? Wy chociaż możecie się przejść na podwórko, a ten jak wiezien w celi drepcze tylko od okna do okna. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, bo aby zmienić coś w swoim życiu to i tak musisz to miejsce opuścić. Śmierdzące lenie z was, a wasz mentor mescuda to już w ogóle uber leser, niby żali się cały czas na tą swoją wieś, ale z drugiej strony to mu ona odpowiada, wręcz momentami jara się nią i jest nią zafascynowany, obraz życia jaki kreuje to czysta sielanka, spanie do późna, komputerek, papierosek, piwko, kawka, muzyka. Czasami tylko węgla do kotłowni przyniesie. No żyć nie umierać. Ja bym takiego darmozjada godziny w domu nie trzymał.

Michał Szpak dla uwagi. #przegryw
źródło: comment_zF7lBCm4TgRYSHJ3izQO6s3r0rQrnZGy.jpg
  • 7
@ukaszeq no to opuść tą wieś jak ci źle. Masz zle podejscie, nie jestes mieszkancem wsi, jestes kosmopolita, obywatel polski, swiata, otwórzcie swoje głowy i patrzcie na wszystko bardziej globalnie xD