Wpis z mikrobloga

Część z was pewnie kojarzy ten słynny 8 godzinny kurs Gita (w postaci wideo kursów xd) po którego obejrzeniu staniesz się, uwaga: *EKSPERTEM GITa*. Nie będę już tutaj rozwodził nad sensem nauki z ubogiej przekładni dokumentacji Gita jakiegoś amatora, który już nawet nie pisze kodu, zamiast z doskonałych i oficjalnych źródeł na git-scm. Niestety jak widać ten wideo kurs nawet nie jest ubogą przekładnią dokumentacji, bo wygląda na to, że autor niejaki Maciej Aniserowicz nigdy do niej nawet nie zajrzał.

@maniserowicz chciałbym zapytać od czego to jest właściwie skrót ten GIT? Czy w twoim kursie GITa można się o tym dowiedzieć?

Odpowiedzieć mogę sobie sam. Niestety @maniserowicz nie zna odpowiedzi na moje pytanie, bo Git akronimem nie jest. Gdyby zajrzał do dokumentacji i faktycznie przeczytał ją przygotowując się do kursów, takiego błędu nigdy by nie popełnił.
W dokumentacji jest wyjaśnione jak należy pisać nazwę Git, dodatkowo występuje w niej tysiące razy przy wyjaśnianiu różnych zagadnień. Dlatego każda osoba która przeczytała w większości dokumentację, od razu zobaczy rażący błąd, gdy ktoś napisze GIT zamiast Git.

Aż boje się co za herezje są przekazywane w faktycznej części kursów, na szczęście potrafię używać dokumentacji i nie będę musiał tego oglądać. A dla pana @maniserowicz należą się piękne prawa za ZAORANIE gimnazjalisty który pomylił Gita z GitHubem XD.

#programowanie #programista15k #git #zaorane #samozaoranie
uzytkownikTHCE - Część z was pewnie kojarzy ten słynny 8 godzinny kurs Gita (w postac...

źródło: comment_FHhq3bqCvBvG6xzmAbpguSyCDyCGHRb7.jpg

Pobierz
  • 63
@uzytkownikTHCE: nie odnoszę się w żaden sposób do rzeczonego kursu. Nie kupiłem, nie widziałem, nie wypowiadam się na temat kursu. Wypowiem się jednak na temat tego co przeczytałem u Ciebie.

Nie wydaje Ci się, że przyczepianie się do pisowni wielkimi literami jest co najmniej mało poważne?
Wielkich liter można używać w celi podkreślenia jakiegoś FRAGMENTU wypowiedzi, lub w celu położenia AKCENTU na jakiś fragment zdania. Nie jest to błąd - raczej
Nie wydaje Ci się, że przyczepianie się do pisowni wielkimi literami jest co najmniej mało poważne?


@uczeniemaszyn: Nie, wręcz przeciwnie, uważam ze jest to najbardziej na miejscu. Autor kursu pysznił się nad zaoraniem jakiegoś gimbusa bo napisał github zamiast git i hehe patrzcie gdyby obejrzał mój kurs to by znał różnicę.
Tymczasem on sam wali masę błędów w tym co gada, dlatego wytykanie mu takich rzeczy jest wręcz wskazane żeby nauczyć
@mirasKo-Kalwario: ale mi nie pęka dupa ze zarobił. Chodzi mi o jego zachowanie, gdzie on kreuje się na świętoszka pokrzywdzonego przez hejterów i co złego to nie on. Wstawia screeny wielkiego "zaorania" jakiegoś gimbusa na swój profil, tymcasem go samego można zaorać na tysiąc sposobów. Dlugo nie musiałem szukać, jak zobaczyłem ten post w którym pokazywał jak to on pięknie zaorał hejtera, bo ten błąd z gitem był tuż niżej. Cóz
@zwei pracowałem z wieloma programistami którym by się przydał kurs gitarowy. Nie wiem czy to co potrzebne do normalnej pracy można rozwleczone na osiem godzin ale są ludzie którzy mają lata doświadczenia i nie opanowali podstaw