•  

290 ofiar śmiertelnych, ponad 500 osób rannych, 8 eksplozji. To jest tragedia! A nie pożar i zawalenie się jakiejś zakichanej drewnianej, wierzy, niezabezpieczonej nawet alarmem, co we Francji jest obowiązkowe! Macie katolicy bardzo zaburzony system wartości. Klechy zrobiły wam wodę z mózgu, nigdy żadna rzecz nie będzie cenniejsza od życia.

#notredame #srilanka #zamach #tragedia #francja #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo #bekazkatoli

źródło: i.imgur.com

•  

@xandra: Gdyby do tego zamachu doszło w USA albo Europie to była by żałoba.A jak dochodzi do zamachów gdzieś w Afryce czy innej Syri Lance to nikt się tym nie przejmuje.

•  

@Ustrojstwo: Zginęli ludzie i dla mnie to jest tragedia ( ͡° ʖ̯ ͡°) A katedrę mam dupie.

•  

@xandra: Na katedrę wydadzą tyle kasy że wystarczyło by jej na uprzątnięcie śmieci z Pacyfiku( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: preview.redd.it

•  

@xandra: Bo budynek w ich mniemaniu jest ważniejszy, wiernych znajdziesz ale muszą mieć gdzie przychodzić i płacić na tacę. Kościół to instytucja, ale to się w zasadzie tyczy każdej religii. Chrześcijaństwo i jego odłamy to model biznesowy religii kiedyś za opłatą można było nawet uzyskać odpuszczenie grzechów. Islam to z kolei model wojenno-dobywczy. Wierni są wymaglowani wiarą do punktu w którym wierzą w słuszność dogmatów o zabijaniu innych. Hinduizm to model psychologiczno-społeczny. Na każą potrzebę znajdzie się bożek a każda inicjatywa w jego imieniu jest słuszna, ludzie jak są nic nie warci i biedni to tak miało być zasłużyli sobie poprzednim życiem i nie należy się nimi zbytnio przejmować.

Oczywiście rodzina w każdej religii to podstawa z oczywiście tak prostą rzeczą jak posiadanie potomstwa bo wierni muszą stale zapełniać szeregi, wiadomo ze związków homoseksualnych dzieci nie będzie a co za tym idzie trzeba uznać je za złe i należy je zwalczać, słownie w chrześcijaństwie nowożytnym i siłowo w islamie.

Straszenie to podstawa religii ale jak pokazuje statystyka im większy dostęp do wiedzy i jej przyswajanie tym większa laicyzacja społeczeństw. Ogólnie z wszystkich religii w obecnej sytuacji świata, największe skurwysyństwo przejawia islam. Jak dla mnie rozmawianie o religii, szerzenie jej dogmatów i wolna ręka z tego tytułu w każdym możliwym wyznaniu powinny być zakazane. Religie wpisują się w definicję sekt. Nie zabraniam wierzyć ale nie pozwalam jeśli istnieją lub mogą w danej religii oszołomy które mogą się wysadzać w powietrze, nakazują zabijać gejów czy palić budynki innych wyznań. Tak samo jak religijny wpływ na to czy kobieta ma prawo usunąć ciąże czy nie. Czy mogę kurwa skorzystać z in vitro czy nie. Czy mogę kupić tabletki antykoncepcyjne czy nie, to już jest farsa. W między czasie gość z Torunia wykorzystując naiwność starszych osób wyciąga od nich kasę a państwo buduje wielkiego Jezusa. Kurwa litości....

I nie nie jestem lewakiem ani prawakiem, chcę, żeby ludziom żyło się dobrze i żeby ich komfort nie polegał na tym, że inni z tego powodu cierpią.

•  

@Ustrojstwo: pacyfik zasyfili glownie hindusi i chinczyki a nie europejczycy.
      nie ma powodu zeby swiat zachodni dawal zlamanego eurocenta na sprzatanie pacyfiku, jedyne co moze zrobic to sila zmusic syfiarzy do posprzatania po sobie
      ogolem polecam wyklad

źródło: youtube.com

•  

@xandra: klechy pewnie się w kościele modlą za tych zmarłych, zresztą to co robią chyba zawsze, a ty pieprzysz głupoty.

•  

@Ustrojstwo @laptopik ah tak, nie ma to jak dysponowanie cudzymi pieniędzmi :D Widocznie ktoś stwierdził, że woli przeznaczyć hajs na katedrę i tyle. Polecam komentarze pod tym: https://9gag.com/gag/aKxp70g

•  

@xandra: Ach ci zapyzialcy przejmujący się światowej klasy zabytkiem będący symbolem kulturalnym Europy.

Ps. ile tam już przelałać na ofiary zamachów, że taka nienawiść z ciebie wychodzi na temat tego co ludzie robią ze swoimi pieniędzmi? Pokazałaś jakiś przykład?

•  

@Herubin: O jakich pieniądzach mówisz? Właśnie, rodzinom ofiar nikt nie zapłaci, a nawet to nie przywróci tym ofiarom życia. Robi ktoś jakąś zbiórkę? Nie sądzę. Nie na taką skalę. A na odbudowę durnej wierzy, której kiecoki nawet należycie nie zabezpieczyli znalazło się w parę dni kilka miliardów euro. Nie widzisz różnicy?!? (╯°□°)╯︵ ┻━┻ RZECZ można naprawić, życia nikt przywracać nie potrafi.

•  

@xandra: ludzie przeznaczają swoje pieniądze na to co chcą. Jeśli wolą dać na katedrę niż na Srilankę to nic ci do tego. Ma nadzieję, że po świętach jakieś zbiórki w kościołach się pojawią.

•  
      T..............e

0

@Ustrojstwo: przecież według nich skoro bozia stworzyła przyrodę, to niech się bozia martwi o nią.

•  

@xandra: dlaczego stwierdzasz autorytarnie, że tylko katolicy wpłacaja pieniądze na odbudowę katedry? Dlaczego to katolicy mają zaburzony system wartości, skoro pewnie większość datkow pochodzi od ludzi, którzy z Kościołem i katolicyzmem maja prawdopodobnie niewiele wspólnego?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Ustrojstwo: spoko a później Chiny i Indie wjebaliby drugie tyle...

+: Koscpsa
    •  

@xandra: są rzeczy ważniejsze od życia tak nawiasem mówiąc :P

+: Freakz

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement