Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#policja

Kurde, wiem że od takich spraw jest ifp albo związkowcy (jak ktoś płaci im składki), ale narobiłem trochę syfu.

Robię w policji dopiero od 4 lat, miałem wrażenie że jest szansa na awans, ale okazało się że #!$%@?łem sprawę. Miałem sprawę w swoim referacie jakiegoś gościa który robił wały na olx/allegro, nie było na niego nic - wszystkie logi + telefony - tutaj zacierał ślady. No i coś mnie podkusiło żeby wziąć i skorzystać z zeznań świadka który obciążył jakiegoś internautę w zeznaniach że to on prawdopodobnie stoi za tym wszystkim. Zasadniczo wszystkie poszlaki na to wskazywały, jednak nie było jak dojść do tego gościa, poszedłem do proroka żeby wystawił papiery na zajęcie sprzętu gościowi, a ten to zatwierdził.

No i się narobiło jak się okazało że złapaliśmy bogu ducha winnego człowieka... który po wszystkim od razu złożył zawiadomienie do prokuratury i skargę powołując się na 231kk, gdzie zarzuca mi korzystanie z niezweryfikowanych źródeł - okazało się że świadek prawdopodobnie zmyślił historię o jakimś nr telefonu tego gościa z którym rzekomo rozmawiał - ja to wziąłem za punkt odniesienia i prokurator się nie wycofał - i buummm, wejście na kwadrat zaliczył jakiś student.

Po skardze jako prowadzący to dochodzenie, dostałem po kilku tygodniach dyscyplinarkę który rzecz jasna oznacza że z dodatkami pożegnam się na kilka miesięcy + nagroda roczna nie zostanie wypłacona w całości, to by było tyle odnośnie oficjalnych info odnośnie UoP - reszta - nieoficijalnie - to brak awansu i napięta sytuacja z komendantem.

Facet ma teraz pole do popisu, bo zamiast wezwać go na świadka po uzyskaniu danych - miał wjazd policji, a okazało się że jest bogu ducha winny.

Czy może mnie pozwać jakoś w cywilu czy będzie mógł ciągnąć sprawę o odszkodowanie w związku na przykład z trybem prywatnoskargowym?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: Tez bym zlozyl skarge jakby policja wjechala m z futryna do domu, wyprowadzili w kajdankach i wyjasnili o co chodzi dopiero na komendzie. Jezeli wwzystko odbylo sie zgodnie z przepisami to troche szkoda Ciebie, bo dostales po dupie za wykonywanie swojej pracy. Jak bylo to i tak sie nie dowiemy a Ty masz nauczke na przyszlosc!
Nie ma co sie starac bo bedziesz mial problemy... i z taka mentalnoscia jestesmy
@arnoldvon: posiadać teoretyczne i praktyczne wiadomości specjalne z danej dziedziny poświadczone odpowiednimi dokumentami - nie mam papierów, do czego mieć papiery w namierzaniu typów. przyznam, że uprawnienia niektóre jak pisma itp by mi ułatwiły sprawę, ale i bez tego można zadziałać.
@Kalamarapaksa: Nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale nie trzeba mieć żadnych papierów w informatyce śledczej. Po prostu idziesz i mówisz, że chcesz być biegłym i albo dają albo nie. Jak powiesz, że już parę spraw rozwiązałeś to masz większe szanse na pewno. Ale na bank nie trzeba mieć żadnego papierka. Wiem bo mam paru znajomych co własne firmy pozakładali i się tylko tym zajmują. Dodam, że nawet studiów nie musisz mieć
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze i najważniejsze czy twoje czynności zatwierdził prokurator? Jeśli odpowiedź jest twierdzącą to czym się przejmujesz? Rozumiem że robiłeś czynności w trybie dochodzenie ale nawet te to jest decyzję o wszczęciu i o zatrzymaniu podejmuje prokurator Po zapoznaniu się z materiałami postępowania¯\_(ツ)_/¯ wracając do samego tematu zatrzymania i przeszukania Nie widzę tutaj przekroczenia twoich uprawnień gdyż wszystko jest na etapie postępowania w sprawie jeśli Sprawa dotyczy postępowanie przeciwko to
@arnoldvon: prawdę mówiąc większej bzdury nie czytałem już od dawna jest ustawa o zawodzie biegłego i tam odsyłam. Można ewentualnie być powołanym jako biegły ad hoc ale trzeba się legitymować wykształceniem kierunkowym potwierdzonym certyfikatami posiadać wykształcenie formalne z danego działu oraz złożyć egzamin. Tak się składa że dosyć dużo wiem na ten temat
@Kalamarapaksa: Jak jesteś dobry w tym co robisz to serio zainteresuj się tematem bycia biegłym. Ostatnio na szkoleniu właśnie Witold Sobolewski bardzo narzekał na to, że w Polsce brakuje takich ludzi, którzy by się tym zajmowali lub po prostu wydają bardzo słabe opinie. Dosłownie jest tylko kilku którzy znają się na rzeczy i są w stanie wydobyć wszystkie dane, a nie tylko powiedzieć eh... tego się nie da zrobić (w tym
@arnoldvon: o motyla noga. ja lubię śledztwa internetowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z sieci można wiele się dowiedzieć. ciekaw jestem jak taka opinia może wyglądać? przedstawiają mi zebrany materiał, ja stwierdzam czy jest wystarczający czy nie i pisze w oparciu o materiały czy taka sytuacja mogła mieć miejsce? wyciągam wnioski przyczyniowo-skutkowe?
Z mojego doświadczenia bo akurat zajmuje się tym od 15 lat. Aby w ogóle ruszyć z jakąkolwiek sprawą należy być powołany do niej z listy przy sądzie okręgowym. Otrzymuje się wtedy akta sprawy w części poświęconej zagadnieniu którą masz się zająć i następuje zapoznanie się z aktami sprawy. W przypadku komputerów pierwszą podstawową rzeczą jaką należy bezwzględnie zrobić to jest sklonować całkowicie twardy dysk komputera gdyż co jest najistotniejsze w tej pracy
@shadowsniper: Tylko przed kopiowaniem musisz ustawić żeby dysk był tylko do odczytu. Jak podłączysz do kompa z możliwością pisania to jest po dowodzie, dlatego mega się tutaj przydają blokery dysków. No i jeszcze nie musisz mieć konkretnie samych zdjęć żeby obciążyć pedofila. Wystarczy miniaturka tego zdjęcia, którą Windows przechowuje sobie zawsze w systemie w różnych wielkościach :)
Widzisz dużo wiem o tym, a wcale nie zajmuje się tym na co dzień.
Niestety nie mogę ci takich informacji przekazać na ogólnym forum więc napiszę na pw przepraszam ale musisz zrozumieć że nie piszemy podręcznika dla przestępcy poproszę również o to abyś usunął twój wpis.