Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy z ery VHS... #zlotaeravhs

Horror sf Johna Carpentera "Wioska przeklętych". /1995/ (6/10)

Spokojna nadmorska osada Midwich zostaje nawiedzona przez nieznaną, tajemniczą siłę.

W dniu, w którym wszyscy mieszkańcy miasteczka z niewyjaśnionych przyczyn na kilka godzin tracą przytomność dziesięć kobiet zachodzi w ciążę.

Po dziewięciu miesiącach na świat przychodzi dziewięcioro niezwykłych dzieci (dziesiąte umiera przy porodzie). Wszystkie mają jasne włosy i świetliste oczy emanujące niesamowitą mocą. Wkrótce w miasteczku zaczyna się seria wypadków i samobójstw.


Zwiastun.
Strona Filmweb.

Cały film po polsku.

Istnieje również wcześniejsza czarno-biała wersja filmu z 1960 roku.
Nie znam jej, choć podobno jest lepsza...
Zwiastun.
Cały film po polsku.

#horror #scifi #film #gimbynieznajo #filmnawieczor #vhs #filmy #nostalgia #thriller #lata90 #fantastyka #sciencefiction #carpenter #ekranizacja #ogladajzwykopem
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy z ery VHS... #zlotaeravhs 

Horror sf Joh...

źródło: comment_9ZddDwkQ3zwH5lSCllXGl5s3UXqlrc6z.jpg

Pobierz
  • 18
@pogromca-pieczonych-kurczakow:

"Dzieci kukurydzy" to powieść Stephena Kinga, na jej podstawie nakręcono chyba z 7 filmów :P
Wszystko o morderczych dzieciach czczących "Tego który kroczy przez kukurydzę".

"Wioskę przeklętych" napisał John Wydham, i potem powstały z niej 2 filmy. Tu mieszali Obcy...
@Mortadelajestkluczem:

Z tytułami to by nie było problemu - na Filmwebie mam ocenionych prawie 6400 filmów i prawie 1000 seriali ;)
( http://bit.do/Montago-Filmweb )
Tylko ile by to czasu zajęło - nawet wrzucając 2 filmy dzień w dzień, to 500 dni :O ;)

A po drugie trochę ogranicza mnie fakt, że teraz coś przypominając/proponując dodaje od razu link do filmu, tak aby ktoś zainteresowany mógł go obejrzeć.
Trochę głupio byłoby coś
Już kilka odłożyłem na bok, choć może Chomik ewentualnie by coś miał, ale to ograniczony dostęp, a poza tym nie korzystałem nigdy z niego ;)


@Montago: chomik nie, usuwają wszystko na potęgę od paru lat

Torrenty. Tam póki co znajdziesz praktycznie każdy tytuł