Wpis z mikrobloga

Znajomy zaoferował się wspomóc mnie pośrednio. Ma paręnaście książek z zakresu Python/DataScience/MachineLearning/Django/Flask/Docker, które nie są mu już potrzebne i może mi dać.
Nie chciałbym jednak brać wszystkich, bo może niektóre pozycje są słabe.

Czy moglibyście doradzić, którymi warto się zainteresować?


[Data Science]Data Science from Scratch - First Principles with Python
[Data Science]Python Data Science Handbook - Essential Tools for Working with Data
= = = = = =

[Django] Two Scoops of Django 1.11 - Best Practices for the Django Web Framework
= = = = = =

[Docker][1]The Docker Book
[Docker][2]Docker in Action
[Docker][3]Docker in Practice
[Docker][4]Learning Docker
[Docker][5]Using Docker - Developing and Deploying Software with Containers
[Docker][6]Docker - Up and Running
[Docker][7]Monitoring Docker
[Docker][8]Mastering Docker
[Docker][9]Docker Cookbook
[Docker][10]Docker Networking Cookbook
= = = = = =

[Flask] Flask Web Development - Developing Web Applications with Python
[Flask] Mastering Flask Web Development
= = = = = =

[Machine Learning][1]Programming Collective Intelligence - Building Smart Web 2.0 Applications
[Machine Learning][1]Python Machine Learning
[Machine Learning][2] Deep Learning with Python
[Machine Learning][2]Building Machine Learning System with Python (Second Edition) - Coelho L. P.
[Machine Learning][3] Learning scikit-learn - Machine Learning in Python
[Machine Learning][3]Hands-On Machine Learning with Scikit-Learn and TensorFlow
[Machine Learning][4]Introduction to Machine Learning with Python
[Machine Learning][4]Machine Learning in Action
= = = = = =

[Python] Automate the Boring Stuff with Python - Practical Programming for Total Beginners
[Python] Effective Python - 59 Specific Ways To Write Better Python
[Python] Fluent Python
[Python] Python 3 Object-oriented Programming
[Python] Python Cookbook
[Python] Python Crash Course
[Python] Python Essential Reference
[Python] Python Programming - An Introduction to Computer Science
[Python] Python Tricks - A Buffet of Awesome Python Features
[Python] Think Python - How to Think Like a Computer Scientist
[Python] Writing Idiomatic Python 3
= = = = = =

[SQLAlchemy] Essential SQLAlchemy
#python #programowanie #naukaprogramowania #programista15k #pytanie
  • 12
@farmaceut Nie znam wszystkich, jednak z własnego doświadczenia mogę z całego serca polecić Python Crash Course i Automate the Boring Stuff. Obie pozycje są zdecydowanie warte zakupu bądź przygarnięcia. Podobno Fluent Python również jest dobrą pozycją, ale to trzeba by spytać już innych.
@Polydeuces: tylko wlasnie mysle, bo to sa takie podstawy-podstaw (te dwie pierwsze)... a ten basic level czuje, ze juz przekroczyłem - ile razy moge czytać o loopach. :p
Okej, fluent python!
@GlenPL: okeyjka, to te sobie wezmę od niego... wlasnie tak jak napisałem wyżej, koledze :P a moze z Dockerem cos?
@arysto2011: wszystkiego nie wezmę :D bez przesady, nie chce pozostać w stagnacji (znowu o tych loopach powiem!).
@farmaceut: Ja o ML owych pozycjach. Zacne i nie powtarzaja sie. Czesc opisuje scikit-learn (klasyczne algorytmy), czesc do uczenia glebokiego. Docker'a cos wez. Zawsze dobrze znac kontenery. Bez wzgledu na profil, czy to mikroserwisy, devopsy, czy odpalanie pelnych lokalnych srodowisk dla programow MLowych (nie tylko virtual envy z pakietami pythona, ale wszystkie inne zaleznosci, np. CUDA do obliczen na GPU). Z samego Pythona wzialby Effective Python i FLuent Python. Moze tez
@arysto2011: tylko jakieś przyjkad wykorzystani pewnie bedą, a w dokumentacji troche bede krążyć :) chodzi tylko na „wdrożenie sie”. Jak startowałem z Pytgonem to tez nie wiem, czy byłbym w stanie zrozumieć na podstawie dokumentacji... a teraz korzystam z niej