Wpis z mikrobloga

wojna polsko czeska o granice 1918-20


@dr_Klotz:
Podczas konfliktu wojsko czeskie dopuściło się szeregu zbrodni na polskich jeńcach wojennych oraz na ludności cywilnej[15]. Najgłośniejszą z nich był tzw. „mord w Stonawie” dokonany 26 stycznia 1919 r., gdzie według wspomnień polskich żołnierzy Czesi zakłuli bagnetami kilkunastu wziętych do niewoli jeńców z 12 pułku piechoty[7][16]. Wojsko czeskie zamordowało też wziętych do niewoli jeńców w Bystrzycy oraz cywilów w Karwinie. Bojówki uzbrojonych Czechów oraz
@Unifokalizacja: O ja #!$%@? xD Człowieku, to jest tylko śmieszna grafika bazująca na prostych stereotypach. Ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek inny daje takie #!$%@? o rzeczy sprzed 100 lat jak wojna polsko czeska o granice w 1918 oprócz polactwa, które jedyne co potrafi to żyć historią i gloryfikować winy innych oraz bagatelizować swoje? Obudź się, mamy rok 2019.
@xinipl: to tylko mit

Sympatia dla Słowacji jest wśród Czechów największa - to jedyny kraj, o którym więcej niż połowa ankietowanych powiedziała, że jest "bardzo sympatyczny", a za "sympatyczny" uznało go 32 proc. respondentów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Austria, Francja, Szwecja, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania, które za "bardzo sympatyczny" lub "sympatyczny" uznało około dwóch trzecich ankietowanych. Około połowy respondentów - podobnie jak o Polsce - sądzi tak o Węgrzech,
@rybsonk To nie jest tak, że kazdy Czech sie z tym rodzi i mają niechęc do nas zapisaną w konstytucji. Zwykle ludzie w każdym kraju w większości odnosili sie do mnie neutralnie lub przyjaźnie. Także w Czechach. Jednak jeśli mialbym wskazać państwo, gdzie najwięcej odczuwało się fermentu od obcych ludzi ze względu na bycie Polakiem, to właśnie Czechy. Raczej sytuacje jednostkowe, ale się zdarzały.
Mali Niemcy bis.
@dr_Klotz: gówno prawda, mnie policjanci czescy nigdy nie ruszyli zawsze byli kulturalni do mnie i nie mam nic przeciwko nim. Nawet jak coś zrobiłem "nie tak" to nigdy nie byli nastawieni aby mnie ukarać tylko gadka szmatka i w dalszą droge
Ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek inny daje takie #!$%@? o rzeczy sprzed 100 lat jak wojna polsko czeska o granice w 1918 oprócz polactwa, które jedyne co potrafi to żyć historią i gloryfikować winy innych oraz bagatelizować swoje? Obudź się, mamy rok 2019.


@dr_Klotz: oczywiście że daje - tylko tobie się wydaje że nie.
o granice w 1918 oprócz polactwa, które jedyne co potrafi to żyć historią i gloryfikować winy innych oraz bagatelizować swoje? Obudź się, mamy rok 2019.


@dr_Klotz: Czesi jak najbardziej tym żyją. A i ruskie bardzo lubią przytaczac ten argument.
wojna polsko czeska o granice w 1918 oprócz polactwa, które jedyne co potrafi to żyć historią i gloryfikować winy innych oraz bagatelizować swoje?


@dr_Klotz: W Czechach pamięć o 68 r jest bardzo żywa. To nie było tak dawno. Niektórzy z naszych rodziców, wujków, kuzyni itd tam byli i też to niestety pamiętają, a uwierz mi, że woleliby zapomnieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Halbr: małe Niemcy bis bo traktowali Cię oschle? Mam często kontakty z Niemcami W pracy i szczerze są bardziej przyjaźnie nastawiony niż rodak za granicą
No pamiętają, w ubiegłym roku świętowali z wielką pompą okrągłą rocznicę, ale o udziale Polaków nie padło ANI JEDNO SŁOWO XD


@holka-kofolka: Rzeczywiście jest co świętować ( ͡° ͜ʖ ͡°) To było raczej upamiętnienie smutnych wydarzeń.
https://www.reflex.cz/clanek/historie/88912/srpen-1968-uplny-chronologicky-prehled-invaze-do-ceskoslovenska.html
a z tym dowodem anegdotycznym i śmieszną artykulacją, że NIE PADŁO ANI JEDNO SŁOWO to bym się wstrzymał.